Mám to ukončiť?

neviemakodalej
8. júl 2015

Dobrý večer, potrebujem sa vyrozprávať, získať nejaký iný pohľad na vec, lebo ja už neviem ako ďalej.
Sme s mojim mužom spolu 10 rokov, z toho skoro 6 manželia. Ešte za slobodna sme si brali hypo na byt, sme spoludlžníci, byt je máme na 1/2. Krátko po tom čo sme kúpili byt a zobrali si na krk hypo som náhodou zistila, že má nesplácaný dlh v soc. poistovni. Vtedy to zaňho vyplatili jeho rodičia (neprosil ich o to, sami sa ponúkli ...). Potom bol chvíľu pokoj, zobrali sme sa. po svadbe sa to začalo sypať, jeden dlh za druhým, všetko staré, nesplácané - soc. poisťovňa, Cetelem pôžička, neplatené účty za mobil, odpojený mobil (vtedy mi tvrdil, že sa mu pokazil mobil, a ja sprostá som mu verila ...), poplatky za znovuzapojenie, vyčerpaný debet v banke o ktorom najprv nevedel že ho má a potom naňho "zabudol". Všetko boli sumy okolo 1000,00€ až 2000 €. Postupne to splácal, po 100,00 mesačne. Mali sme exekútorom zablokovaný LV (jeho časť) 3 x, exekúcia na jeho bankovom účte.
O všetkom som sa dozvedela až dodatočne, všetku korešpondenciu predo mnou zatajoval. Pomáhala mu pri tom aj jeho matka. Vodili ma za nos kým som na to neprišla. Keď som to začala riešiť, nikdy som sa nedozvedela priamu odpoveď koľko a kde dlží. a hlavne prečo. Už je to 7 rokov čo splácame jeho dlžoby. Doteraz to vyzeralo tak, že už bude pokoj, vraj už všetko splatil -minulý rok v lete. Celkovo to bolo okolo 10000 €. Odvtedy som nenašla žiadnu novú obálku s upomienkou ...Teraz som zistila, že môj muž si zobral kredittku a už má na nej vyčerpanú sumu skoro 1300,00 €. Neviem na čo to dal, nechce mi povedať, vraj vyplácal staršie dlhy. Vtedy mi ale povedal, že ich vyplatil.. Ako vyplatil, veď si iba zobral nový a drahší ... Našla som mu schované výpisy, postupne si vyberá každý mesiac nejakú sumu, dlžná suma stále rastie. Z tých výpisov vidieť ako vyberá. Vyberie 20 € P za poplatok 4,5 € Podľa mňa je to choré. Pýtala som sa ho či to spláca, že vraj áno. Vyskočil na mňa, že čo je to za dementnú otázku. Že to nie je veľa...Už som si myslela že je pokoj a teraz toto. Ja už na to nemám nervy. Celkovo už mu neverím ani nos medzi očami. Stále ma len klame a zahmlieva. Na nič sa nedozviem priamu odpoveď. Nech robím čo chcem. Veľa ráz som sa ho po vyplatení nejakého dlhu pýtala, či ešte niečo zostalo. Stále bola odpoveď že to bolo všetko a potom po nejakom čase zase niečo staré vyskočilo. Najhoršie na tom je, že upomienky mu chodili ešte na starú adresu k rodičom. jeho matka mu to preposielala za mojim chrbtom. Dlho mi to zatajovali. Normálny rozhovor nezaberá, on si myslí že je to v poriadku. Tie ktoré ste niečo podobné zažili, má zmysel čakať na zmenu a snažiť sa ho zmeniť? Začinam uvažovať o rozvode. Nechcem sa nechať pripraviť o strechu nad hlavou. Neviem či môže byť gambler alebo niekoho má ... Domov chodí z práce normálne, nefláka sa, ale to nič nemusí znamenať. Máme 3 ročné dieťa, splácame hypotéku na byt, neviem ako ďalej. Bojím sa že sa zase zamotá do dlžôb. Na tej kreditke už má prečerpaný úverový rámec, čo mu zabráni aby si ho nechal navýšiť, resp zobral inú? Čo mám robiť? Je to dôvod na rozvod? Môže sa taký človek spamätať? Ako mu mám veriť? V podstate mi celý čas klame rovno do očí.

