Je mi do plaču kvôli nezhodám s partnerom

dabisa
8. máj 2015

Je mi do placu. V poslednom case mame s partnerom same nezhody, vraj som velmi netolerantna, vsetko mi vadi. Aby bolo jasne, vadi mi len to, ked sa nam svokra miesa do zivota a vadi mi, ked som s detmi sama, co je asi 2 - 3 poobedia tyzdenne (poobedie az do vecera, ked uz deti spia). A este jedna sobota za mesiac, kedy muz chodi svokrovcom pomahat, to od rana do vecera. Dnes zase isli, cestou sa stavili u nas. Prave, ked svokra zaklopala som telefonovala s mamou, ale hovor som hned ukoncila a povzdychla som si, ze: Tak mi je luto, ze dnes budem sama s detmi, ked je take pekne pocasie." Ani neviem preco som to povedala, co som cakala. Hned sa do mna pustila, ze " vsak ti stale sedi pri zadku. Ini chodia prec ovela viac. Neboj sa, lepsieho by si nenasla". A predchvilou partner prisiel a povedal, ze mama mu povedala, ako sa ho dnes zastala, ked som telefonovala so 'sestrou' a kydala na neho. Za prve, ona ani nevedela s kym ja telefonujem, za druhe na neho som vobec nekydala, hovor som ukoncila. Nie som taka sprosta, aby som pred nou na neho kydala. Odteraz si od svokry budem drzat iny odstup. Velmi ma to nahnevalo. Najhorsie je, ze byvaju asi 7 minut cesty autom od nas a stale by brala deti k sebe, aby si ich uzila. Co v zasade nie som proti, tak jeden x do tyzdna ( druhy x sme u nich s detmi aj my), keby dodrziavala zasady, na ktorych mi zalezi. Partner mi teraz povedal, po tejto debate, ze kebyze nemame druhe dieta, tak uz poda ziadost o rozvod. Toto ma dorazilo. Aj ja na to myslim pri vacsej hadke, ale nehovorim to. On je inac dobry, mam ho rada a je dobrym otcom nasich deti. Nam by najviac pomohlo, odstahovat sa od jeho rodicov aspon 50km, ale nakolko uz mame vlastne byvanie, to neprichadza do uvahy.

dabisa
autor
9. máj 2015

@katarinamarkova nie je to vyslovene tak, ze ja svokru nemusim. Vie byt aj normalna niekedy, ale uz som sa par krat poucila, ze ked si ju zacnem pripustat viac k telu, tak sa zacne starat do ovela viac veci ako pred tym.

@e9 Ono to vcera bolo tak, ze isli vsetci styria upratovat stary dom po svokrinej tetke, opusteny mnozstvo rokov, takze nebolo mozne, aby som s nimi isla, lebo by som nemala kde deti nakrmit, ulozit. Ani by sa tam nevybehali, lebo burina do pol pasa, na vsetkom centimetrova vrstva prachu. Like som ti dala, lebo si sem priniesla pozitivne svetlo do tejto debaty, ked @katarinamarkova na mna tak ostro vybehla zozaciatku.

katarinamarkova
9. máj 2015

@dabisa ja si dovolim este jednu mozno neprijemnu otazku, na kt. mi aj tak mozno neodpovies.....
- ty si dievca co vyrastalo v meste?

dabisa
autor
9. máj 2015

@katarinamarkova ano, vyrastala som v meste.

katarinamarkova
9. máj 2015

@dabisa dakujem za odpoved.
vies preco ti vadi svokra - ktora ti v podstate ani az tak hrozne nevadi, nie je az taka bosorka, ale aj tak ju neznesies?
vies preco ti vadi, ze nie je s tebou doma manzel, jeho niektore postoje - ktore su v podstate mozno spravne, ale aj tak ti ze nejakeho dovodu strasne vadia?
vies preco si zufala, ked mas ostat sama doma s detmi?
vies preco hladas argumenty a dovody preco sa tam doma nic neda, nejde, nedari......ci vztahy s manzelom, svokrovcami, kamaratky?
vies preco hladas dovody ako sa na dedine s detmi neda nic okrem prechadzky a ihriska robit?

