TIp na sviežu narodeninovú tortu

makakova
16. sep 2020

Ahojte baby, o mesiac ma moja mala narodeninky a rozhodla som sa urobiť tortu sama doma. Nikdy som nerobila ešte ale mam v pláne nejakú sviežu ovocnú , napríklad s mascarpone a tak.. tie orechové klasiky vôbec. Chcem sa spýtať ba nejaké typy, recepty, na nete je toho moc.. ťažko vybrať ktoré su dobré.. nejaké cukrárky dajte prosím typ,ako to nepokazít 🙂

miskooo1987
16. sep 2020

@makakova pozri... piškótove cesto zvládneš, máš veľa rôznych na internete, formu asi máš, len pri pečeni nezabudni obaliť formu z vonku mokrou utierkou ( inak budeš nízke tvrdšie kraje a vysoký nafuknutejsi stred)

Plnka je vacsi problém, tam by bolo dobre vedieť čo planujes za ovocie použiť, totiž na mliecnych produktoch (mascarpone, šľahačka, smotana, tvaroh) založené plnky sa moc nemusia s niektorým ovocím a zrážajú sa v kontakte (neovplyvní chuť, ale ak oči radi jedia...)

Teda so sladsim ovocím (jahody, ananás a podobne) zvyknem mascarpone, šľahačka a stuzovac, s ananásom skôr tmavú s horkou čokoládou ešte zmiešanú.

S kiwi, alebo citrusmi, používam kyslú smotanu+ šľahačku+stuzovac

S kyslím ovocím, ako ríbezle a maliny a pod používam - s múkou a mliekom uvarim kasu, vniesam maslo a je hotovo.len je trosku kalorický náročnejšia...

zuzikak
16. sep 2020

pisem spravu

zdena1990
16. sep 2020

klasicka piškota trošku poliat ovocnou štavou nato trochu kremu pollitrova rastlinna šlahačka z jednoty + biely jogurt velky cukor podla chuti vanilka napučana želatina do kremu zjednoty urobit podla navodu pridat do kremu poriadne zamiešat na krem ovocie jahody mandarinky možno aj zavarane potom ostatny krem nechat stuhnut a vrch trošku ozdobit

kakawah
16. sep 2020

Pridaj sa do skupiny Tortickarky, tam najdes kopec inšpirácii a pod ### plnka najdes recepty na plnku. Su tam aj krásne fotky

heidy222
16. sep 2020

https://www.coolinari.sk/jahodova-torta/

Toto Bola najviac mega torta aku som jedla. Peciem Raz za rok tortu dcere na narodeniny a zvladla som. Je krasna ruzova, neni presladena ani tazka. Takto vyzerala samozrejme zdobena pre skolkarku 😂

miskooo1987
16. sep 2020

@heidy222 robím si záložku🙂

monika2605
17. sep 2020

@makakova s tvarohom,msscarpone a ovocim ak chces poslem recept

monika2605
17. sep 2020

Da sa rozne vyzdobit

monika2605
17. sep 2020
monika2605
17. sep 2020
monika2605
17. sep 2020
monika2605
17. sep 2020
natalala
17. sep 2020

@makakova ahoj ziadne zelatiny, stuzovace a hluposti nepotrebujes. Skus tento recept, splna to co pises. Korpus je jednoduchy piskotovy a plnka bez masla a svieza 🙂

Plnka: 500g mascarpone, 250g tvaroh (bez hrudiek, nizkotucny), 250ml slahacka, 200-300g biela cokolada (ak chces mozes vymenit za mliecnu), cukor na dosladenie podla chuti (ja uz nedavam). Vsetko supni do misky a vyslahaj, postupne pridavaj roztopenu coko a zaslahaj aby ti tam nevznikli ztuhnute coko hrudky. Daj krem tak na hodku do chladnicky a mozes plnit 🙂

Korpus: 6 vajec, 200g cukru, 1 vanilk cukor, 220g hladkej muky, 1 čl kypriaceho prasku, 6 pl vody.
Pecies na 170 stupnov 35-40 minut podla rury.

