Zaváranie v umývačke

zuba12
30. jún 2016

Ahojte, mate niektorá skúsenosti so zavaranim v umyvacke riadu s týmito pohármi s Ikea?

vroni
30. jún 2016

Ja zavaram v umyvacke uz styri roky. Isteze treba vsetko dobre pozatvarat, inak mozete vyhodit, ale to pri akomkolvek sposobe zavarania. Nakolko su pohare so zavaraninami podstatne tazsie ako spinavy riad, nemozete nimi umyvacku naplnit, kosiky by to neudrzali, takze ja zavaram uplne normalne spolu so spinavym riadom (bleeee, to znie hnusne), na najvyssej teplote a s tabletkou (inak by ten riad ostal spinavy), do poharov sa cez tesniace viecka predsa voda nedostane, kompoty su ovela lepsie z umyvacky ako pri klasickom strelizovani, ovocie si zachova pevnost a povodnu chut, nie je z neho taka mackanica v sladkej vode ako pri beznych kompotoch. A vyhoda je, ze zavarite aj zvysne dve broskyne z chladnicky, netreba hned robit vsetko vo velkom....

womankc
30. jún 2016

@zuba12 uplne plnú umývačku, podľa veľkostí pohárov , ale tak by stáli ... ja mám také veľké medzery na tom koši dole, tak tam dávam pod to drevené lopáriky pod to, tak čo ja viem neviem počet, ale napríklad mala som bedňu čerešní malé aj veľké tégle a vošlo to na jedno zavarenie tuším jasné že sú tam prázdne miesta, lebo však tvar nepustí nedá sa to jeden vedľa druhého naskladať a dávam len to a plný program vez tabletky .

sono2
30. jún 2016

@stardust veď to jasné bez tablety.

womankc
30. jún 2016

baby a ešte jednu vychytávku som tu vyčítala , čo som už dvakrát úspešne použila, uhorky na zaváranie dávam do práčky na plákací program aj trošku odstredím potom čistulinké ostanú jak to a za desať minúť a naraz

womankc
30. jún 2016

@sono2 až tak jasné to nemusí byť, lebo niekto to dáva aj medzi riad aj ja som tak dala , ale nemala som z toho dobrý pocit , tak teraz výlučne samotné a bez

vroni
30. jún 2016

@womankc, toto sa mi paci, na kolko odstredis tie uhorky? Ja mam tusim najmenej 200 otacok, to by mohli zvladnut ci to uz zoberu osobne?

womankc
30. jún 2016

no toto neviem aké otáčky to sú , ale minule som ich tam zabudla a prešli si celým žmýkacím programom 😀 😎 a nič im nebol len boli také ako keby orajbané trošku .. za normálnych okolnosti to plákanie dám celé a odtreďovanie len fakt pár sekúnd než vytečie prúd a vypnúť

stanno
30. jún 2016

ako dlho to sterilizujete v tej umyvacke? a na akej teplote?

vroni
30. jún 2016

@womankc, vyskusam, dufam, ze preziju uhorky aj pracka 😀 😀 😀 Zas bude mat chlap co rozpravat v praci (sedi v kancli vacsinou s babami a moje pecene lekvare a "umyvane" kompoty sa im velmi pozdavaju. Ak sa podari, budu urcite aj oprane uhorky uspechom 🙂)

vroni
30. jún 2016

@stanno, na najdlhsom a najteplenjsom programe jednu rundu

sono2
30. jún 2016

@womankc ale veď v práčke je vždy trocha saponatu, či čistiš predtým octom práčku?

womankc
30. jún 2016

@sono2 ja dávam stále ocot do práčky aj k tým uhorkám trošku šibnem vždy

stanno
30. jún 2016

@vroni a neni to moc dlho? Ten program ide viac jak hodinu

simonezet
30. jún 2016

Baby dakujem za temu. Perfektny napad. V zivote som o tom nepocula a tesim sa. 😆😆vyskusam

ayfer
30. jún 2016

Aj ja zavaram v umyvacke a uhorky uz dlhe roky necistim rucne,ale supne do precky ☺predtym som maala zhora plnenu,tak to bolo jednoduchsie,ale do sa to aj v zpredu plnenej pracke.

vroni
30. jún 2016

@stanno, nuz, ale zase tam nie je taka teplota ako v rure, mozno preto tak dlho. Ja mam kratky program len na 45 stupnov, takze som to na nom nikdy neskusala

h2
1. júl 2016

@simsalabim Ahoj, môžem sa opýtať na to zaváranie v rúre? Zaujala ma hlavne informácia, že poháre vyberáš po "pár minútach". Moja švagriná totiž raz zavárala čučoriedky (kúpila veľké množstvo za dosť veľa peňazí) a z časových aj priestorových dôvodov ich zavárala v rúre a nie klasicky. Mala fakt dosť veľa pohárov a všetky sa jej pokazili, keď to zistila, tak sa až rozplakala. A to ich v tej rúre mala určite dlhšie, než pár minút. Ty máš so zaváraním v rúre dobré skúsenosti? Zaváraš takto aj kompóty, alebo len lekváre? (Švagrina robila kompót.)

simsalabim
1. júl 2016

@h2 priznam sa, ze robim vacsinou iba dzemy... kompoty nie. Ale v navode na ruru mam napisane nastavit 100 stupnov, vlozit nadobku s vodou d davam jensku misu s vodou) a nad to plech s poharmi a sterilizovat 30min. Uz som to tak par krat robila, a okrem jednej flase bolo vsetko ok. U nas kompoty moc nejdu, tak preto robim kompoty malo, tak 4 pohare za rok.

zuba12
autor
1. júl 2016

Ani som netusila aku ziadanu temu tu rozbehnem 🙂 .... Dakujem vsetkym za uzitocne info 😉

h2
1. júl 2016

@simsalabim Ďakujem za odpoveď, ja som v rúre ešte nič nezavárala, ale teda aspoň džemy určite skúsim. Ale kompóty asi budem aj naďalej zavárať obyčajne.

womankc
4. júl 2016

@vroni vôbec neviem na koľko to odstreduje, je to taký program samostatný 15 minút to tuším trvá, ale toto fakt stačí dať na minútku dve kým vypustí vodu a trošku vytrasie ......

rakahaka
21. aug 2017

Halo ludia :D ja chcem zavarat karfiol-predvareny. Mozem aj ten supnut do mycky?

mamka34
Autor odpoveď zmazal
Zobraz