jedinym dovodom preco hladas problemy tam kde nie su - je to, ze si vlastne mozno nikdy nechcela byvat na dedine......ze si asi stale ostala tym mestskym dievcatom.......co sa viac citi byt doma v meste ako niekde v tichej dedinke.....necitis sa byt 100% doma tam kde si, preto ti vsetko vadi.
ak sa nevies stotoznit s tym, ze teraz si tam, kde si a ludia okolo teba tvoria teraz tvoj svet - svokra, manzel, susedia, dedina.....tak to zmen....
alebo sa s tym jednoducho konecne stotozni a bud rada, ze byvas na dedine - je to idealne miesto na vychovu deti - a nauc sa zit s ludmi co su okolo teba.....a hlavne si konecne najdi nejaku zalubu, aktivitu.....

dabisa
autor
10. máj 2015

@katarinamarkova nemyslím, že som nespokojná na dedine. Obidvaja s mužom sme vyrastali v meste, po svadbe sme kúpili dom v malej dedinke blízko mesta. Som tu spokojná, je tu ticho, pre deti je tu určite lepšie prostredie ako bývať v paneláku. Len mi chýba auto, aby som v prípade že som sama s deťmi, mohla niekam s nimi vybehnúť.

cawes
10. máj 2015

@dabisa a MHD? v dedine neni?

katarinamarkova
10. máj 2015

@dabisa vybehnúť kam napr.?

moni244
10. máj 2015

@dabisa autobusy, vlaky nejazdia? Boze, ja sa spoliehat na auto, ktore nemame, tak nikam nechodim, trosku samostatnosti by ti nezaskodilo a neriesit ako sa nieco neda, ale riesit, ako by sa to dalo

dabisa
autor
10. máj 2015

Napr do mesta na ihrisko kt je na sídlisku, kam chodia moje kamarátky a kamaráti mojich deti alebo do parku alebo na zmrzlinu alebo do knižnice požičať nové rozprávkové knižky. Tu v dedine veľa ľudí nepoznám, sme tu len krátko.
@katarinamarkova

