Tipy na raňajky bez pečiva (skôr slané)

veronika_349
26. okt 2023

Zdravím mate nejaké chutné a rýchle tipy na raňajky bez pečiva alebo teda jeho obmedzenie keďže na raňajky jem takmer stále pečivo ďakujem

snazilka_bio_mamka
26. okt 2023

vajičko (prazenica) na masle so šunkou, čerstvou uhorkou a paradajkami

kvetinka75
26. okt 2023

rôžne placky pečené na plechu - rozmixovať zeleninu - dá ssa meniť podľa toho na čo máte chuť, pridáte strúhaný syr, vajíčko, bylinky, sol, korenie , zmiešať dať na plech a upiecť.

natall113
26. okt 2023

Vajíčka na x spôsobov praženica, na tvrdo, omeleta
Praženica/omeleta zo syrom, šunkou, zeleninou
Kaše ovsené
Jogurt s ovocím

gejb
26. okt 2023

@veronika_349 cottage syr a zelenina. Humus a zelenina..

roja01
26. okt 2023

Vlocky, postruhane jablko a voda. Nesladit. Nie je to samozrejme slane, ale ani velmi sladke.

tosomja
26. okt 2023

@veronika_349 ja vôbec nejem pečivo. Alebo takto, len sem tam, výnimočné.
Vajíčka, praženica, alebo uvarené, paradajka, uhorka, reďkovka. Šunka, syr
Mozzarella, paradajka, avokádo
Vajíčka rozhlahane, na to cream cheese, šunka, špenát, mozzarella, paradajka. Zrolovat, posypať syrom.
Väčšinou vajíčka keď nemám sladké. Ale ja to jem až okolo 10tej. Neranajkujem.

nikpa
26. okt 2023

@veronika_349 vajíčka na akýkoľvek spôsob, cottage, pečená slanina a tvrdý syr, namiesto pečiva k všetkému zeleninu. Len neviem prečo nechceš jesť na raňajky pečivo? Kľudne celozrnne pečivo by som si dala, ak si na to zvyknuta. Alebo ho teda nahrad bielkovinovym pečivom alebo chlebíkom čistozrnko. A keď ho chces obmedziť tak skôr na večeru.

kvetinka75
26. okt 2023

@nikpa ak je to kvôli chudnutiu, tie odporúčam bielkovinové

@veronika_349 na FB je skupina nízkosacharidové stravovanie, skús tam. Ja tam hľadám inšpirácie a prispôsobujem si recepty

taisu
26. okt 2023

+ tvaroh, biely jogurt, humus + zelenina

kubkovamama
26. okt 2023

@veronika_349 obilninove kaše,miso polievka,rôzne akoby nátierky/kaše z fazule,ciceru,tofu.Ja osobne neranajkujem,vstávam veľmi skoro.Spajam si akoby desiatu s obedom.A som za teplé prvé jedlo.Nenapisala si z akého dôvodu chces raňajky bez pečiva alebo slané.Pozri si niečo o ajurvede alebo ázijské raňajky 🙂

ivangeline
26. okt 2023

Rozne salaty. Jogurty. Kase. A ja namieato chleba ryzu ;D

tana85
26. okt 2023

chia puding s ovocim je moje oblubene 🙂 sice sladke, ale slane vacsinou zahrna aj nejaky chlieb ci pecivo, v tom uz poradili baby

maminkadeticiek
26. okt 2023

Ja takto presne zijem a skratka ku vsetkemu k comu som predtym jedla chleba,rohlik jem zeleninu.Paradajok stravim na kila napriklad.A je to ovela lepsi pocit sytosti bez zatazenia.Ci najcia,sunka,syry,parky,cokolvek-vsetko so zeleninou.Stravujem sa takto uz dobrych 5 rokov a super.

veselo_neveselo
26. okt 2023

Ovsene vlocky ci kase mozes aj na slano. Spokojne cestoviny so syrom. Polievky, ked chces teple.
Biely jogurt so zrnieckami, trochu soli, korenia.
Ja napriklad nezjem vajicka bez chleba.