Môžem pracovať skôr než malá dovŘši 3 roky?

mamiti
26. apr 2019

Baby prosim Vas.. mala bude mat az v septembri 3 r. Ja som si nasla pracu a od 2.5 zacinam pracovat. Treba sa ist niekde nahlasit ( ze zacinam robit)?? Dakujem 🙂

cukricek4
26. apr 2019

@mamiti myslim si ze v tomto pripade na SP a aj na UPSVaR, aby ti zrusili prispevok 🙂

liz_lemon
26. apr 2019

@cukricek4 aky prispevok jej maju zrusit? na RP ma narok az do 3 rokov veku dietata

cukricek4
26. apr 2019

@liz_lemon ved, ale ohlasit to musi aby jej v septembri skoncil...

liz_lemon
26. apr 2019

@cukricek4 nic sa neohlasuje, na UP jej to zastavia aj sami, jedine, co musi nahlasit je, az ked dieta dovrsi 3 roky, ze kde sa nachadza pocas dna

enusamt
26. apr 2019

@cukricek4 RP automaticky zanika dovrsenim 3 roka...

nina19833
26. apr 2019

No baby neviem či máte pravdu, lebo napríklad mne pani na úrade hovorila, že to to mam prísť oznámiť a tak, tak som nevedela, že to nie je povinnosť :O Lebo pri prvom som nešla a poslali mi aj o jeden mesiac naviac tak som išla na úrad a pani ma zrušila, že to som mala oznámiť, že ona nekontroluje kedy sa komu narodilo dieťa, tak som to akože musela vrátiť a teraz už keď dovŕši tri roky pôjdem jej to radšej povedať alebo tam aspoň zavolám, veď to je sekunda,

mamiti
autor
26. apr 2019

Baby dakujem...pojdem na UP, ked mala bude mat 3 r. 🙂

katarinamarkova
26. apr 2019

@mamiti nehlásiš nič
SP - rieši tvoj zamestnávateľ
upsvar - až keď bude mať dieťa 3 roky - aj to len pre ohlasovaciu povinnosť - kto sa oň stará - nie pre nejaké rušenie rodičovského.

pozor ale ak ty pracuješ na SK a manžel v zahraničí - tam je povinností okolo dávok viac aj na slovenskej a na druhej strane.

katarinamarkova
26. apr 2019

..............by ma ženy zaujímalo kam chodíte v poslednej dobe na zaručené rady.................fakt ak sa niekto problematike ani kúsok nerozumie - načo pletiete hrušky s jablkami a dávate mylné rady?
Narážam na nedávnu diskusiu podobného typu, tak ako aj na to čo odznieva tu.

Tu aspoň odznelo slušné: ja si myslím, že..... 🙂

mamiti
autor
27. apr 2019

@katarinamarkova dakujem za info. Partner pracuje tu na Sk 🙂

via88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
27. apr 2019

@nina19833 Je to jej práca a nie tvoja.
A správne pise
@katarinamarkova

evittam
27. apr 2019

@katarinamarkova Tiez som si tu vsimla v poslednej dobe nejak vela novych "odbornícok". Tiez by ma zaujímalo kam chodia na tie akoze zarucene informacie. Najviac sa mi pacia tie co tvrdia,ze maju pravdu lebo im to povedala tetuska na urade....

katarinamarkova
27. apr 2019

@evittam ono každý si môže povedať čo si myslí.....ja si myslím....ja som počula....je OK.....ale to že niekto prezentuje ako nemennú pravdu čo niekde od niekoho možno počul a možno si to vysvetlil tak alebo onak je fakt divné.
Tak ako mi príde divné, že ľudia hľadajú takéto info tu, keď je omnoho rýchlejšie, ľahšie a presnejšie spraviť klik dva na oficiálnu stránku napr. upsvar a dostať hneď fundované info.

https://www.upsvr.gov.sk/kontakt.html?page_id=233

🙂 inak tie tety na úradoch často nevedia čo hovoria 🙂 skúseností mám až až......
ale chápem ich.....každý rok nová novela niečo iné .... a zmena iného ....a vás sa týka to, ak v tom roku a iné zas ak v inom roku a vôôôôbec netušíme čo sa týka vás, lebo nespadáte do tabuľky 🙂 🙂 🙂

evittam
28. apr 2019

@katarinamarkova Iste lenze nie každý aj dokaze citat zakony a vyhlášky s porozumením. Preto je jednoduchsie napísať napr.aj sem a spytat sa tych co vedia. Mne je skor uz niekedy smiesne (alebo aj skor "do plaču" ) ako sa niekto pyta na to iste na co je odpoved o prispevok vyssie-aj to je obraz toho preco vacsina nehlada odpoveď inde. 😁😉
Ďalej tetusky na urade-porozumenie?! Je za to platená aby si to naštudulovala a nie prezentovala svoj nielen nazor ako istu vec a zavadzala ľudí. Vacsina totiž verí tymto osobám a berie ich informácie za iste a take by tie informácie mali byt. Cize ak ta tetuska na to nemá nech to nerobí a nielen sa tvarit "ako riaditeľ zemegule" ked tam prides a prehanat ta do zblbnutia, rano o 8.10 na teba pozerať co tam robis ved ona este nemala kavu (prac.doba od 8.00) a podobne. Aby som isla nieco vybavovať s tym,ze vsetko ja viem a este poučím pracovnícky?! Pripadne ide este z teba robiť hlupáka? Samozrejme cest vynimkam.
Prepac ale pracujem v podobnej oblasti a tiez sa kazdy rok,mesiac, stále nieco meni a ja sa učím cely zivot a ziadneho klienta nezaujíma ci to ovládam alebo preco to neovládam-mojou pracou, za ktorú som platená je to aby mal to za čo plati v poriadku.