mamimilla
10. máj 2015

Jaj ja by som rada byvala na dedine. Tiez sme byvali nejaky cas so sovkrovcami prve tri roky som vsetko tolerovala a ked mam povedat pravdu svokra bola uplne super. Jasne obcas sme si tiez v niecom nesadli. Prisiel syn jasne urcite veci mi zacali vadit a muz viac casu travil v praci, pocitac (programoval weby) a kazde volno aj chodil na dom co svagor a svokrovci stavali. Obcas sa stane aj teraz ze pride nejaka vycitka a nezhoda ale v podstate som spokojna takto ako to je a tak je to lepsie. Sme v meste svokrovci na dedine maju dom a zahradku na oslavy alebo len tak sa zideme ci u nich ci u nas, prespime vikend na dome uz neni tolko roboty ale doma prerabame a viac je doma ako tam. Cele sa to tak upokojilo ked sa narodila dcerka a oni sa prestahovali. Pomoc s detmi by som velmi ocenila ale musim si vypomoct sama rodicov mam na druhom konci slovenska takze od tial pomoc nemozna. Svokra este pracuje popri dochodku kedze aj tam treba kazdu korunu ja som si nasla tiez brigadu a s manzelom sa striedame s detmi. Ked ma ranne idem s oboma do skoly a skolky aj nazad po praci a vtedy stavame skor aby som na 7:30 stihala do prace. Casovo mi to super vyhovuje. Ked ma manzel prvu nocnu dceru berem ja syna on aby nevstavali moc skoro a syna beriem poobede ja a dceru on alebo beriem oboch ked nestiha alebo mam este cestou nakupy. A ked ma druhu nocnu syn caka doma na tatina 30min kym pride a pojde s nim do skoly ja mu zavolam aby sa uz obliekal a vychystal sa ked ma manzel volno zase sa bud striedame alebo ich odvedie oboch on. A cez volno pracuje doma na prerabke. Po prichode domov neviem co skor ci prat, zehlit, ulohy, varit na dva razy lebo dcere sa nosi strava do skolky. Auto mame jedno a ja nemam vodicak ale aj by sa sikol a aj sa bojim jazdit. Tiez to nemame vo vstahu idealne a povadime sa ale vieme sa takto aj s detmi vyplnit vypomoct mala je teraz chora uvidim ci muz si zoberie dovolenku na dva dni a ked nie budem to musiet poriesit v praci ja. Po vyletoch chodime ako sa da a venujeme sa detom a kolko krat ked je doma zoberie jedneho von a potom druheho alebo na dalsi den na bicykel druheho. Ci sankovat sa v zime boli vzdy si na deti najde cas a na nas dvoch je akosi menej ale davno sme nikde neboli a musime nieco vymysliet a dohodnut so svokrov aby prisla deti postrazit 😀 Akurat syna asi dam na mesiac svokre na prazdniny v lete a kazde vikend pojdeme ho pozriet lebo budem jeden mesiac pracovat kedze skolka ma len jeden mesiac otvorene. Tiez by vam prospelo dat deti svokre a vyjst si s manzelom na veceru, do kina alebo na nejaky vikendovy pobyt, na zlavach na internete najdes vzdy nieco zaujimave a spravyte si vylet len vy dvaja co vam pomoze v intimnom zivote alebo aj s detmi troska zmeny prostredia alebo dohodnut sa vzdy s manzelom raz do mesiaca vylet s detmi na vikend a aj raz do mesiaca len vy dvaja vecera alebo kava alebo kino ci vikendovy pobyt a svokra nech deti varuje vyuzito naplno kym mozes. U mna je problem s malou lebo nevedia co a ako pre nu ale navarit neni problem len este a hlavne teraz je taka prisavka na nas syn je az teraz taky samostatnejsi a chce na prazdniny chodit. Mozno raz aj k nasim na dlhsie a sam. Ja keby som mala domcek (co sa mi uz nesplni) by som si nasla tu chvylku pokoja a vychutnavala si ho na zahradke. Musis sa naucit oddychovat. Tiez som bola viac nervozna a vsetko mi vadilo ale presla som tym a je mi takto dobre . Drzim palce.

moonlight1210
10. máj 2015

@dabisa skus napisat sem, ake mas aktualne tuzby, co by si chcela robit, a ake mas moznosti ich zrealizovat (vsetky moznosti, nie len tie tebou preferovane. teda aj autobus do mesta, nie len pre pohodlie auto).

a potom sa zamysli, ci ti je fakt tak zle. ci naozaj mas tak malo moznosti. ci fakt stoji za to, ze svoju frustrovanu naladu prenasas na manzelstvo. a ci je nutne preto byt v stave podrazdenosti, ked ti potom vadia hluposti. a riesis ich ako pupok sveta. cim si aj sama vhanas krizu do manzelstva. a nadovazok sa citis dotknuta, urazena, ubolena a ukrivdena, ked ti muz povie, ze uz ma toho tak dost, ze by sa najradsej s tebou rozviedol, keby nebolo deti.

mam chut sa spytat, ci ta aspon trklo, ked ti to muz povedal. ci si sa aspon zamyslela, alebo iba sa dotknuto stiahla. alebo ci si tomu vyroku nasla vlastne vysvetlenie, ktore ta ospravedlnovalo a z manzela urobilo v tvojich ociach bezcitného grobiana nahuckaného niekym (zrejme rodinou).

lebo na rozpade manzelstva maju podiel vzdy dvaja. je fuk v akom pomere.

jeho vyrok by mal byt (okrem toho, ze zabolel, co je bez debaty, lebo naozaj bol dost surovy) pre teba signal, ze niekde robis chybu aj ty.
mas doma dve male deti, si uz asi treti, ci stvrty rok zavreta doma - bezna psychoza z MD.
preziva skoro kazda zena. nie si v tom sama.
po navrate do prace sa obcas divia, co vsetko vtedy riesili za drobnosti. a je im to az smiesne.

