Je lepšie evidovať sa na úrade práce, alebo byť dobrovoľne nezamestnaná?

adele32
31. júl 2016

Dobrý deň! Chcem Vás poprosiť o radu..Dnes mi končì pracovný pomer a je lepšie sa ìsť prihlásiť na UP alebo byť dobrovoľne nezamestnaná.Ide len o jeden mesiac cca 2... chcem sa potom čìm skõr zamestnať.Ide iba o to,že koncom augusta máme objednanù chatu a v novej práci by mi nárok na dovolenku nevznikol.Je mi jasné,že ako dobrovoľne nezamestnaná si musìm zaplatiť odvody do zdravotnej poisťovne.Len nikde nemôžem nájsť,že keby som evidovaná na UP či platì za mňa sociálne odvody... Ďakujem za každú radu

svetkaadamko
31. júl 2016

@adele32 ak sa zaevidujes na UPSVaR, tak odvody plati za teba stat. Takze podla mna je lepsie sa zaevidovat na urad prace.

svetkaadamko
31. júl 2016

A hlasit sa chodi kazde 3 mesiace, pokial nemas dohodu. A kedze ty mas ist do inej prace, tak asi nestihnes sa ist hlasit 🙂

sendy1977
31. júl 2016

ak budeš na UP tak za teba štát platí iba do zdravotnej poisťovne. Ak by si bola dobrovoľne nezamestnaná tak si platíš sama cca 61 eur zdravotné poistenie.

adele32
autor
31. júl 2016

@svetkaadamko
@sendy1977
@svetkaadamko ďakujem vám za rady

stastnablcha
31. júl 2016

@adele32 na mesiac by som sla na PN 🙂 a potom mesiac urad prace

sendy1977
31. júl 2016

@stastnablcha no neviem, keď si vybaví PN tak bude musieť byť doma. Vychádzky len 2 krát 2 hod. No v lete by som doma nechcela sedieť 🙂

karamellka1
31. júl 2016

@svetkaadamko to kde kazde 3 mesiace, lebo co ja viem tak jazdy mesiac

svetkaadamko
31. júl 2016

@karamellka1 tak neviem ako u vas, ale kazdy mesiac sa chodi v pripade, ak si evidovana a pracujes na dohodu. Ak nie, tak kazde 3mesiace. Ty sa chodis hlasit?

karamellka1
31. júl 2016

@svetkaadamko ano, kazdy mesiac a na dohodu nepracujem

fidorka7
1. aug 2016

@adele32 no a nevznikol by ti nárok na podporu?