Zemiakové placky. Dajte prosím receptík

sweetberry
3. nov 2007

ahojte babulky prosom dajte mi receptik ma tu navnadila jedna konikarka ze ich robi a ja som dostala na ne straaasnu chut 🙂 vdakaaa potrebujem hlavne gramaz dakujem mooc ak sa niekto zlutuje a napise pazravej mamine 🙂 😀 😀 😀 😀

mukky
24. feb 2009

sirinka jasne ze poynam,ale tak ze gulky su tym masom plnene,a nato si davam slaninku a cibulku,ale ja som ich nerobila,ale urobim 🙂 ja si ich kupujem mrayene tusim od gussepe ci jak sa pise ta znacka,inac polotovary nejedavam,ale tieto su fajn.mase 😀 a na trhoch ich u nas predavaju v zime cistu jeden kus po 25 sk 😲 😲 😕 😀 ale vzdy si kupime s manzelom ,ja ciste ci s pecienkou,a on bud ciste alebo na sladko.Ja len slaneeee lubim 🙂 Ani babke nehovorim ze kolko stoja a kupujeme ich,taaa by mi dala 😀 😀 ale trhy maju taku fajn atmosku,no nie...a vsetko taaaaaak vonia 🙂

sirinka
24. feb 2009

mukky tie mrazene kupujem aj ja obcas, ale porovnat sa nedaju 😉

mukky
24. feb 2009

sirinka,urcite nedaju 🙂 aj na pelmene ma ist taka octova zalievka,ale ja ich jedavam len pomaslovane a namacam do pretlaku,to chodime k svokre na pelmen party 😀

sirinka
24. feb 2009

mukky to zas ja netusim co je 😅

mukky
24. feb 2009

sirinka 😀 jaj prepac..To su male plnene cestoviny masom mletym,varia sa a potom sa pomasluju fajne 🙂 Nieco ako torteliny,ale nie tie y obchodu ☹ maso videli z rychlika.A je nato taka ukrajinska kovovova forma 😀 😀 Urobis cesto len z muky a vody a soli,das na formu,taka velka kovova ma v sebe dierky asi velke ako 5 korunacky,cesto prevalkas,tam sa vztvoria vlastne jamky,tam das masko gulicky,das druhe cesto na to,prevalkas a oni ti same vzpadnu uz urobene,len obcas pozatlacas konce.To je ale vymzsel,co????????? 😀 😀 A namacas si to do pretlaku,ale svokra robi aj tu octovu vodu,no ja som to tak este nejedla,mne by to nepasovalo,a so svokrom to jeme aj na 3 duple 😀 Ale uz povedala ze caka ked my budeme robit pelmen party,no tazko 😀 ale musim si objednat opat 😀

ma_se
25. feb 2009

MUKKY,ja som zacala robit doma,tie lokse,a tiez ich robievam aj na sladko aj na slano... 😉
a tie PELMENE,no tak na to mam peknu historku...
robila som ich tak ako pises ty mykky,iba voda,muka/podobne ako sa robia zasa pyrohy u nas...a tusim vajickoi tam ide.A nam vobec nechutili...ale asi zalezi aku plnku tam mas.A tiez som mala take pomocky na to,raz som si ich objednala z nejakeho casopisu...ale to boli take umelohmotne.
...tiez moc nemam rada,z mrazaku,take tie zemiekove veci a veci z mucneho cesta,to ich uz citit, ze presli mrazom.ja som tak par kret zmrazila rezance,ale to uz nie je ono.

sirinka
25. feb 2009

mukky jaaaj, to moze byt fajne...ja by som si kt omu dala smotanu 😀
inac pirohy vedia najlepsie robit vychodnari...

mukky
25. feb 2009

mase tak za tieto pelmene by si aj zivot polozila 😀 A viem o akych formickach asi pises,take ked otvoris je to okruhle a potom sklopis nie...a plnka je taka,ze masko pomlete osolis,okorenis,das cervenu papriku,cibulu na kocky jemne nakrajanu,a nesetrrrrrrrrrrrrrris 😀 ale je to babracka lebo treba aspon takych 100 urobit 😀 preto svokra uz odmieta to robit,no obmakcim ju 😀 😀 ale uz som rozmyslala ze take pirozky vacsie urobit tak...sirinka no ja lubim smotanu ale na to by sa asi nehodilo,ja som ten pretlak najpr odmietala,ale dnes ak by svokra nemala,tak si ho nesiem tam vo vrecku jak minule 😀 musi byt,ale ten cerveny pat ci ako sa vola je naj...kolko ludi,tolko chuti 🙂 🤐

mukky
25. feb 2009

sirinka nes tie recepty vecer pokukam,teda v noci 😎

ma_se
25. feb 2009

MUKKY,tak mozno zivot nie 😀 😀 😀 😀 ale mozno,ze by mi chutili,neviem mozno len sme urobili zlu plnku,robili sme ju podla jednej knihy KUCHARSKEJ...
no,tak u nas by bolo treba vela tychto pelmenov urobit,ale asi najnovsie skusim zasa...ale neslubujem,lebo fakt je to babracka.
😉