tvoj problem je, ze u teba sa to moze podpisat pod rozpad manzelstva.

katarinamarkova
10. máj 2015

@dabisa pocuj, ty si tak trosku schyzofrenik......alebo len sama nevies co chces.....na jednej strane pises, ze na dedine si totalne spokojna....je tam ticho klud....
ale ,,az,, dva dni do tyzdna si bez auta a nemozes tym padom s detmi vybehnut do mesta?
co ti tak hrozne moc brani tych zvysnych 5 dni venovat kamoskam v meste, zmrzline, parku, kniznici? a tie dva dni co si bez auta si jednoducho ten klud a ticho vychutnavat?

esterba
10. máj 2015

@dabisa vy ste sa prestahovali do niektoreho z tych modernych satelitov bez tzv. obcianskej vybavenosti alebo na skutocnu dedinu? Lebo naozaj to vyzera tak, ze si mestsky clovek, co si nechce priznat, ze sa radsej nemal z mesta odstahovat. Ono racionalne to mas zdovodnene dobre, pre deti je to takto fajn. Ale čas chces travit tak, ako keby si stale bola v meste. Ludia, co su na dedine spokojni sa netrepu 3x tyzdenne do mesta len tak stravit cas, oni vedia co robit doma. Mne to pripada tak, ze toto ta riadne frustruje.

dabisa
autor
10. máj 2015

@moonlight1210 Jasne, ze mi trklo, ked mi to povedal a vobec som si nepomyslela ze je bezcitny grobian nahuckany niekym. Ja si uvedomujem, ze mam tazku povahu (da sa s tym nieco robit?). Tento tyzden bol pre mna tazky, manzel mal 2x do tyzdna svoj sport + 1x bol na bowlingu s kamaratmi a este aj ten piatok isiel pomahat a k mojej podrazdenosti prispel aj PMS. Bolo toho na mna dost, 3x som ukladala deti sama vecer spat. Mladsie dieta je v pohode, alestarsiemu musim vsetko zopakovat 5x kym pocuvne a to je na nervy. Na materskej som uz vyse 4 roky, pocitas spravne.
Vlastne az tu pomocou bab som si uvedomila, ze moj muz poriadne nestrazil nase deti, lebo vzdy, ked som niekam isla, najprv som ich obriadila. Este kojim, takze nie je mozne, aby som odisla na dlhsie. A to muz si potom neuvedomuje, co to je ked ich ma nakrmit, pooobliekat, vychystat von. Vzdy, ked strazil tak len jedno, lebo jedno bud islo so mnou alebo bolo v skolke. Takze uz viem, preco si mysli, ze nic nerobim.
A po com tuzim? Chcem sa zapisat do jazykovky, ale uz to asi necham az na september, lebo cez prazdniny bude tazko so strazenim deti.

@esterba toto nie je klasicka dedina, ale ani satelit bez obcianskej vybavenosti. Nieco medzi tym. Je tu akurat tak skolka, mini potraviny, posta a jedno male detske ihrisko.

dabisa
autor
10. máj 2015

No muz chodi z prace okolo 17.30 -18.00 a bavime sa o zvysnych piatich dnoch, kedy by som podla teba mohla realizovat zmrzku, kniznicu, deti zaciname chystat na spanok o 19.00, 10 minut cesta do mesta, 10 minut spat, no to sa mi fakt neoplati kvoli 30-40 minutam. A ked je muz doma, nemam potrebu niekam chodit, kedze mam jeho spolocnost a mam sa s kym rozpravat.
Ja potrebujem chodit do mesta, ked som s detmi sama.
@katarinamarkova

filipal
11. máj 2015

@dabisa katarinamarkova je (ako) tvoja svokra, takze sa s nou prosim ta viac nebav 😉 mozno je to aj naozaj ona, nikdy nevies, kto sa pod ruskom anonymity tu skryva....
strasne ta manipuluje.
celkove ta v tejto diskusii zeny strasne udupavaju. neboj sa byt sama sebou.
precitaj si este raz prispevky horany, tam niekde to je...

