Šunka bez konzervantov

ariana18
30. sep 2014

Milé mamičky mám na Vás otázočku 🙂 Viete kde by som kúpila šunku bez konzervantov? Hlavne bez nebezpečného dusitanu sodného, skúšala som pozerať vákuové balenia a obsahovali ho a samé kože a podobné zloženie :/ keĎ som sa pýtala v tescu tak predavačka mi absolutne nevedela povedať ktorý výrobok je bez konzervantov :(

romaker
17. jan 2019

@bsp39 Rýchlosoľ je ZMES dusičnanu sodného a dusitanu sodného so soľou a cukrom .

Glutamát sodný je niečo iné .
Z chemického hlediska je L-glutaman sodný krystalem soli kyseliny L-glutamové. Jde o bezbarvý prášek bez vůně, který se vyznačuje lehce masovou chutí.

simonkaa27
25. jan 2019

@romaker mas pravdu, ze taku v supermarketoch nepredavaju ale niektore znacky su chutovo vynikajuce a obsahuju aspon vacsie % masa🙂

romaker
25. jan 2019

Darmo obsahujú viac mäsa, keď ho zničia dochucuvadlami, stabilizátormi a emulgátormi a nakoniec chemickou príchuťou mäsa. Je to chemopotravina a podobne super by chutil aj osah čriev , stačilo by pridať glutamát , ten má mäsovú príchuť

simonkaa27
5. feb 2019

Takze tym chces povedat, ze ludia by ziadne sunky nemali jest?? A co potom maju jest, ked vo vsetkych potravinach su nejake dochucovadla a podobne veci. Ved to by museli len zo vzduchu zit, lebo nic nemas 100% -tne!!! Aj tak nikdy nevies, na com zomries, takze ja som toho nazoru, ze v malom mnozstve sa moze vsetko. Osobne by som neprezila, keby som si nemohla dat sunku s cervym pecivom a syrokremom🙂

prabinka
28. feb 2019

@simonkaa27 je mi to jasné. Chcela som to len preto vedieť, lebo náš Marek už teraz papáva šunku ale len také detské mu kupujem a to bude mať až za mesiac 1 rok. No tiež som si povedala, že mu nebudem nič odopierať. Nech všetko skúša čo chce.

simonkaa27
8. mar 2019

@prabinka velmi dobre, to som rada, ze mas takyto nazor a ze nezakazujes normalne potraviny svojmu dietatu!

prabinka
13. mar 2019

@simonkaa27 vieš, povedala som si, že k čomu mi to bude, že mu bude zakazovať? A aj tak keď bude väčší začal by to papávať. Tak nech všetko radšej hneď od začiatku papá ale len s mierou a snáď mu to potom aj tak zostane 🙂

beky1813
13. mar 2019

@prabinka pozri v lidli, maju teraz novu radu bez eciek, soli a tak. A detské šunky su len reklamny tah 😃 kupuj nprmalnu s co najvyssim obsahom masa

ikissedagirl
13. mar 2019

@simonkaa27 veru tak, ziadne sunky by sme k zivotu nepotrebovali. len nam chutia. namiesto kuracej sunky si mozes dat grilovane kuracie prsia. vyzivovo hodnotnejsie a bez E-ciek. a na chlebik radsej domace natierky. a nie je pravda, ze vsetko obsahuje dochucovadla. ja to teda sledujem poctivo a snazim sa vyberat co najprirodzenejsie potraviny pre rodinu. Samozrejme, zjeme aj nejake dochutene aj E-ckove , ved zas nie sme divosi v dzungli zijuci z korienkov ;) Spominana PikokPure sunka je bez konzervantov.
ak sa nevyznas v E-ckach, skus si pozriet zlozenie potravin, ktore mas/kupujes a nastudovat si ich. ja vyuzivam tento prehladny vyhladavac E-cok. https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E250

prabinka
14. mar 2019

@beky1813 veď ja kupujem buď normálnu s 92% obsahom mäsa alebo detskú ale tiež z vysokým obsahom mäsa. My sme si obľúbili produkty od Krásna a tie nám chutia a aj obsahujú skoro všetky veľa % mäska 🙂 Ale ďakujem za tip 🙂

simonkaa27
3. apr 2019

@prabinka no ved to je pravda, ze by to aj tak raz zacal papavat. Hovorim, ze suhlasim s tvojimi nazormi.
@ikissedagirl dakujem ti velmi pekne za spravu. No my uz svojho favorita co sa tyka znacky masovych vyrobkov mame. A ten vyhladavac si pozriem, ten ma zaujima, dakujem este raz.

prabinka
31. máj 2019

@simonkaa27 som rada, že súhlasíš🙂 A vyskúšala si už aj tie, ktoré som tu spomenula?