sirinka
26. feb 2009

mukky mne sa smotana totizto hodi ku vsetkemu... 😝

mukky
26. feb 2009

mase.sirinka 🙂

3558
26. feb 2009

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

baby ja som robila tieto mufiny vcera vecer a chutia veeelmi podobne ako placky. fakt vyskusajte. je to rychlovka a su este rychlejsie fuc. mnam. ja som ale na miesto sunky dala slaninku. su fakt super, a muz ich uz vsetky zjedol.
😔 😔

mukky
26. feb 2009

zuzi a kde je ten recept 😕 😕 😎 mne tam ukazuje nieco ine 🤐

sirinka
26. feb 2009

zuzana skus este raz hodit link... 😀

mukky
26. feb 2009

zuzi 😀 ale ten link co si dala je super,i ja ho mam v oblubenych davno 😀 😀

ma_se
1. mar 2009

MUKKY...PEKNY DEN TI PRAJEM....

😉

mukky
1. mar 2009

mase 🙂 ,dakujem aj ja Tebe,co si varila? 😀

3558
1. mar 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11136

no hadam to uz bude ok.necitam po sebe tak to potom tak vyzera. prepacte a vobec netusim ako sa to stalo 😎

mukky
1. mar 2009

Uz si to robila?Vyzera to super a jednoducho,mnam

ma_se
2. mar 2009

Mukky aj ja dakujem,vcera som robila knedlik,a dusenu kyslu kapustu,do ktorej som nakrajala moravske udene maso...

ma_se
2. mar 2009

no vyzera to dobre,ja som v sobotu robila plnene rozky zo salamom,kapiou a syrom...
a potom ine horcica,sezamove semienka a salama/dietna/
cesto klasicky kysnute,ale na slano...
vrch som posypala grilovacim korenim....

...len tak mimochodom MUKKY,vcera som nasla clanok,ktory som si odlozila...RAKOVINA Z HRANOLCEKOV.... a vies, co som sa tam docitala?ze aj zemiakove placky su nebezpecne...
... precitala som si ho este raz,ked som nasla tu na konikovi TEMU:/presne neviem ako sa vola/ale nieco potraviny, ktore vyvolavaju rakovinu....az ju najdem napisem to tu...
😉

ma_se
2. mar 2009

takze v sekcii...VOLNA DISKUSIA...
TEMA:NEBEZPECNE RAKOVINOTVOTNE PRISADY V TANIEROCH NASICH DETI....

tam som pisala o tom,tak si to precitaj,ak chces a zaujima ta to....

asi uz som dojedla PLACKY 😢

zuzu13
2. mar 2009

myslim si ze netreba stresovat, v dnesnej dobe je vsetko skodlive...takze tu skor ide o to, ze menej je viac...v tom zmysle, ze dat si hranolky, dat si placky i ine veci ale nie denne...
tak isto je to aj s udeninami a salamami...a tiez sa predavaju a jedia 😀
😉

lekno
2. mar 2009

Presne, dnes je už všetko "rakovinotvorné"
Už by sme nemohli ani jesť ani piť a dokonca ani dýchať, lebo už nič nie je čisté.

zuzu13
2. mar 2009

lekno...a co uz potom radioaktivne ziarenie z mobilov, PC..TV...atd.....no ......je to tak...

....bohuzial....

3558
2. mar 2009

mukky ano robila a len sa to naraz vsetko zmiesa a pecies 20min. uplne nenarocne. ak mate nejake nenarocne recepty tak sem s nimi. 😀
nerada vystavam pri sporaku zbytocne. radsej sa hram s malym alebo konikujem 😀 😀

maca77
2. mar 2009

ahojte, spomínali ste tu podlesníky či lokše, ktoré sa pečú len na platni .... môj manžel mi to párkrát spomenul, že to robila jeho babka, ale neviem podľa akého receptu

mám veľkú prosbu - napíšete mi niekto recept?

Ďakujem, Ďakujem vopred 😉 🙂

mukky
2. mar 2009

mase ahoj,kuknem na to 😒 si ma nepotesila...a varila si same mnamky 😀 ,zuzana a ake velke potrebujem tie kosicky a dostat ich kupit bezne v marketoch?Ja teraz nemam az tak casu kulinarit,asi cez 7 mesiacov,neviete cim to bude?? 😀 😀 😀 maca tusim spatne su aj receptiky..

3558
2. mar 2009

mukky ja zijem v uk, ale opytam sa svokry ci su aj u nas. ale myslim ze isto v tescu a velkych obchodoch budu. tu v uk ich je 200 za 1llibru. a ja mam plech v ktorom su uz na to aj dierky.takze pre mna velmi jednoduche. doteraz som aj kolace robievala, ale uz teraz robim iba mafiny. nemusim to krajat a pekne to vyzera. a hlavne vsetky co robim tak su len hrncekove ako tieto mafiny na slano, takze mam napecene raz dva. 😵