e9
11. máj 2015

@dabisa súhlasím s filipal

alaguema
11. máj 2015

@dabisa klasický prípad ženy na MD...izolácia, vyčerpanosť, k tomu pocit, že manžel nerobí dosť, netrávi toľko času s rodinou, ako by mal a tak ďalej. Ja ťa chápem. Pochybujem, že by sa tu našlo veľa žien, ktoré to nikdy takto nepociťovali. Ale to ti nepomôže. Pomôže nečakať, že manžel bude robiť tak, ako chceš ty. Nebude a keď budeš tlačiť na pílu, nebude duplovane. Svokru nezmeníš. Buď ju budeš akceptovať takú aká je, alebo s ňu budeš bojovať. Je ti jasné, čo ťa bude stáť viac enegie. Izoláciu treba riešiť. To jedno ako. Zatiaľ hľadáš výhovorky, lebo ešte ti tá rola obete vyhovuje, je to páka na manžela, ktorá ti má pomôcť pretlačiť, aby s tebou bol doma. Ale ono nie je nejak extra príťažlivé tráviť čas s nespokojným človekom. Riešenie je hľadať rozptýlenie mimo domov, mimo manžela. Ako ti baby radia - niečo proste robiť, robiť to pre seba, pre svoju radosť a nič iné. Na druhej strane pravidelne organizovať aj spoločný čas ako rodina - výlety, obed v reštaurácii, kino atď. A to, že je to náročné, keď si s deťmi sama, tak na to si jednoducho musíš zvyknúť a vyťažiť z toho času to najlepšie pre deti a pre teba. Píšeš, že potrebuješ práve vtedy chodiť do mesta a že sa nedá. Tak fajn. Keď sa nedá, tak sa nedá. Zrejme nemáte prostriedky na to, aby si mala vlastné auto, tak treba hrať s tým, čo máš. Žijete na dedine - tak do prírody. Ja vezmem sušené ovocie, vodu, oriešky a ideme do lesa, robíme si "piknik" a deckám sa to ohromne páči, nehovoriac o tom, že je to pre ne zdravšie a prospešnejšie ako behať niekde po meste. Keď podrastú, môžu si založiť vlastnú malićkú záhradku, o ktorú sa budú starať. Alebo chovať zvieratko, sadiť kvietky, polievať ich...proste všetko, čo dedina vie človeku poskytnút´. Sručne povedané - čo nemôžeš zmeniť, treba prijať a vyťažiť z toho to najlepšie, čo sa dá.

katarinamarkova
11. máj 2015

@dabisa kedy?
od 7:00 - 19:00 pocas celeho dna kedykolvek - samozrejme okrem obedneho spanku 🙂
autobusy nechodia?
mozes ist busom
manzel ti nenecha auto na jeden den? - moze ist do prace busom, resp. ho zoberie nejaky kolega
taxik
zavolaj niektorej z tych kamosiek z mesta nech pre teba dobehne na aute.

mas potrebu chodit do mesta len ked si s detmi sama - a preco nejdes? manzel je v praci 5dni v tyzdni do 17:30 - 18:00 preco nejdes do mesta s deckami vtedy? nechapem co ma pracovna doba tvojho manzela s tym, ze ty nemozes ist do mesta - ktore je 10 minut cesty.
ved si na materskej, od rana do vecera 24/7 si doma - mas ten cas k dispozicii - je len na tebe ako s nim nalozis.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alyze
11. máj 2015

