Môžu ma rodičia vysťahovať z domu?

babacik
17. nov 2009

Mam 4 deti,3 mam z manzelom ktory mi zomrel a to stvrte mam z terajsim priatelom,ale je o 5 rokov mladsi a nasi si myslia ze nie je spolahlivy a nechceju ho do nas pustat,tak ja vecer aj s malou chodim k nemu a rano bezim zase domou.Sme z jednej dediny.Mama a ani oco sa somnou nerozpravaju a zakazuju mi k nemu chodit.Vcera mi oznamili ze ja mam vypadnut a deti u nich mozem nechat.Chcem sa spytat ci maju nato pravo a ci sa ja mozem nejako branit.Dakujem.

vefi89
27. nov 2009

Babacik, a neexistuje moznost, ze by ste si hladali podnajom niekde uplne inde??Spominala si, ze ste z dediny, mozno keby ste skusili v inej dedine, alebo v meste?

miriam29
6. aug 2010

prosím poradíte mi prosím???ak som tehotná a nemám kam ísť, ani kde bývať, a nemám peniaze, čo mám roniť? mama tvrdila že mi pomôže, ale vyhodila ma z domu, tak som si dieťa nechala.Už týžden bývam u kamaráta, ale nechcem , je mi to trápne, kto mi poradí?nepoberám nič okrem minima sociálnu dávku, a u mamy nemám trvalé bydlisko, takže s tým nemôžem nič urobiť.

macka01
7. aug 2010

a čo na to otec tvojho dieťaťa???

andzi
8. aug 2010

@miriam29 neriešiteľná situácia, neviem...jedine nejaký azylový dom, útulok pre matky bezdomovkyne, neviem...treba sa informovať na mestkom úrade v tvojom meste. Možno by ti pomohli s nejakým sociálnym bytom, ale tam treba platiť aj nájomné, takže by si si mala nájsť prácu, kým ešte nie si na materskej. Po pôrode dostaneš rodičovský príspevok (pokiaľ nemáš nárok na materské) a prídavky na dieťa.