Nízke libido, problém vo vzťahu

orkaaa
2. dec 2017

Mam 22, s priatelom sme 3 roky a riesim nizke libido. Skutocne je na bode mrazu. Pred cca pol rokom som zacala brat HAK a libido sa znizilo asi uz pod nulu. Planujem HAK vysadit. Tento problem som povedala svojmu gynekologovi, ten mi vsak povedal, ze mam vymenit partnera, ze jemu sa staci pozriet na mna a vidi, ze hormony mam ok. Tak ci tak si vsak dam vysetrit estrogen, progesteron a testosteron. Som zufala aj moj partner. Pretoze si to vsimol a citi sa samozrejme zle kvoli tomu aj ked to nedava najavo. Co by ste robili na mojom mieste? Niekedy som takato chladna k sexu nebola.

orkaaa
autor
2. dec 2017

Partnera vymenit nechcem. Je mi s nim dobre.

takaakoty
2. dec 2017

Vysad ten bordel, prestuduj si ako funguje Hak a pochopis preco nemas chut na sex. Uvidis, ze ked nechas svoje telo pekne prirodzene zit, odmeni sa ti 😉 ja si viem odsledovat ovulaciu, len treba doverovat sebe a svojim schopnostiam. Nauci sa to kazda zena pokial nema nejaku chorobu (hormonalnu, nepravidelnu menstruaciu a pod)

sissy27
2. dec 2017

@orkaaa HATK znižuje libido, je to jeden z možných vedľajších účinkov. Vysadiť, vyriešiť iný spôsob ochrany. A vymeniť aj gynekológa, ktorý hladinu hormónov vyšetruje pohľadom a odporúča vymeniť partnera, to nechápem, čo je za chuja.
Libido je inak individuálna záležitosť, aj keď si odmyslíme vonkajšie faktory ako stres, únava, lieky... Dôležité je aby ste sa s partnerom vzájomne tolerovali, on nech občas akceptuje že sa ti nechce, ty sa občas trošku prekonaj aj keď sa ti nechce (nemyslím úplne proti svojej vôli, ale nechaj partnera, nech ťa "presvedčí" 😉) a ak sa toto pripočíta k tomu, kedy máte chuť obaja, tak by ste mohli mať celkom slušný intímny život.
Prípadne po výmene gynekológa si môžeš dať spraviť hormonálny profil alebo zváž návštevu sexuológa (výmenný lístok myslím nepotrebuješ) ak máš pocit, že je to libido ozaj nízke.

orkaaa
autor
2. dec 2017

Povedal, ze tie hormony mi vysetri, ale, ze je si isty, ze tam problem nebude. Mne HAK vyhovovala mala som kratsiu menstruaciu, slabsiu atd. len ta chut na sex. Dufam, ze sa to po vysadeni zmeni. V takomto mladom veku sa mi nechcu riesit taketo problemy :(. Skusala som aj Macu a rozne bylinky na podporu sex.chute ale beznadejne. Neviem si predstavit, ze to pojde takto dalej. Naposledy mi bolo pri sexe do placu.

lillystranska
2. dec 2017

@orkaaa a tu hak si uzivala pred partnerom alebo az ked si s nim zacala intimne zit?

lillystranska
2. dec 2017

@lillystranska aha teraz vidim je mozne ze gynekolog ma pravdu ze je mozno aj na mieste vymenit partnera bez urazky. Vysvetlim ti to mam 30 a moj ex mal 26 myslela som si mlady zajacik sex nam pojde budem ho mat viac nez dost. Som pomerne pritazliva pre urcity typ muzov lenze moj ex ten nazor nemal. Nejavil o sex zaujem a ked som chcela horko tazko sa mu postavil musela som mu pomoct a ani to nepomohlo mozno len dva pohyby a koniec lebo zmakol. Proste cele zle stale som rozmyslala kde je chyba nahodou mi volal moj predchadzajuci ex s ktorym som si rozumela vo vsetkom pytala som sa ho na nazor a ten mi povedal ze jednoducho ho nepritahujem. Mal pravdu 😉
Jednoducho ti asi nesadol partner

orkaaa
autor
2. dec 2017

@lillystranska beriem ju asi pol roka a nizke libido bolo uz predtym. Na zaciatku bolo vsetko ok, bola som velmi vasniva a sex som chcela casto, po roku to opadlo, ale stale to bolo fajn, no uz nejaky rok je to stale len horsie. Moze mat na tom nejaky podiel aj HAK, ale este niekde musi byt problem a ja netusim kde.

mondolina
2. dec 2017

@orkaaa
Napisem ti, nieco co sa ti nebude podla mna pacit, podla mojho nazoru je toto zaciatok konca, zamilovanost, euforia opada, opadla, je to normalne, si este mlada, a doktor mal vlastne pravdu....aby ti po roku bolo do placu pri milovani...co ti ja viem.

hettinka
2. dec 2017

@orkaaa môže a zo HAK. Ak ku prestaneš brat, všetko sa vráti časom do normálu. Doktori HAK odporúčajú, lebo je zo pre nich biznis. Biznis so strachom žien z otehotnenia... aké majú potom problémy - fyzické aj psychické - to ich nezaujíma.

mondolina
2. dec 2017

@hettinka
Píše ze to mala uz aj pred HAK, pol roka berie HAk, a vasen sa vytratila po roku vztahu.
Orkaa uvidis vysadis HAK a uvidis, drzim palce.

lillystranska
2. dec 2017

@orkaaa a neskusali ste nejake ozivenie v sexe?

sissy27
2. dec 2017

@orkaaa ale nemala si predtým chuť na sex vôbec, alebo len na sex s tvojim partnerom?