@dabisa ono ti mozno lezie viac na nervy to, ze si vsetky veci okolo deti zobrala na seba, aby bol muz bez starosti a mohol sa venovat inemu a teraz ti to asi aj vadi, ja som v podobnej situacii, teraz ked by bodlo trochu pomoci, tak jej nie je...
A myslim si ze nieje nic zle na tom chodit do mesta, aj ja byvam na dedine a ked som sama s malou, tak tiez potrebujem si s niekym pokecat a tu nieje vzdy prilezitost 🙂

dm1
11. máj 2015

@dabisa zaluba je napr. aj to citanie knih ktore spominas a to sa da aj tak aby to neliezlo do penazi staci vyuzivat kniznicu. Pripadne si vyjst na zumbu ci ine kolektivne cvicenie. Pripadne zaluba v siti, strikovani, hackovani ... je toho veeela aj sport ved sa pripoj niekedy k muzovi a deti nech zoberie svokra. a este pises ze jej das deti ked ty budes chciet a kde beries istotu ze ona vtedy musi mat cas? ved aj ona ma svoj zivot...
skutocne spomal lebo si fakt pokazis tymi vycitkami a frflanim manzelstvo co by bola skoda. Fakt ten cas co si sama s detmi nieje nic brutalne a je pekne ked manzel pomaha rodicom ak treba a to iba tak 1x za mesiac...

moonlight1210
11. máj 2015

@dabisa ked citam, ze 40 minut sa neoplati ... krispindolina, dievca. v takej blave by si kludne v autobuse stravila aj pol hodiny, nez by si docestovala na miesto urcenia a kurz by ti trval prave tu necelu hodinku a hybaj pol hodiny naspat.
to by bol dovod vo velkomeste, preco by si na ziaden vecerny kurz nechodila, keby to bol ten pravy pre teba?

takze prestan hladat vyhovorky - aj tej polhodiny do mesta na zmrzku s kamoskami sa oplati.
Alebo supni mlieko do chladnicky, manzel nakrmi aj sam z flase a ty mas viac casu k dispozicii.
len nezacni zase tu pesnicku o tom, ze dieta sa nauci na dudel...

kazda trocha sa oplati. uz len preto, ze si inde, nachvilu sama a s inými myslienkami ako kojit, krmit, prebalovat, upratovat, citit sa frustrovana, ze manzel ma podla teba viac volnosti, nez ty.

a ked nic ine, naucis chlapa na to, ze aj ty mas raz-dvakrát do tyzdna svoj VOLNY cas.
vzdy lepsie ho zaucat po troche (ani si nevsimne, ked to uz bude aj hodiny v kuse), ako potom tvrdo bojovat o to, ze zrazu chces dve hodiny v kuse len pre seba, lebo ich potrebujes na kurz.

ja som bola na tom ako ty, sama v cudzom mestecku, k tomu cerstvy novorodenec, bez auta, rodina par hodin cesty daleko, manzel od siestej do osmej v praci, aj cez vikendy kolkokrat.
ani internet som nemala. iba mobil na kredit, ktory som si musela strazit, aby mi vydrzal do konca mesiaca.
ale sama so sebou som sa teda nenudila ani raz.

mas internet.
najdi si na YouTube kurzy cohokolvek. od malovania, sitia, po tancovanie.
najdi si dialkove jazykove kurzy.

najdi si hry pre deti, aby ste sa nehrali stale to iste. mnoho deti sa prekvapujuco musi naucit hrat a tvorit cez pomoc rodica. nevedia to sami. zacnu sa nudit.

preorganizuj si domacnost. povyrabaj si doplnky.

usi po veceroch deckam stan na dvor. taky, co ma viac otvorov, kam sa nadpajaju tunele (napr. z krabic). decka miluju lozenie v bludisku. vôbec nemusi byt dokonaly, v ich pamati ostane ako najdokonalejsie miesto na zahrade.
postav im po dvore velke skatule, daj do nich vankuse a hrajte sa na brlozky mysky/krtka/cohokolvek pod zemou.
schovaj polovicu hraciek a vytiahni ich o mesiac, budu ako noev

urob si s nimi piknik na zahrade, ked sa zvecerieva. raz za cas, mimo bezny denny ritual.

teraz su vo veku, ked ti nekibicuju do vsetkeho - chodievaj s nimi na prechadzky na miesta, co zaujimaju teba. im staci, ze su s tebou.