Cokolada do kremu je super, lebo ked ztuhne tak aj krem ti bude pekne drzat bez zbytocnych stuzovacov a zelatin. Tortu pln den dopredu nech to pekne stuhne a korpus nasiakne vlhkost z plnky.
Korpusy mozes potriet podla chuti nutelou alebo dzemom potom krem a na krem davam mrazene ovocie napr maliny+mango/lesna zmes, hocico co vam chuti (super je pouzit mrazene napr z Lidla, pred plnenim torty ho nerozmrazuj)
Prikladam aj inspiraciu na zdobenie ale pre deticky kludne daj hore aj nejake oblubene sladkosticky, postavicky, proste hocico co ta napadne 🙂

makakova
autor
17. sep 2020

@natalala ďakujem krásne. Ukladám si

makakova
autor
17. sep 2020

@monika2605 môžem poprosiť recept? 🙂

makakova
autor
17. sep 2020

Dakujem krásne, chcem skusit skor niečo bez stužovačov, želatín. Ďakujem všetkým z typy, určite si zapíšem a vyberiem ❤️

monika2605
17. sep 2020

@makakova mate v IP ❤

makakova
autor
18. sep 2020

@natalala dnes som vyskúšala korpus podľa vášho receptu a výborný. Chcem sa opýtať to mrazené ovocie mám dávať prečo nie rozmrazené? Budem robit aj plnku podla vášho receptu 🙂

natalala
18. sep 2020

@makakova som rada 🙂👍🏼 Lepsie sa pracuje s mrazenym lebo netecie z neho stava a nepobabre sa krem z vonkajsej strany torty a ked sa v torte roztopi stavu pekne nasaju korpusy a nebudu suche. Treba nechat od kraja korpusu cca 3cm bez ovocia a urobit z kremu taku “obrubu”.

makakova
autor
19. sep 2020

@natalala ďakujem krásne za vysvetlenie, tento korpus by som chcela robiť ale asi z väčšej davky. Tak cca z 10 vajec ,aby bola vyššia.. viete mi poradiť o koľko zvýšiť dávky ostatných surovín ? 😏🙂

natalala
19. sep 2020

@makakova skuste ju naplnit z jeto davky lebo naplnena bude 2x vyssia ako samotny korpus. Vydelit vsetky suroviny v recepte 6 cize dostaneto mnozstvo surovin na 1 vajice a potom iba vynasobite 10 ak chcete robit z 10 vajec 🙂

makakova
autor
19. sep 2020

@natalala dakujem,tak myslíte ze tych 6vajec bude stačiť na 26cm a nemusím vymýšľať? 🙂 Teraz som robila na 21cm a prišla mi taká malinká ale možno to bolo ozaj tym že plnky som dala malo

duduska25
19. sep 2020

@monika2605 prosim poslete mi recept? O tyzden ma syn narodky tak taketo nieco by som chcela spravit. Vyzeraju uzasne. Dakujem

natalala
19. sep 2020

@makakova ja mavam ten korpus taky nadychany ako spongia a po prerezani mam 3 platy. Mozno skuste znizit teplotu pri peceni alebo teda kludne spravte z viac vajec. Ved mat viac torty este nikomu nevadilo :D

monika2605
19. sep 2020

@duduska25 posielam v IP

makakova
autor
19. sep 2020

@natalala alebo možno v postupe som urobila chybu. Je mäkky a jemný ale do vysky sa moc nepotiahol.. davala som zltka mimo s cukrom ,sneh zvlášť a potom vsetko po.lyziciach spajala spolu,muku preosiala s kypr.praskom.. a dala som aj trosicku oleja

trpasliiiik
16. nov 2020

Ahojte baby môžem sa spýtať niečo ohľadom krému s mascarpone??? Lebo fakt neviem už ako