Tiramisu s kávou bez kofeínu pre deti

bellovag
31. mar 2023

Ahojte,

môžu deti 8 a 6 ročné jesť tiramisu, kde sú piškoty namočené v káve bez kofeinu? Potrebujem spraviť tiramisu, jedno pre všetkých aj pre dospelákov aj pre deti. Zároveň tie piškoty nechcem namáčať do žiadnej inej alternatívy ako káva. Bude bezkofeinová ok aj pre deti? Ďakujem za názor

gabym
31. mar 2023

@kengurica caro chutí ako instantná káva a tiramisu sa nerobí z takej kávy

jesenzima
31. mar 2023

Moje deti raz za čas zjedia tiramisu s espressom a amaretom a sú ok .. ved to nejedia denne na kilá ....

danica2711
31. mar 2023

@bellovag preboha, bezkofeínová instantná "káva"?! Veď to je humus, spýtaj sa muža, čo si ako kávičkár o tom myslí... nekaz taký dobrý zákusok ako tiramisu takýmito blemtami, urob to, ako sa má, deti máš už veľké, aj menšie by to prežili bez úhony

aliii3
31. mar 2023

@ckocka toto je zase na inú debatu si myslím a zase druhá vec je, že koláčik po troške z času na čas neublíži nikomu a ani detičkám nie 🙂

ckocka
31. mar 2023

@aliii3 No môžeme debatovať. Sú známe zdravotné účinky zeleného čaju, tiramisu sa tak často nespomína, ale možno som niečo prehliadla.
Z druhého konca, čaj a cola po troške z času na čas ublížia ako v porovnaní s koláčikom?

mamatroch
31. mar 2023

@bellovag ja miesto kavy pouzivam kavovinu - Caro a pod. Urobim taku silnejsiu. Surove vajcia nepouzivam, z toho mam nocnu moru, iba vyslaham mascarpone + slahacka + cukor.
Chuti aj dospelym aj detom.

gabym
31. mar 2023

@mamatroch tak to potom nerobíš tiramisu 🙂

nevenka
31. mar 2023

@bellovag ja robim bezne do torty kavovu plnku a davam tam normalnu kavu. A to mi jedol uz aj 2 rocny.

nevenka
31. mar 2023

@gabym hej, ja som robila prave tiramisu tiez len zo 2x, je to super. Ale kym mam male deti alebo ked som bola tehotna, rak radsej neriskujem. Uz sa mi stalo, ze vajcia z Lidla, len tak volne polozene, z 10 bolo pokazenych 6 🙄. No tak radsej falosne nahrady "akoze tiramisu", nez salmonela. Ale dalo by sa tie vajcia pasterizovat, pokial to slahas nad parou, len odmerat naozaj tu teplotu a dodrzat ju stanoveny pocet minut. Pri malych detoch som rada, ze som rada, vcera bol nadludsky vykon spravit zaklad pre parizske rozky 🙃😅🤣.

gabym
31. mar 2023

@nevenka rozumiem, ale to by som potom radšej zvolila nejaký iný dezert a nenahrádzala by som klasickú kávu, čo robí tiramisu tiramisom (neviem či som to dobre vyskloňovala 😃) nejakou caro akože kávou, čo má od kávy mega ďaleko

mamatroch
31. mar 2023

@gabym to prave nie. Ja nebudem jest surove vajcia a alkohol tak max ked je nutne - kvapky od kasla a pod 🤷
To mas tak ako ked sa na SK varia cestoviny a niekto povie, ze su hotove, ked hodi cestovinu o kachlicky a ostane lepit... Ten tiez nevari cestoviny...

danica2711
31. mar 2023

tak do pravého tiramisu sa žĺtky šľahajú nad parou (teplota sa meria teplomerom a čas hodinkami) a máte po starosti so salmonelou. Čoho sa ešte chcete pri tom tiramisu desiť?

akvi
31. mar 2023

Akože ja by som to vôbec nejak neriesila, jeden kúsok asi nebude obsahovať nejak veľa tej kávy, ale ak chceš dobrú kávovú chuť, tak karob je v dezeroch výborná nahrada a aj zdravá alternatíva. Robievam raw tortu s príchuťou tiramisu práve s karobom.

66simonka66
31. mar 2023

Ja keď robím,,tiramisu,, poriadne falošné tiramisu 😀 pre deti, tak robím z raňajkovej kávy Caro alebo Inky, to môžu aj malé deti. Moje nemajú ešte ani 3 roky, tak nechcem dávať kofeín.

svetlonos
31. mar 2023

Ahoj,
dolezite je, ci detom kavovy kolac bude vobec chutit. Nie ze ty urobis jeden s a druhy bez kofeinu a detom to chutit vobec nebude 🙂