zacni sa odmenovat - odloz kavu (ak pijes) na chvilu, ked obe deti lahnu spat poobede. ziadna kava popri nich. nohy hore a kava ako odmena na malu chvilku ticha len pre teba.

nauc sa potesit sama seba, nenechavaj to na druhych.

a co sa tyka manzela - tym, ze mu prasknes deti (ak toto nahodou planujes), nech si skusi, co to je, byt doma, dosiahnes to, ze on si najde svoj sposob, ako to prezit. je malo chlapov, co to nedokaze (kolki si bez problemov sami vyperu, ozehlia, uvaria, upracu, ked musia. alebo najdu ochotnu dusu, na ktoru to odeleguju.). je jedno, ze to nebude tip-top podla tvojich predstav. on to zvladne a na teba bude pozerat ako na divnu, co nedokaze zvladnut "svoju pracu" matky (aj ked statom mizerne platenu, ale dobrovolne zvolenu, lebo MD nie je povinna).

lucinkaboz
14. máj 2015

byvat so svokrami je peklo....take tie kostolne typy su najhoršie

tanuki05
18. máj 2015

Ak mám povedať pravdu- ja by som sa asi odsťahovala- vlastné-nevlastné, ak mi má pravidelne píliť nervy svokra, radšej ujdem. Ak máte HU, určite sa to dá prefinancovať. Ak Ti povedal, že ťa už nemá rád, skúsila by som sa s ním porozprávať, keď vychladne. Človek v hneve povie aj veci, ktoré nemyslí vážne. No ak to myslel vážne, asi už nie je o čom.. :( Nechcem strašiť, ale podobne to začínalo aj u jednej mojej kamarátky, bývali spolu, mali dieťa, všetko fajn... kým sa do toho nepriplietla svokra. Postupne jej začalo prekážať všetko. Najskôr to začalo tak, že museli pravidelne chodievať ku nim, a tým MUSELI myslím, že si nemohli urobiť na víkend žiadny program. Čiže nie, čo chcú oni, ale čo chce svokra. Potom sa začala do nevesty obúvať, ako sa nevie postarať, všetko robí zle. Zhadzovala ju a začala na ňu kydať tak, že jej manžel ju už ani nemal rád a skončilo to tak, že od nej ušiel k "mamičke", tak ho zmanipulovala. Vlastne ono to neskončilo, lebo svokrička si zaumienila, že to malé chce mať u seba a tak začali súdne prieťahy, aby jej zobrala aj vlastné dieťa. :(

hatsepset
20. máj 2015

no podla mna to su take malichernosti ja som s malym sama od narodenia skoro stale resp moj drahy s nim je tak 5 hodin tyzdenne aj to sa mu az tak nevenuje pripadne len vrci ked maly krici alebo ho nepocuva ze to je moja vychova, takze byt sama 2-3 poobedia? :D mne by to prislo fakt ze mi drahy furt pri zadku sedi, nas ide rano do skolky a KAZDE poobedie som s malym len ja , drahy pride podvecer- vecer a max hodinku je s nim, a take ze by s nim bol sam tak to mozno 3x odkedy sa narodil (ale to je o inom a moja chyba ze som ho nezapajala od zaciatku) dalsia vec ja osobne by som uvitala keby mi mamka alebo svokra maleho brali :/ ale kedze vsetci 4ria rodicia chodia do prace na smeny alebo do 17:00 az 19:00 tak nam ho strazia max cez vikend (a aj to len posledne mesiace lebo cele vikendy prerabame byt) alebo tak raz mesacne ak ideme niekam von vecer inak ho vobec neberu. A este k tej dedine a mestu - ja som z maleho mesta a nikdy som sa tam nenudila drahy je z velkeho mesta a on mi povedal ze si nevie predstavit taky zivot panu bohu za chrbtom ako v tom malom meste a ze na dedine neni co robit a treba mat auto a minat benzin lebo po kazdu hlupost a do prace treba na aute chodit a nuda je tam a ziadne spol. vyzitie - proste mestske decko zvyknute ze ma 24h denne k dispozicii co sa mu zaziada :D - takze toto je len o sile zvyku a rozmaznanosti v istom slova zmysle ;) - cize bud to skuste vydebatovat alebo to hod za hlavu - mne osobne to nepride ako nejaky extra problemy - su to jeho rodicia a tych si kazdy brani - a ta veta co ti povedal - chlapi su dakedy otrasni ignoranti alebo proste ti chcu ublizit slovami (jednu podobnu vetu ze keby sme nemali maleho tak ma uz davno posle...) som si vypocula aj ja - ale my nastastie nesme zobrati lebo inak by som mu ju vyhadzovala na oci stale :D

