Nemám nárok na materskú

benete
1. dec 2016

ahojte prosim mate niekto skusenost s tym ze ste nepracovali takze nemate narok na matersku iba na pridavok na dieta ?? kam to mam ist vybavit ??? tym ze som studovala nebola som nikde zamestnana tak vobec netusim na nete to moc neviem najst a co mam znamu nevie mi povedat lebo to je rok dozadu co to ona riesila .... gynekologicka mi dala ten papier na matersku a povedala mi nech si to najdem na internete ze stale to je inak...od 9.12 by som mala byt na materskej a ze ci dostanem tie peniaze co by malo byt okolo 260e uz v januari alebo az po narodeni malej ?? Dakujem

majusqa77
1. dec 2016

budes mat narok na rodicak = 203 a pridavky cca 23 eur. A prispevok pri narodeni (ak si splnila aj dalsie podmienky)

matula211
1. dec 2016

Budeš mat nárok na rodičovský príspevok a prídavky na dieťa, ale az odo dňa narodenia dieťaťa.

delmondo
1. dec 2016

Choď zajtra s papierom na sociálku a tam ti tetuska pri okienku povie. Materská sa vybavuje na sociálke a vypláca sa od dátumu na tom tlačive, ale spätne, lebo majú lehoty na vybavenie. Rodičovský prispevok a rodinný prídavok sa vybavuje na upsvar a pokiaľ viem, dostáva sa až po narodeni. Hádam baby viac poradia. Pozri aj toto napriklad http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

gapa
2. dec 2016

súhlas s matula. Nepíšeš, čo je s tebou teraz, či si na upsvar evidovaná, ale poberanie RP až od narodenia dieťaťa. Nezabudni do 45dní od narodenia dať prihlášku na sociálnu poistovnu, ak chceš byť dôchodkovo poistená štátom odo dna pôrodu. Potom sa to už spätne nedá vybaviť!!! Velmi odporúčam urobiť pre seba kopiu prihlášky a dať potvrdiť prevzatie pečiatkou od soc.poistovne na kopiu a založiť do dôchodku. Ak nemáš tento dôkaz a oni spravia nejakú chybu, prídeš o roky do dôchodku, toto sa nedá spätne vybaviť.

benete
autor
4. dec 2016

Ďakujem velmi pekne 😍😊