Neviem sa rozhodnúť

selly221
18. apr 2016

Ahojte. Trávim tu posledne mesiace dost casu čítaním príbehov a vašich rad, dost mi to pomohlo v obdobi akým som si presla a rada by som vedela pohlad aj niekoho ineho na moju situaciu lebo neviem si rady... Žila som s priateľom s ktorým mame dve male deti.Napriek tomu ze som ho považovala za muža svojho zivota ako sa hovorí, dôverovala mu na 110% sme sa bohuzial rozišli.. Dôvodom bola jeho nevera a az s odstupom casu som zistila ze to bol typicky manipulátor a nehorázny sebec ktorý mi neustale klamal..Nepíšem to preto žeby som sa ľutovala alebo z pomsty, len skratka je to realita do ktorej som sa nečakane zobudila aj ked trvám natom ze chyba je vzdy na oboch stranách...Detaily nášho vzťahu myslim si ze nie su take podstatne.. Preslo odvtedy pol roka s tym ze prve 3 mesiace som bojovala prosila ho o návrat nazad, a nechcela pochopit co sa vlastne deje az nastal zvrat a pokúsila som sa začať normalne fungovat,pracovať na sebe,snazit sa byt v pohode pre svoje deti nech sa deje cokolvek. Pred dvomi mesiacmi som ale stretla istého muža úplne nečakane... Zacali sme byt v kontakte,stretavat sa( v zmysle ked som bola s detičkami vonku tak došiel za nami...) s tym ze ja som to brala tak s nadhľadom,s ľahkosťou a pomohlo mi to nemyslieť nonstop na bývalého a netrápiť sa tolko..Az sme zostali v dennodennom kontakte na telefóne, rozprávali sme sa o vsetkom možnom, skratka sadli sme si ako ludia a on sa zaľúbil. snažil sa byt s nami každú voľnú chvilku pokial sa nam s drobcami dalo aj ked samozrejme myslim v tomto smere v prvom rade na ne..ale som si vedoma ze este nie tak davno sme bývali s tatom a teraz za nami do parku ci na prechádzky chodi iny ujo aj ked nevedia este rozprávať urcite to nejak vnímaju.A v tom je ten problem. Som nedôverčiva k ludom ale tento muz je proste chlap akého by si pri sebe predstavovala asi každá zena.. Nestalo sa žeby nieco nedoniesol detickam ked dojde za nami, pomaha mi s nimi ze koľkokrát sme sa nemali ani kedy porozprávať ked sa rozuteka kazde dieta inam, je spoľahlivý,vidiet ze je rodinne založený, slušný,neskutocne pozorný ku mne, trpezlivý a tolerantný a zniesol by mi aj modre z neba keby som luskla prstom... Rozum mi vraví ze zivot s takým mužom je naozaj taky stabilný(a to nemam nasadené ružové okuliare😊)no na druhej strane ja stale nie som vysporiadaná z predošlého vzťahu,predsa len to bola pre mna neskutočná rana a stale sa mi pri spomienke na vsetko co bolo chce plakat...a zo strany ďalšej, mi je síce sympaticky ale nepriťahuje ma ako chlap, nie je tam ta chémia co byva na zaciatku vzťahu.nechcela som riesit žiadny vzťah ani som nikoho nehľadala predsa je co venovať sa detom. No zrazu prišiel tento muz ktorého si vážim ako cloveka a mam ho rada a je nam s nim dobre. Lenže nie som vnútorne vysporiadaná s tym co sa stalo a pochopiteľne sa nedokážem zaľúbiť... Zdalo sa mi to neférové voči nemu ze chodi za nami,lieta mi okolo deti,je ochotný nam venovať všetok svoj cas a pritom ja neviem co chcem tak som sa mu snazila vysvetlit ze síce nechcem o neho prist ale nedokážem teraz riesit vzťah a ze si potrebujem utriediť myslienky. Zachoval sa úplne rozumne,netlačí na mna, dava mi cas s tym aby som vedela ze mu na nas zalezi len sa musim rozhodnut,no viem ze sa trápi. A ja absolútne neviem co mam robit. Pretoze rozum mi hovorí ze s takým clovek som si vzdy predstavovala mat rodinu a stretnúť takého je naozaj tažké no viem ze teraz mam problem mat vzťah. A nie som absolútne zalubena,nedokážem to skratka ale vravim si ze mam predsa deti a nie je dolezite moje pobluznenie ktore aj tak casom pominie ale ostatne veci. A neviem ci to mam s nim definitívne ukončiť aby som ho zbytocne nenatahovala alebo este počkať,dat mu nádej, predsa mi nie je ľahostajný a ze laska pride casom....

jana_eyre
19. apr 2016

necitam uplne vsetko, ale myslim, ze ta chemia medzi vami tam nie je prave z dovodu, ze este nemas v sebe vysporiadanu minulost.. velmi sa mi paci, ze si mu uprimne povedala ako to vidis /to robim aj ja/ a on sa rozumne rozhodol, ze proste da cas a je svami z vlastnej vole.. preto teraz neries co bude ak bude..