orkaaa
autor
2. dec 2017

@lillystranska máš nejaké konkrétne tipy na oživenie? Nerozmýšľam až tak veľmi na oživením lebo čo budeme robiť o 10, 20 rokov...ale také ako erotické prádlo to bežne používam aj keď priateľ si na to nepotrpí. Ak máš nejaké konkrétne tipy bola by som rada 🙂. Je to môj prvý sexuálny partner, takže ja nemám nejaké extra skúsenosti ani nápady, ale nemyslím si, že v sexe som zlá, len keby ma to bavilo, vyzerá to inak.

lillystranska
2. dec 2017

@orkaaa napisem ti IP

obsadenemeno
2. dec 2017

@orkaaa a mas eroticke sny? alebo predstavy? Masturbujes? Dosiahnes orgazmus vtedy?
Sex je v hlave. Zacat si kazdy vecer predstavovat uzasny sex s partnerom a dotykat sa sama seba, mozno byt uprimna k partnerovi a povedat mu, co ti robi dobre - nielen sex, ale ake dotyky a co ta rajcuje. Kedze je to tvoj prvy partner, asi este nevies, co ta rajcuje.

orkaaa
autor
2. dec 2017

@obsadenemeno sama orgazmus dosiahnem asi tak do 2 minút, bez problémov, ale s ním je to nemožné :(. Asi nejaký blok v hlave, už to ani neskúšam. Erotické sny mávam dokonca niekedy aj s ním, v sne sa veľmi rýchlo vzruším až si želám aby to bolo tak aj v reále :D.

obsadenemeno
2. dec 2017

@orkaaa tak to si na dobrej ceste. Ten blok v hlave treba prekonat. Mozno aj sama tusis, preco ten blok mas. Mala by si byt uprimna k sebe a aj k nemu. Ked ta proste nevzrusuje, tam nie je problem nizke libido. Co on robi nespravne alebo co on nerobi aby to bolo pre teba ok?

deti95060810
2. dec 2017

vyhodila by som HAK, a vymenila aj gynekológa. Také prihlúple rady nech si nechá pre svoju manželku....🙄

hettinka
2. dec 2017

@mondolina to, že vášeň časom klesá a nie je to také ako na začiatku, to je prirodzený vývin ... čaro z nového opadlo, zamilovanosť vyprchá a vzťah prejde do ďalšej fázy. Ale tou HAK to úplne dorazila ... ja mam podobnú skúsenosť, ako mladá (a riadne hlúpa) som tiež skúšala HAK, asi 3 druhy, aj teliesko a VŽDY to bolo o tom istom. Mohli sme kedy sme chceli a mne sa nechcelo ... len to si človek nedá hneď do súvisu a hľadá dôvody inde. HAK je proste svinstvo, ak sa chce žena chrániť, dá sa to aj inak, a nie hltať umelé hormony. A ešte mladá, bezdetná ... o pár rokov bude možno vypisovať, že nemože mať decko, že je po MA a podobne ... oproti tomu je pokles libida ešte to najmenšie zlo.

orkaaa
autor
7. dec 2017

A napadli energeticke napoje nemozu mat na to vplyv?

lillystranska
8. dec 2017

@orkaaa energeticke napoje pit je najvacsia hlupost. Vela skodlivin a neviem coho este. Radsej pi zeleny caj

lujza123
8. dec 2017

@orkaaa urcite vysad hormonalnu antikoncepciu, je to velke svinstvo pre telo, su to v podstate cudzie hormony ktore ti uplne rozhadzu tvoj vlastny krehky hormonalny system
K tej chuti, ono je to vsetko v hlave.. Jasne ze po nejakom roku vztahu to uz nieje take caste ako na zaciatku..
Skuste si niekedy sex naplanovat, ze napriklad v piatok si spravime romanticky vecer a ty sa na to sustred cely den /pripadne viac dni dopredu/..predstavuj si scenar, mysli na to co si obleciech, daj si predtym nejaky vonavy kupel..proste sa navnad.

Inac si myslim ze az po 20tke sa zacinaju ako tak formovat sexualne preferencie, jednoducho niekto ma rad sex drsnejsi, iny pomalsi, vela ludi preferuje nejaku lahsiu formu BDSM - podla najnovsich studii je to az okolo 40 % ludi ... napriklad aj taka satka cez oci a zviazane ruky moze byt zaujmavym okorenenim. Mozno sex kdesi v prirode, skusobnej kabinke.... Hlavne u zien ten orgazmus neprichadza len tak sam od seba a len obycajnym pohybom hore dole , treba sa trochu posnazit, nebat sa partnera navigovat

Aj z niektorych jedal sa da navnadit, pre mna je cokolada afrodiziakom

orkaaa
autor
9. dec 2017

@lillystranska tak, ale aké škodliviny? Rozmýšľala som nad tým, ale veľmi sa tomu nerozumiem, je tam cukor atď. Cukor konzumujem hocikde. Snažím sa ich postupne vysadiť, ale je to ťažké lebo mi chutia a lepšie sa sústredím po nich, taký hlúpy zvyk. Možno káva by bola lepšia v menších množstvách. Napríklad na skúšky sa musím nabudiť.

obsadenemeno
9. dec 2017

@orkaaa ake skodliviny? Ved si precitaj zlozenie..... 😒

Ja nechapem, ze sa vy mladi musite "nabudit". Ved vy by ste mali mat energie na rozdavanie..... pracujem s mladymi babami a to su furt unavene....z coho? Mam viac energie ako tie dvadsiatky.... mozno prave preto, ze si tu energiu nemusim kupovat v plechovkach, ale vyrabam si ju sama...... 😉

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz