Šlahačka a biely čoko - krém

7. okt 2022

Baby pomoc, u nás v obchode nemali mascarpone ani tvaroh tak mám doma len smotana ňu šľahanie a bielu čokoládu. Je možné urobiť krém do torty? Ak áno tak prosím ako? Ďakujem

lady_hurts
7. okt 2022

Roztopis čokoládu vo vodnom kúpeli, pridas trochu smotany. Zbytok vyslahas do tuha a nakoniec to spojis dokopy a natries na tortu

autor
7. okt 2022

@lady_hurts ďakujem, zachránila si ma ❤️

lady_hurts
7. okt 2022

Nie je za čo, nech to vyjde 🙂 hlavne to nechaj potom poriadne stuhnúť v chladničke.

viestta
7. okt 2022

Ja zvarim smotanu, zalejem nou čokoládu, vyslaham do hladká, dám vychladiť, keď treba rýchlo hoc aj do mrazničky a keď je dobre studená ale ešte pastovita vyslaham šľahačom.

kandelabra
7. okt 2022

alebo sprav ako parížsku šľahačku - smotanu s nalámanou čokoládou zohrievaj až kým sa čoko pekne nerozpustí - pozor, nesmie sa ale variť! potom poriadne vychladiť a vyšľahať ako normálnu šľahačku. Perfektne to drží tvar, netreba žiadne stužovače.

nika23t
7. okt 2022

@kandelabra ale dá sa to použiť aj ako plnka do torty napríklad? Ze urobím tak, ako si napísala, natriem na plat torty, naukladám ovocie a ďalší plat? Mascarpone tam nemusím dávať?

bessie12
7. okt 2022

@nika23t ano da sa to pouzit aj ako plnka do torty. Do parizskej slahacky nejde ziadne mascarpone

nika23t
7. okt 2022

@bessie12 ďakujem krásne. Este sa opýtam, ak máš skúsenosť, koľko asi šľahačky a čokolády potrebujem? Napr 2x250 ml šľahačky a dve čokolády? Nebude to malo sladké?

bessie12
7. okt 2022

@nika23t ja robim vacsinou tak, ze pouzijem 500 ml slahacky a cca 300g cokolady a do toho 3-4 PL cukru. Ak nemam dostatok cokolady, tak pridam 1-2 PL kakaa. My sme cokoladovi 😀

nika23t
7. okt 2022

@bessie12 vďaka ešte raz ♥️

bessie12
7. okt 2022

@nika23t rado sa stalo, ale pouzi kvalitnu horku cokoladu min 70%. 🙂

kandelabra
7. okt 2022

@nika23t tiež som s tým plnila aj tortu, je to v pohode. Robila som zo všetkých druhov čokolády a všetky vyšli dobre. Dokonca som raz robila s horkou čoko a zabudla som tam pridať cukor a zistila som to až keď to bolo v torte, bolo to trochu menej sladké ale chutilo to stále dobre, dokonca sestra vravela že keby nepoviem tak by si to ani nevšimla 🙂 Ja dávam na 1 smotanu 1,5 čokolády (asi 200g?) + do horkej aj cukor podľa chuti.

nika23t
7. okt 2022

@kandelabra ďakujem veľmi pekne 😊 V nedeľu skúsim urobiť, snad sa podarí 😁