Stravovací režim - bez kravského mlieka, bieleho cukru, bielej múky

sykorka27
26. júl 2016

Mate skúsenosti s úpravou stravy u detí? Vylúčenie kravského mlieka, bieleho cukru, bielej múky,...
Za aký dlhý čas ste videli výsledky a ako Vám to pomohlo. Ako ste to dodržiavali,...
Ďakujem za skúsenosti.

pribinak
26. júl 2016

nic specialne, dnes je bezne dostat kozie mlieko, tiez jogurty, ani maslo nemusis kupovat z kravskeho mlieka, pozri si maslo typu aslan

muku bielu mozes nahradit spaldovou, raznu, celozrnou a neviem akou vseliaku

cukor nekupujem vobec, ked uz tak trstinovy, kosovy, ale vacsinou pouzivam med

tazko povedat nieco k vysledkom, pretoze takto fungujeme roky, normalne tak varim, nie je to nic narocne

sykorka27
autor
26. júl 2016

@pribinak Ano, ja tiež doma sa snažím takto fungovať, ale syn má rád biele rožky, kravské mlieko, pšeničné buchty na pare a sladkosti. Má veľkú krčnú mandlu. Tak chcem urobiť všetko pre to aby nemusel ísť na operáciu.

evitka83
26. júl 2016

@sykorka27 malej som vyrazne obmedzila kravske mlieko v strave, rozdiel vidim v zdravsej stolici. Sem tam dostane nejaky jogurt s kravskym mliekom, ale inak kupujem iba ovcie, klasicke mlieko som nahradila bezlaktozovym, alebo acidofilnym pri vareni, detto smotanu. Nechcem jej to uplne vylucit, aby bol organizmus zvyknuty travit aj takuto stravu, nebude jest dozivotne iba jedlo uvarene doma. Muku pouzivam spaldovu, namiesto curku steviu, do kolacov davam vanilkovy lusk, sem tam pouzijem hnedy cukor, ale velmi vynimocne.
Nie je to ziadna veda, len nahradis par ingrendiencii.

pribinak
26. júl 2016

@sykorka27 ved sladke sa da piect aj zo spaldovej muky, ja na vsetky kolace pouzivam spaldovu muku a ma to uspech, resp. vacsinou si ani niekto cudzi nevsimne, ze je tam ina muka

tinqua
26. júl 2016

@sykorka27 my fungujeme rovnako...je to o zvyku a vysledky podla toho ake ocakavas, napriklad okamzite som ja osobne prestala byt nafuknuta a menej unavena...jeho oblubene potraviny nemusis zrusit uplne, vynimocne nech dostane, ale vsetko sa da aj zdravsie...ja robim vela kolacov zo spaldovej muky v lidli ju maju za 1,20 na akcii 0,99 centov, alebo z vlociek, miesto kypriaceho vinny kamen, sladim ked tak fruktozou alebo trstinovym ked je sladke ovocie vobec, vies mu spravit domace nanuky, pribinaka, keksiky....nemusi vobec pocitovat nedostatok...akurat je takto vsetko drahsie, ale s tym treba ratat...inak zvyknem na ovcie a kozie produkty chodit do tych kosov s konciacou zarukou v obchodakoch, tam sa da kupit kozi vrsok za 0,70 centov a ked viem, ze ho mala vecer zje no problem

evitka83
26. júl 2016

@tinqua Ahoj, pocuj, nechcem ta ti do toho miesat, ale len pre info...fruktoza je horsia ako biely cukor...http://www.danielarau.sk/cukor-alebo-fruktoza/#...
to je len ako priklad...pekny den

tinqua
26. júl 2016

@evitka83 vidis to a je to v kazdom fit kolaci...diky za info cil som precitala ta fajne

twiggi_veggie
26. júl 2016

@evitka83 bohuzial tam nie je uvedene z akych zdrojov pani vychadzala takze pre mna ma clanok nulovu hodnotu... ale odporucam si prestudovat tento clanok, ktory je mnohokrat lepsie spracovany a co je v takychto clankoch najdolezitejsie uvadza aj zdroje z ktorych clanok vychadza, takze si clovek moze velmi jednoducho overit doverihodnost informacie a hlavne to ci neboli vytrhnute z kontextu a zle interpretovane 🙂 http://www.precisionnutrition.com/research-revi...

oomina
26. júl 2016

@evitka83 toto je to na čo mnoho ľudí, nie len žien, dlhú dobu ani neprídu 😉

sykorka27
autor
26. júl 2016

@evitka83, @tinqua mi takto doma fungujeme už dlhšie, len myslela som prísnejší režim. on má problem s mandlami a odporučili mi skusiť prisnejši režim na odkyslenie organizmu. dnes išiel spať s plačom, lebo som chcela skusiť aby nepil mlieko na fľašu. vraj cumeľ môže spôsobovať zápal mandlí.
napr. mu varim celozrnu ryžu zmiešanu s krupami a s kurkumou. pečiem zo špaldovej muky. pije iba čistú vodu, ale ked manžel kupi colu, fantu, tak po tom rád siahne.