proste nechaj plynut dobre straveny cas medzi vami dvoma a casom sa vsetko vyvrbi.. ved ste vlastne len taki kamarati, ktorym je spolu dobre a to je hlavne..

drzim palce 🙂

bluka2
19. apr 2016

@mandala77 @charity Aky film prosim?

selly221
autor
19. apr 2016

@timea7 @charity mne zasa charity nasadila takého chrobáka do hlavy ze cely den si premietam jej slova. Pozrela som si par odborných článkov o psychopatoch, zistila som ze ten moj ex by mohol byt živou maketou na prednáškach o nich a ja na druhej strane ako dokonala zmanipulovatelna hus,krajšie to nazvat neviem. A veru zacals mi blikať teda poriadna kontrolka po prečítaní príspevku z tejto novej známosti. Nejde v podstate o nic zavazne,sama si určim cas a co sa vlastne bude dalej diat ale...

selly221
autor
19. apr 2016

@bluka2 myslim ze pisali o filme Gone gril... Pozrela som si to dokonca dvakrat,odporucam

bluka2
19. apr 2016

@selly221 Dakujem a Tebe zelam nech Ti to vyjde, ci s tymto, alebo nejakym inym neskor

timea7
19. apr 2016

@selly221 nikam sa nemusíš ponáhľať, nič mu nemusíš sľubovať, nemusíš robiť nič, a čím by si nebola stotožnená, nemusíš sa nijako rozhodovať. je s vami? No je, lebo chce, keby nechcel už dávno nechodí. Váš vzťah je na isto kamarátskej úrovni, tak o nič nejde. Načriem do úplne iného súdka, ani vo svojich snoch by som si neplánovala vzťah s človekom, ktorý ma nepriťahuje ako muž. Ale kým to je v takejto úrovni, naozaj si tým nemusíš lámať hlavu.

dillinger
19. apr 2016

@selly221 - nechaj chrobaky chrobakmi, pokial sa ti paci ako sa k vam sprava, a vies si sama rozhodovat o tom ci, a kedy sa s vami stretne, tak je to uplne v pohodicke, ved si ho nejdes nastahovat domov ;)
podla toho co si o nom napisala, je to celkom normalny zalubeny chlap ;)
...ale zase, pokial ta nepritahuje, tak by bolo asi fer aby o tom vedel, toto ak mu povies, tak sa podla mna ukaze co je zac

selly221
autor
19. apr 2016

@dillinger stotožňujem sa s tebou aj ked tie chrobáky z hlavy uz vyhnať momentalne nedokážem...mat docinenia s ďalším psycho, tak sa nim sama stanem..(ako pisala charity,kto nezažije nepochopí)Ale dakujem za rady, dostala som na vec oveľa triezvejši pohlad, mozno chvíľami az nadhlad😊 a začala som sa nato pozerat tak, ze jedine na com skutočne zalezi v tomto obdobi su moje deti a ked ma dotyčný prekvapí a ukáže sa ze je taky ako sa javi a dokaze počkať tak to zozieranie sa stalo zato..

dillinger
19. apr 2016

@selly221 - verim ti, tiez som si zazil psycho stavy v byvalom vztahu, RIADNE psycho, ale nic sa v zivote nedeje "len tak", vsetko, aj to najhorsie ma svoje opodstatnenie ;)

budem ti drzat palce, ci uz s tymto, alebo inym, hlavne nech ste s drobcami spokojni ;)

selly221
autor
19. apr 2016

@dillinger presne sa toho drzim ze vsetko sa deje pre nieco. Najdôležitejšie je popasovať sa s tym a vziat si do budúcna z toho mozno co najviac.. Dakujem velmi pekne,vela stastia v zivote aj tebe 🙂

mandala77
20. apr 2016

@bluka2 Stratené dievča

aaabbbcccddd
20. apr 2016

Moja skúsenosť - chvíľu som bol v pozícii Tvojho kamosa ale s obrovským rozdielom - chémia tam bola poriadna ale kvôli veľmi komplikovanému predch vzťahu a životným okolnostiam som jej deti vôbec nechcel vidieť a potom som ju odohnal od seba aby som si všetko v hlave ujasnil a zastabilizovala sa. Ona 2 roky poznala kamosa akého mas asi ty a neviem ci tam chémia nebola ale z nejakého dôvodu ho odmietala. No a ked som sa ja zachoval ako som sa zachoval mysliac si ze počká alebo neviem co, všetko prehodnotila a dala prednosť tomu kamosovi. Po čase som precitol, všetko prehodnotil, v samote očistil a vedel by som si ju predstaviť ako životnú partnerku a deti nie ako záťaž ale ako bonus. Ale uz je s ním takze smola.
Nemyslím si ze je psychopat ako tu niekto písal ked prehavivzaujem o deti. Krátkodobo je možno ľahšie mat takého kamosa to by asi v takej situácii bral kazdy ale mu rovno povedz ze tam chémia nie je ze je kamoš kedže si nemyslím ze to tam niekde nájdeš a ked chceš takto pokračovať
. Ale ked chceš úprimnejšie cestu tak je ťažšia a to je cez samotu, jednoducho si daj pauzu od každého na rok aj od neho, uvidis potom aké to bude čistejšie a jasnejsie