Partnerovi rodičia finančne nepodporujú dieťa

1. máj 2024

Ahojte, mam už dlhšie problém s partnerom a jeho rodinou. Ako vyplýva z názvu diskusie partnerova rodina nám vôbec nepomáha s dieťaťom finančne, a teda nepodporuje svoje prvorodene vnúča (vraj vytúžené). Chodia si pravidelne (3-5x ročne) na výlety alebo dovolenky v rámci Európy. Podnikajú, tvrdia, že im už podnikanie nejde a sú v mínuse. Už pri narodení dieťaťa nám neprispeli (ani zo slušnosti) nič. Ani euro. Dostali sme nejaké tri hračky v minimálnej hodnote, ktoré ani nekupovali ale dostali. Taktiež nám jeho matka od známej doniesla tašku oblečenia. Preplatili jedny náušnice. Moja rodina pravidelne "prispieva" nielen finančne, ale aj praktickými vecami kt. využijeme. Keďže som na RD pomoc by sa nam hodila. Partner však v tomto nestojí pri mne a tvrdí, že nie sú povinni živit naše dieťa lebo to nepotrebujeme ani mu nosiť dary a pod. Vo mne však vrie keď sústavne pro každej návšteve počúvam o dovolenkach alebo výletoch a nám nepomôžu nič. On očakáva, že sa budem s nimi stretávať tak často ako s našimi, ale ja nemám záujem o ich snobskú spoločnosť. Ani z jedného výletu dieťaťu nič nedoniesli. Mne to príde totálne nefér voči mojej rodine, ktorá sa snaží nás podporiť, aj keď nemajú toľko ako oni. Naši prídu raz za mesiac na otočku, a oni by sa k nam chceli nasačkovať na celý víkend s tým, že sme nútení sa im venovať tri dni a ja si to neželám (z pochopiteľných dôvodov) . Vzťahy medzi mnou a nimi sú na vode mrazu a partner sa ich sústavne zástava. Svokra tu bola raz pomôcť na tri dni a nezaplatila ani nákup, ani dieťaťu nič nedala. Pravidelne si nechá všetko platiť.
Chcela by som sa opýtať, že či si myslíte, ze je k veci ich priamo v tomto konfrontovať z mojej strany keďže on to neurobí alebo im mam dávať dieťa "zadarmo" a tváriť sa, ze to je okey alebo nie som povinná im len preto že sú to jeho rodicia nosiť dieťa. Ďakujem

lucia13022023
1. máj 2024

Nooo ani mužovi rodičia nedávajú nič malému, nikdy nám neprispeli do domácnosti, nepomohli... Svorka mu raz kúpila rifle pre 8 ročne dieta so slovami, ved vyhnes. Ma 14m🤣 ale čo ja viem, nepotrebujem to, mam to nejak na háku, keď chcú pomôžu, keď nie, nepomôžu. Nie sú povinný dávať nič, veľa krát to dieťa potrebuje skôr lásku a záujem, čo tiež nedostáva a to za mňa trápi viacej ako dary ci peniaze.

lenka2710
1. máj 2024

Ja som si už pri viacerých témach povedala, že už som čítala asi všetko, ale ten MK ma každým dňom prekvapí niečim novým 😅
Autorka mam syna, síce ešte malého, ale už teraz sa desím, akú nevestu dovedie 😂😂
Inak, ani nám mužovi rodičia moc nepomáhajú, resp vôbec a moja mama by sa pre vnúčatá aj rozdala, a mam ich rada a nič nečakám! Vychovali mi úžasného muža, otca a som im vďačná

