Mám sa zbaviť hračiek, alebo ich ešte ponechať?

1. okt 2023

Máme veľmi veľa hračiek 7 ročného druháka. Chystáme sa mu prerábať izbu, (nová podlaha, maľovanie, nábytok). Neviem či mu mám ešte ponechať hračky. Máme doslova obrovské množstvo vecí, stále ich triedim a s čím sa dlhšie nehrá, to posúvam ďalej deťom, zvykneme darovať do domova. No stále máme veľa toho, čoho sa nechce vzdať ale zároveň sa nehrá s hračkami vôbec. Keď dostane hračku, zaujíma ho 1 deň, niekdy ani deň, ale len pár minút. Máme napríkad Paw patrol, po čom veľmi túžil, kúpili sme mu celú súpravu s veľkou vežou, nákladnými autami a všetkými malými autami s postavičkami aj lietadlami……, zaujimalo ho to 4 dni. Stojí mu to v izbe už 3 roky, nehrá sa, ale nedovolí mi to dať preč. Taktiež máme kopec dráh s Mcqueenom a vela iného. Tiež garáž plnú vecí, motorka , elektro-jeep, kolobežky, bicykle, šliapacie autá, do snehu tisíc vecí. Mám sa toho pozbavovať bez jeho súhlasu, alebo mu to nechať aj naďalej stáť a prášiť sa v izbe? Mne by tie veci ani nevadili, ale upratovanie je doslova otras, všade hračky. Keď chcem všetko upratať je to des. A ďalšia vec, plyšové hračky 🙈 periem ich často, lebo je alergik, aleee mame ich tiež neúrekom, samé veľké medvede a postavičky z rozprávok, nedá ich preč ani za svet, pritom sa nehraje, iba sa na nich rád váľa. Kedy ste odložili hračky svojich detí? A kedy ste im ich úplne prestali kupovať? Hrajú sa ešte nejaké 7 ročné deti vôbec s hračkami?

simca06022011
4. okt 2023

7 rocnej som n ic nevyhadzovala, stale je to dieta. Ani teraz 12r. Pride cas, ked to sam vytlaci z izby. Ale aj tak som napr. dcere nejake veci odlozila na pamiatku atd. Ostatne poposuvala. SU to hracky toho dietata, rozne somarinky pre babatka, hracky pre malych uz ano samozrejme, aj spolocenske hry napr triedim podla veku uz, puzzle.. ostatne potried do boxov a odloz, povedz mu nech si sam triedi, co moze ist prec, inak bude musiet stale tie hracky upartovat sam..

simca06022011
4. okt 2023

co sa tyka veci v garazi - vsetko neprimerane veku, ide automaticky na bazar u nas. Bycykle, sliapacie veci.. okamzite ako sa kupi vacsia vec. Cize ak ma bicykel a ten sa meni za novy, stary ide prec. PRedpokladam, ze na slapacich autickach uz nebeha po dvore. Toto by som sa nepytala vobec. Hracky v izbe ano, naoazj len tie neprimerane veku by isli prec aj tak, predpokladam, ze by si ani nevsimol, ze su prec.
A nechaj ho nech si upratuje. Sameho ho to prejde, to u nas fungovalo najviac, ked 20tykrat utierala domcek pre babiky, ktoreho sa 3roky ani nedotkla, tak ho vytlacila von z izby ze uz to nechce :D dokonca aj veci pre tie babiky potriedila do krabice a su uz fuc.