Ďakujem za každú odpoveď.

lilla69
13. júl 2015

@kliara fakt neviem.Vcera vysvytlo aj to ze sa uz rozpravaju vyse 3tyzdnov,ked som mu spomenula,ze za tym pojdem hned vyskocil na mna.A samozrejme ani nespal somnou.Toto su tie asi najtazsie veci.Pretoze mizno problem je aj v tom,ze niekedy clovek nechce vydiet problemy:(

timea7
13. júl 2015

@lilla69 nemusí to znamenať, že s ňou niečo má, ale určite to znamená to, že sa začína rozhliadať okolo seba. Preto mu treba do zorného poľa strčiť obe deti, kým ty budeš mať čas sama na seba. Zrejme má prebytok voľného času...neviem,ako je tou vás so starostlivosťou o domácnosť, treba mu pridať povinností,aby mal menej času na kraviny. A na rovinu mu povedať, že nemáš 15 rokov, aby ťa mohol opinkávať a dať mu jasne najavo, čo môže stratiť ak sa o nejaký flirtík pokúsi. Že jednoducho takéto niečo tolerovať nemieniš.

lilla69
13. júl 2015

@timea7 snad sa stoho nieco vykluje.O domacnost o deti o vsetko sa staram ja.Potom mi hadze o hlavu,ze on je otrok iba doma.Uz tieto problemy mame isty cas.preto som uz uvazovala aj o rozvode.stale kontroly na mna,krik pred detmi,a ked uz citi ze nieco neni ok,posnazi sa.ale trva to zad iba den.deti potrebuju stastnu a vyrovnanu mamu,nie ktora stale place.

timea7
13. júl 2015

@lilla69 to mi je ľúto, ale neplač, plačom nič nevyriešiš a deťom je tiež smutno, keď vidia maminu uplakanú. Pracuješ, alebo si na MD? Ak pracuješ, tak žiadne také, že on je doma otrokom, nič sa doma samé neurobí, skúšala som, márne 😎 . Ak si na MD a má pocit, že máš doma veget, tak ho nechaj v sobotu od rána do neskorého večera s deťmi, aby bol v obraze. Mne to pripadá, že nezvláda nápor povinností a starostí, ktoré v každom manželstve s malými deťmi sú a hľadá únik. Najjednoduchšie a nejdebilnejšie riešenie. Skús sa s ním predsa len porozprávať, povedať mu, že ste hádam dvaja dospelí ľudia, ktorí sa majú radi, majú spolu deti. Keď deti podrastú, bude to pre oboch jednoduchšie, Určite sa nehádajte pred deťmi, to je to najhoršie, inak aké kontroly na teba, nerozumiem.

lilla69
13. júl 2015

@timea7 prave preto rozmyslam o rozvode.Uz koli tomu kolko som sa natrapila kolko plakala,potom si mysli ze ak zopar dni sa pokusa krajsie ode to zabudnut.Ale zial nie.Ja nepracujem,teraz mi skoncila md,a este zial to nie je jednoduche,kazdy zo starych rodicov pracuje.Aj ja som uz skusila ze som neumyla riad,nepovysavala som atd..Ale nespravil to.Vsetko na mna pocklo a potom som toho mala dost.Pod kontrolou myslim,ze prezera mobil,pocitac,obcas chodievam behat a tvrdi ze chodim ..... nie behat ale j...ť
Aj deti to citia urcite hlavne syn.uz ma 7rokov.A k idem von s nimi na prechadzky to iste,ktovie kam chodis mi stale hovori...

timea7
13. júl 2015

@lilla69 tak to nemyslíš vážne, že ti také niečo povie, keď ideš behať!!! By som mu povedala, že toto vyslovil prvý aj posledný raz smerom na moju adresu!!!! Hľadaj urýchlene prácu, akúkoľvek, ak ti doma nepomáha, neper a nevar mu. Iba sebe a deťom, na večeru im niečo priprav a on nech si nakosí.... 😝 😝 😝 😝 😝 Niet ti čo závidieť, je to ešte aj žiarlivý somár, tak prečo nejde na prechádzku s vami, ale s nimi sám?!

lilla69
13. júl 2015

@timea7 ani si nevies predstavit ako dobre mi to teraz padne,ze ti to mozem napisat.Ale to mi povedal zial akurtat vcera o tom behani.Ze preco nejde snami?Lebo on vtedy spinka...A minuly tyzden mi navrhol 3moznosti:bud ostanem v dome ja on odide,alebo ja odidem,alebo otvorene manzelstvo.Potom tvrdi,ze toma len skusal...hm,len problem je ze ho to napadlo vobec.Prene toto myslim tym,ze neviem ci s nim ostat,ak mi taketo povie.este ma napadlo povedal aj to ze som prizivnicka....

timea7
13. júl 2015

@lilla69 ukonči to, toto nemá zmysel, bolo by to len predlžovanie agónie ten muž ťa nie že nemiluje, nemá k tebe ani za mak úcty, má ťa na háku, je to primitív. Dnes mu daj ty návrh, ale na rozvod. Máš nárok na výživné na deti aj na seba, máš kam ísť? Čí je dom,spoločný? Predať, kúpiť dva byty.

lilla69
13. júl 2015

@timea7 viem ze mas uplnu pravdu,len musim nazbierat silu nato.Ano dom je spolocny,rodicia by mi ircite pomohli...a podla teb ked potom je mily,robi to iba preto lebo to ma takto prijemne vsak?ale to ze ma nemilije,vsimla som si.Budem musiet zacat od znova vsetko...