Zaváranie pre ročné dieťa

malymyis
21. júl 2017

Ahojte, chcela by som drobcovi zavariť nejaké sezónne ovocie. V decembri bude mať rok tak vtedy už to bohviečo nebude čo sa týka kvality A chute. Preto sa chcem poradiť ako mu zavarit ovocie ( jahody, marhule, ...) keďže tam musí ísť aj cukor. Aký cukor mu tam dať ? Pozerala som trstinovy alebo steviu. Alebo máte niečo osvedčené ? Ďakujem vám.

dominika6
21. júl 2017

@malymyis ak chceš zavárať samostatne tak budeš musieť to urobiť normálne ako kompot,alebo lekvár...príp zmiešaj viac druhov ovocia a urob výživu..v zime to bude mňamka..a normálne cukor..

deti95060810
21. júl 2017

ja som aj pre deti zavárala tak ako pre dospelých....ale my kompóty až tak moc nemusíme, ale predsa len niečo zavarím...

kalendarik
21. júl 2017

@malymyis existuje aj zaváranie so soľou, nikdy to nebude úplne sladké ako s cukrom, ale má to svoju chuť, soľ vytiahne z ovocia prirodzenú sladkosť. Mrkni na nete. Nám to vyhovuje.

bets
21. júl 2017

Malej som všetko zavarala bez cukru so štipkou soli. Len treba sladké ovocie, dobre dozrete. Najlepšie su broskyne, zavárané aj ako kúsky aj rozmixované ako výživa. Marhule boli dost kyslé, ale malej a mne to nevadilo 🙂 Dvojročnej uz dávam aj trochu dzemu robeneho s malým množstvom trstinového cukru.