Šnekový odšťavovač - šťava úplne bez dužiny

daniela_p
4. jan 2022

Ahojte 🙂 Prosím poraďte mi dobrý odšťavovač, ktorý urobí šťavu 100% bez dužiny (neznášam ju). Pri mnohých odšťavovačoch sa v recenziách píše o určitom množstve dužiny, ktorá sa do šťavy aj tak dostane... ak máte nejaký tip, tak do 150 € 🙂

renatka100
4. jan 2022

@daniela_p su aj take odstavovace ale urcite nie za 150 eur. Preco si ju neprecedis cez sitko? Je to lacnejsie ako iba kvoli tomu kupovat novy odstavovac, ak mas dobry samozrejme.

daniela_p
autor
4. jan 2022

@renatka100 ja nemám žiadny odšťavovač 🙂 chcem kúpiť nový, preto sa pýtam na skúsenosti ohľadne dužiny 🙂

zivana
4. jan 2022

My mame tento Odšťavovač Sencor SSJ 4050NP sú aj vyššie/drahšie rady ale nám stačil tento.

daniela_p
autor
4. jan 2022

@zivana ten som aj pozerala 🙂 a nezanecháva moc dužiny?

zivana
4. jan 2022

@daniela_p ja nemám žiadnu, respektíve fakt minimum, lebo nevšimla som si teda doteraz. Je to šikovný pomocník a na čistenie úplne jednoduchý.

janetinka27
4. jan 2022

@daniela_p
pri odstavovaci sa duzina zvykne oddelit po odstaveni prirodzene, odstavovace mavaju jednoduchu nadobku na stavu, ktora ma oddelovaci vrchnacik.
uz by som si odstavovac nekupila, je to cukrova bomba, sice chutna,ale velmi zatazujuca pankreas. ta duzina - vlaknina je v ovoci na to,aby spomalila vstrebavanie cukru do krvi. bez duziny cukor ide strasne hore

renatka100
4. jan 2022

@janetinka27 nie je to celkom pravda - enyzymy a vitaminy sa dokazu vstrebat najlepsie ked nie je pritomna vlaknina - najdrahsie odstavovace funguju prave takto - so stavou sa daju takto liecit rozne ochorenia - takato stava je zazrak - ale je potrebne mat kvalitny odstavovac

janetinka27
4. jan 2022

@renatka100 ako liecba rozumiem, urcite je dolezite aj mnozstvo, na bezne pitie vsak nie

jaroe
4. jan 2022

@janetinka27 tak odšťavovač nie je len na ovocie. A zvlášť snekovy. Ten si skôr ľudia kupujú kvôli zeleninovym šťavám a ich liečivým účinkom. Mňa by ani nenapadlo pravidelne sa nalievať čistou ovocnou šťavou.

janetinka27
4. jan 2022

@jaroe odmala sme zvykli pit stavy, u starych rodicov, doma, u kamaratov. v zahrade bol vzdy kopec ovocia, tak sa odstavovalo, v lise sme lisovali must. obcas sme pili odstavene paradajky s cukrom (inu zeleninu nie). a tak som si v dospelosti kupila odstavovac, moji znami maju tiez, tak sme totiz boli zvyknuti.
dnes je moderne stravovat sa zdravo, a teda aj odstavovat zdravo,ale vela ludi odstavuje proste preto, lebo si myslia, ze pit ovocnu stavu je zdrave. kto sa stravuje zdravo a zaujima sa o svoj prijem,ten moju radu o cukrovej bombe nepotrebuje. ale ludia co piju ovocne stavy normalne kazdodenne,mozno ani nevedia,ako si zatazuju organizmus a ze so stavami treba opatrne

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
21. máj 2023

do 150 euro neviem ci sa najde kvalitnejsi, ja mam hurom od vitariana, predtym som mala taky za 100 euro a velmi vela ostavalo v drti stavy, kto chce pravidelne pouzivat radsej by som si priplatila do kvalitneho odstavovaca