66simonka66
1. máj 2024

Fúha, tak po prečítaní tohto som ostala prekvapená. Ešte som nezažila aby si niekto nárokoval dary a peniaze od svokrovcov, toto je už naozaj extrém. 😂😂😂😂

doriiis
1. máj 2024

Tvoji svokrovci majú strašne na 💩 nevestu.Drza,arogantná,rozmaznana ufnukana.Take dve výchovné by to chcelo

really8
1. máj 2024

Prisla som si len precitat aky naklad dostanes.
Opravnene

katuskamala1
1. máj 2024

Nasi davali vela, a svokrovci totalne minimum. Tiez davaju peniaze inde nez na deti. Mrzi ma to. To ano. Kvoli detom. Ze ked pridu,mohli by im cukriky kupit alebo co,alebo ich vziat do kutika a nie ze "ked budu mat sviatok" ze miesto darceka... mrzi to,ale to je tak vsetko. Myslim si svoje. V zivote by ma nenapadlo konfrontovat ich s tym. Su lakomi. A? Su to ich peniaze,ako s nimi nalozia je ich vec. Ja taka nebudem ;)

autor
1. máj 2024

Aha takže ďakujem dámy za krásne hejty. Pomohli ste mi, vidím ze je okey ked svokra nakupuje výhradne vo francúzskych butikoch a vnukovi kupila za rok jednu vec z Aliexpresu. Áno áno budem stým stotožnená a budem jej platiť kávy a obedy naďalej, možno raz kúpia aj oni niečo malému. Keď som už taká špina vychcana. Áno vadí mi, že seba držia na vysokej nohe a my si nemôžeme dovoliť ani aktivity pre dieťa a ich musíme živiť keď prídu.🙏

haley7897
1. máj 2024

Nemáš za čo

taynee
1. máj 2024

Ty ich zivis? Naozaj ty? Ved si na RD.

gribka1
1. máj 2024

Neurážaj sa, ale ber to ako fakt, že takí sú. Zvládnete to aj bez ich podpory. Aspoň im nemusíš byť vďačná. No a aké kávy a obedy, má to aj iné podtóny toto tu?

beata_k
1. máj 2024

Uz konecne viem preco maju niektore 2 a viac deti....biznis 🤣

doriiis
1. máj 2024

To,že si nemôžete dovoliť aktivity pre dieťa je vaša chyba ako rodičov,nie starých rodičov.
Vráť sa do práce alebo pracuj z domu.

mmoonna
1. máj 2024

Sú to ich peniaze, môžu si ich míňať na čo chcú oni. Aj na dovolenky a nákupy v butikoch. Teba je do ich peňazí prd. Dieťa je tvoje, ty sa máš postarať a neočakávar dotácie od svokry. Sa spamataj!

13uzivatelka11
1. máj 2024

Môžeš ju maximálne konfrontovať v tom, že ju nebudeš pozývať na kávu.. Ze si to nemôžeš dovoliť...prečo vôbec chodite na kávu keď vraj na to nemáš?

tetapetra
1. máj 2024

Nechceš, aby sme sa ti skladali aj my? Hallo je to vaše dieťa!!! Si si spravila,tak sa staraj. Bože,však mi takú nevestu nedáš, už budem poslúchať 😭

alesto
1. máj 2024

Vymeniť, všetkých, všetko. Bez debaty. A dať si inzerát: hľadám veľmi solventných a štedrých starých rodičov s prihlúplym synom na pravidelnú finančnú výpomoc popri RD. Cenník: návšteva na 2-3 hodiny: potrebné priniesť novú hračku, 1ks nového oblečenia, 20€. Návšteva na celý deň: platí čo na 2-3 hodiny + nákup. Návšteva na víkend: 2 ks oblečenia, praktickú vec, 100 € + nákup. Výlety a dovolenky hradené celé náklady. Zn. Dieťa je strašne zlaté, vytúžené, jedinečné, páru mu niet.

guudy
1. máj 2024

Inak zeny, ja poznam podobnu nevestu, ako tuto zakladatelka. Im svokrovci peniaze cely zivot davali, platili dovolenky, dali peniaze na dom a aj tak na nich cely zivot nevesta nadava. Len peniaze jej nesmrdia od nich ;)

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

Akože si nemôžete dovoliť? Co ich financuje prezidentka? Keď si nemôžete dovoliť, asi ste si zvolili zlý smer v živote, najprv trebalo zabezpečiť bývanie, úspory, kariéru a až tak robiť deti. Aby ste sa nemuseli zavistlivo pozerať, ako si niekto môže dovoliť dolovrnku a dráhy parfém, kým ty sa musíš uspokojiť s deodorantom za 2e. Akože toto niekomu dávaš za vinu?
Odkiaľ si vyšla? Koľko máš rokov, akú skončenu školu, koľko si pracovala a co si dosiahla v živote, že ideš súdiť svokru?