hatsepset
20. máj 2015

a ešte jedna vec - v jednom asi tvojho mazela chapem - ze toho ma plne zuby - predstav si ze v praci dakto od teba stale daco chce, mama vlastna ti huci poza usi vkuse ze co zena robi abo nerobi a co by mala alebo nemala a co by si mal ty robit s tym a co robis zle a potom prides domov a vlastna zena do teby huci a place a vydiera ta urcitym sposobom, plus este ak deticky nie su najlepsie ten den ..... sak preboha aj on je len clovek a zit medzi niekoolkymi mlynskymi kamenmi a furt len plnit niecie poziadavky a nechciet sa k nikomu zachovat zle ... aby to raz nedopadlo tak ze sa vyserie na vsetkych...

hatsepset
20. máj 2015

@moonlight1210 ten posledny odstavec je za sto bodov :D ja som presne ten pripad co urobil chybu a nezapajal od zaciatku a teraz som neschopna matka ktora vobec nevychovala dieta (ktore nastastie chodi do skolky a ta ho vychova) a to ze stale nerozprava je vlastne moja chyba :D lebo som asi sedela tri roky pred telkou a ignorovala dieta :D a NAVYSE sa materska vola DOVOLENKA a kto by nechcel ist 2x denne von a potom si zahrat CSko a na striedacku dajaku inu hru :D sak byt s dietatom je brnkacka ;) :D

blondska1403
21. máj 2015

Chlap byva skoro vzdy mamickyn synacik az potom vas partner, cest vynimkam, ked pred chlapom ppviete nieco na jeho mamicku, oduje hubu alebo vam este vycita ze preco si jeho mamicku beriete do ust, ak sa vam nepaci zesa vam pletie do zivota a poviete mu to, co spravi? Zastane si mamicku, ze ona sa snazi len ppmoct lebo je starsia skusenejsia...to ano ale ved ja niespm gramblava ani blba a vela veci co sa rodiny tyka zvladam vdaka mojem mamicke "uzasnej" uz od 16tich...co sa casu s rodinkou tyka, neviem ale podla mna vikendy s partnerom stacia, ved nemoze byt stale somnou, mne by tiez nepadlo vhod keby mi vycita ze stale chodim za mamou, babkou a tak...nech si ide kam chce ale ked sa vopred dohodneme ze budeme spolu a chcel by zrazu dat prednost noecomu inemu tak to by si vypocul :D ...co by som ja dala za to keby si babky alebo prababku maleho vezmu aspon na dve tri hodinky kludne aj kazdy den :D pri malom sotce mam caa citat, varit(kedze to mam ako zalubu a nie povinnost), malovat, chodit do prirody, ale niektoreveci sa pri nom nedaju co ma dost stve uz...intymny zivot, heh, my sme spolu rok a je to tak raz dvakrat za mesiac a tiez ma to stve, ale aspon ze u teba je zaujem z jeho strany, mna irituje ze ten moj javy znamky zaujmu raz dva krat za mesiac a ja sa citim ako nepptrebna ako zena, akoby som ho nepritahovala, ako by to robil len kvoli mne ze ja to chcem, coz mi bolo aj naznacene 🙄 ...drzim palec a prajem pevne nervy, ale svokra nech si deti uzije, ved ked budu starsie a nezbednejsie este ti ich bude vracat :D supni jej ich na tyzden a jned budes mat pokoj :P

lucinkaboz
23. máj 2015

kup jej kockovy cukor🙂