simonkaa27
3. jún 2019

@prabinka samoska, ze som vyskusala. Hned ako si mi ich poradila som isla do obchodu a nejake som zobrala. No poviem ti, ze dlho v chladnicke nevydrzali. Na veceru sme si hned jeden balik sunky otvorili a na posedenie padol:D Potom zase dalsi na ranajky a taaaak🙂🙂🙂 Vyborne su, chutia nam;);)

0ria0
2. sep 2019

ahojte baby, prednedávnom som porodila dvojičky a chcela by som sa postupne dostať nejako do formy. už keď som bola tehotná, tak som sa snažila jesť zdravšie veci a šunky som úplne vylúčila. no nevydržalo mi to dlho, keďže mi šunka chýbala a hlavne na večeru:/ viete mi teda poradiť nejaké, ktoré sú zdravšie a majú lepšie zloženie? ďakujem

prabinka
6. sep 2019

@simonkaa27 heh, to si zlato napísala🙂 Ale lepšie, ako keby nikomu nechutili a zbytočne by to boli len vyhodené peniaze do vzduchu. Ale pri tejto značke som si bola istá, že to tak nebude a že Vám budú chutiť😉

@0ria0 ani sa ti nečudujem, že si to nevydržala. Ja si deň bez šunky neviem ani predstaviť, som taký mäsožravec😂 Čo tak si kúpiťň tie, ktoré som tu už druhým babám radila? Hm? Tie majú dobré zloženie a aj dobre chutia. Vyskúšaj😉

0ria0
9. sep 2019

@prabinka asi budem tiež medzi nich patriť :D a akú si tu radila? vôbec som si nevšimla, idem si to ešte raz prečítať.

tiumen
9. sep 2019

@0ria0 v Lidli majú také šunky 🙂 ja kupujú jem už len tie..

galioska
9. sep 2019

@liz_lemon nie všetky konzervačné látky sú strašiak, stačí keď ich nebude veľa v tej šunke a keď sa chceš úplne tomu vyhnúť, nauč deti na varené mäsko v celku, nakrájas na chlebik

prabinka
11. sep 2019

@0ria0 pravdepodobne áno, môžme si teda podať ruky😂😅 S babami som sa tu bavila o šunkách Krásno. Podľa môjho názoru najlepšie šunky, ktoré sú aj kvalitné a zároveň dobre chutia😉🙂 Tie z lidla som raz vyskúšala a moc mi nechutili. Tieto sú podľa mňa lepšie. Ale vyskúšaj ich viacej a už uvidíš, ktoré ti budú najviac pasovať🙂

diankadop
9. dec 2019

Ahojte mamicky, ako viete, ktora sunka je bez konzervantov? To citate kazdu jednu etiketu na vyrobku?😲

bronik89
12. dec 2019

@diankadop presne tak ako si napisala Dianka. uz teraz necitam, kedze uz mam par takych, o ktorych viem, ze su obsahovo kvalitne a aj chutovo nam velmi chutia, tak uz len tie kupujem. ale zo zaciatku som travila vela casu v obchode, lebo som to vsetko studovala.

diankadop
13. dec 2019

A mohla by si mi teda poradit, ktore su take zdravsie a zaroven aj chutne? Lebo priznam sa, ze ja na studovanie vobec nemam cas a ani naladu. Nikdy ma to nebavilo a ani ma to nikdy bavit nebude😕 Dakujem

charonme
16. dec 2019

@simonkaa27 dusitany a dusicnany nie su zdaleka v kazdom mese, len v trvanlivych udeninach. V beznych obchodoch okrem trvanlivych udenin predavaju aj cerstve meso, to ale v chladnicke vydrzi nanajvys tak tyzden

simonkaa27
16. dec 2019

@charonme ano viem, to mas pravdu. Ja som narazala na to, ze dlho nevydrzali v chladnicke, lebo sme ich hned zjedli😉🙂

bronik89
7. jan 2020

@diankadop v pohode, nemam s tym problem ale asi ti to napisem do sukromnej spravy, aby niekto nepovedal, ze robim reklamu, dobre? no pozeram, ze aj prabinka ich tu spomenula, tak mozno by som aj mohla, ale nebudem sa opakovat a idem ti IP napisat.

diankadop
8. jan 2020

Dakujem, sukromna sprava mi prisla a ako som zbadala nazov znacky, tak som si tiez uvedomila, ze ju tu uz viacere baby spomenuli🙂 Pojdem ich dnes kupit a na veceru vyskusam🙂 Dakujem za tip😉

zvieratko31
8. jan 2021

@bronik89 ahoj, aj ja si prosím súkromnú správu 🙏 ďakujem pekne