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

@alesto 😂

momoftwo
1. máj 2024

Mne sa naozaj sniva😬

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

@beata_k ciii, neurazaj, ja nechcem nič ani od štátu ani od nikoho 🤣 aj od detí chcem už svätý pokoj

autor
1. máj 2024

@guudy áno az nato ze nam oni nedali na bývanie ani fuka, ani nikto iny. Takže áno je to podobné 🙂

anickabasnicka
1. máj 2024

a proč jim to všechno platíš? však slušně řekni, že na to nemáš a bohužel. to, že si neumíš poradit se svokrou je tvoje chyba. to, že jim všechno proplácíš, je tvůj problém. zkus to s nimi nejdřív po dobrém, a když to nepochopí, tak si na ně klidně otevři hubu, že jim nebudeš dělat full servis, když oni nemají na oplatku ani euro pro svoje první vnouče. pořádek ve své rodině si musíš udělat především ty!!! a ne si tady stěžovat a prskat, že jsi dostala držkovou

ns994
1. máj 2024

Vy ste rodicia. Oni nie su povinni vas dotovať aj keby zarabali miliony a mali jachtu v Karibiku. Istym sposobom chapem, ze si rozcarovana z toho ze tvoji davaju a oni nie. No ale ani tvoji nemusia. Je to ich rozhodnutie a dobra vola. A nebudem dieta niekde davat a nieco zato očakávať..akoze prepac ale to sila. Alebo si ho robit a cakat ze nieco dostanem. Nas potesilo a potesi ked nieco dostaneme pre maleho ale nebereme to ako samozrejmost. No a ked mas problem s platenim kavy a podobne tak to nerob.

angelous1991
1. máj 2024

Že si si ty vzala svojho chlapa že rodičia zazobani že ti bude dobre s nim lebo si si myslela že peniaze jeho rodičov sú aj jeho a teraz si spadla z oblakov a zem je tvrdá 😂😂😂😂

btus
1. máj 2024

to ako táto téma vážne? Je to vaše dieťa, či ich? Nevidím jediný dôvod prečo by vám mali prispievať. Ja by som to ani nechcela. Ani od svojích rodičov.

guudy
1. máj 2024

Autorka, ako o nich pises, ty by si ich neznasala tak ci tak, aj keby vam dali vsetky svoje peniaze. Ona ich toleruje kvoli peniazom😬. Ty nechces dat dieta ‘zadarmo’…
Takze hej, ste si podobne ;)

alex49
1. máj 2024

svokrovci môžu svoje peniaze míňať ako chcú, to,že si im porodila vnúča neznamená, že vám majú dávať peniaze. O dieťa sa starajú rodičia, nie starí rodičia. Je blbé, že ani na sviatky nedávajú darčeky, ale to si predsa vedela aj predtým ako ste mali dieťa.

0silvia0
1. máj 2024

Ved bud rada, ze vas syn ma aspon jednych starych rodicov, co "davaju". Zas nebud nenasytna a nezavid, ze oni si mozu dovolit viac. Mohla si dieta odlozit o 5 rokov a mohla si si aj ty este uzivat.

gribka1
1. máj 2024

Pozitívum je, že vám to nebudú vyhadzovať na oči ako vám pomohli. a možno si šetria na starobu, aby ste nemali s nim žiaden problém, za čo by si mala byť vďačná. Ja by som bola.