Priateľ je upnutý na mamu

wildria
25. dec 2023

Baby ahojte, potrebujem sa niečo spýtať...viete môj priateľ je dosť upnuty na mamu, ale až tak že mi to začína fakt vadiť. Vždy bol a vždy mi to vadilo, ale možno si to len viac všímam neviem..skrátka mi už s týmto ide poriadne na nervy.. ja som na sviatky u mojich rodičov, on dnes šiel domov (bývame spolu) a práve som sa dozvedela, že si zavolal mamu s jeho bratom ku nám prespať. Prišlo mi to neskutočne divné..ja neviem má 27 rokov, ja mám 25..a príde mi fakt divné keď si pomaly 30 ročný chlap ide volať na prespávacku rodinu. Možno keby sme mali hosťovsku izbu, posteľ na vyše alebo tak..ale nemáme, vraj spia na gauči...ide o to aby som vám vysvetlila dôvod prečo mi to prekáža. Poprvé, príde mi to ako také narušenie súkromia, ani sa má nespýtal, on to berie ako srandu. Ďalej...ja nepoviem keby jeho rodina bývalá ďaleko, alebo sa videli len málokedy, lenže oni bývajú hneď vo vedľajšej dedine, 5 minút od nás. Priateľ je s nimi niekoľkokrát denne v kontakte. V kuse si volajú za každú blbosť, stále video chaty..proste nonstoooop a mne už to ide na nervy. ( Jeho rodina je veľmi hlučná )keď som doma a vidím jak pobehuje po celom byte čo s nimi telefonuje, riešia úplne voloviny a tie ich konverzácie..to jak keby ste deti v škole počúvali. A to že ku máme chodí každý deň to ani nehovorím...preto mi to vadí lebo v kuse ku nim chodí, nepočujem nič iné doma len ako spolu volajú a ešte si ich zavolá k nám prespať, aspoň keby sa spýtal ja neviem...hlavne mi príde že nedokáže byť chvíľu sám. Ako náhle sa ocitne čo i len deň bezomna tak ma bombarduje správami a volania mi, ja už veľakrát ani nedvíham lebo chcem mať pokoj. On je zvyknutý že si volajú stále a myslí si že mňa to tiež baví a chce sa mi ako im. Nevie rešpektovať a chápať že mňa to napr otravuje. Ďalej dosť sa v poslednej dobe hádame, vzťah je na rozpadnuté. Šla som na Vianoce ku mojim rodičom s tým že on nech príde až na druhý deň. Nie, silou mocou chcel prísť k n večer ešte. Strašne sa ku nám hrabal a napr mňa ku nim nikdy nezavolá.dnes od nás odišiel že ho mama potom späť privezie...samozrejme šiel hneď ku nej. Ja som si strávila deň po svojom pričom má stále rušil, volal písal atď..potom prišiel pred vchod nech ma chvíľu vybehnem, ku nám už nechcel ísť, veľmi sa nudil nevedel či má ísť domov či kam..ale k nám nechcel...tak som mu povedala fajn choď teda domov ale večer sa neopovaz mi volať že chces aj tak prísť, vravela som mu to s vtipom, ale zároveň som to myslela vážne, chcela som mať už aj ja kľud nie aby pobehoval hore dole, prídem, neprídem...tak že ide teda späť ku máme...potom mi volal a písal že chce zase prísť k nám ale to už som mu nedvíhala. Už bol večer a ja už som mala svoju pohodu..a potom mi napísal že oni spia u nás.. príde mi niekedy ako taký zúfalé ktorý nevie byť ani za boha na chvíľu sám, stále potrebuje niekoho mať pri sebe a už mi to ide krkom, má skoro 30 rokov...baby prosím vás príde to čudné iba mne???? Preháňam alebo čo si vy myslíte? Mne sa to nepáči...

marseillefan
25. dec 2023

No poviem ti takto... každý sme iný... mne napríklad by tá jeho povaha tiež prekážala. Som introvert a tiež chcem mať svoj kľud a pohodu a riešiť niekoho konštantne ako tvojho frajera - to by mi po čase určite tiež prekážalo. Tým nechcem povedať, že tá jeho vlastnosť je zlá... len že nie je kompatibilná so mnou... a zrejme ani s tebou.

nikpa
25. dec 2023

@wildria bud si zvykneš alebo sa rozísť, on sa nezmení, potrebuje maminu sukňu. Aj takí chlapi sú 🤷

la_dolce_vita
25. dec 2023

Mne by to tiez vadilo, neprehanas. Prehana to on, denne s matkou a este video hovory?! Co stale riesia? To prespatie tiez nechapem... nuz, bude ti to vadit coraz viac, to je iste ☹

wildria
autor
25. dec 2023

@wildria ešte podotknem, že keď som mu napísala svoj názor že sa mohol aspoň spýtať a že mi to príde divné na dospelého chlapa , tak sa hneď urazil a nahneval na mňa..klasika..on sa totiž uráža stále a na všetko, človek sa boji už aj niečo povedať. Lenže ja som taká povaha že čo si myslím to aj poviem na rovinu, nebudem sa pretvarovat. Hlavne s ním žijem, tak mi príde férové mu hovoriť všetky svoje pocity a názory. Veď komu inému by som som mala hovoriť takto otvorene? Ale akonahle poviem niečo ohľadom jeho rodiny, keď vyjadrím nesúhlas s tým aký ja "mamanek" tak už je oheň na streche, nemôžem si dovoliť ani len ústa otvoriť a niečo povedať....šak klasika asi to poznáte. Je fajn. Si brániť rodinu, ale od tial potiaľ. On to robí niekedy až tak chorobne. A taký je urážlivý ako dieťa....možno som mala byť radšej ticho ale predsa len, je to náš byt, mám právo sa vyjadriť k tomu no nie? Zaujímavé že mňa k nim nevola na návštevu... oni k nám normálne na návštevu tiež nechodia, vlastne nikdy neprišli k nám len tak pozrieť alebo posedieť...preto mi to príde divné že zrazu prespať..

koniarova
25. dec 2023

Stracas a ním roky mladosti. Bude ti to vadiť už len viac.

wildria
autor
25. dec 2023

@nikpa áno len s čakala že s vekom to bude lepšie..no ono je to ešte horšie...ako ja chápem dôvod prečo je na ňu upnuty..ale keby aspoň spolu normálne komunikovali viete...tak by mi to možno toľko nevadilo..ale tie drísty čo si rozprávajú a spôsob akým sa rozprávajú normálne má niekedy ide od nervov poraziť..

wildria
autor
25. dec 2023

@la_dolce_vita neviem..kraviny úplne..aj s bratmi. Má dvoch..a jeden je celkom často s nami..ja svojich rodičov teda ľúbim nadovsetko ale neviem si predstaviť že by som to s nimi až takto prehanala...

wildria
autor
25. dec 2023

@koniarova inak keď tak rozmyslam, že len chlapy majú s takýmito vecami problémy...videli ste niekedy ženu ktorá by bola tak upjata napr na otca?? Sme asi silnejšie stvorenia. 😄

janagem
25. dec 2023

Rozid sa s ním. Už teraz o ňom veľmi škaredo rozprávaš - neriešim dôvod - a ak v Tom vzťahu zostanete tak to bude toxické akurát tak pre oboch. Každý z vás potrebuje v živote niečo iné a vy to jeden pre druhého nebudete

wildria
autor
25. dec 2023

@marseillefan no mne napr veľmi záleží na mojej pohode a pokoji, a on mi ho veľmi často narúša..nemyslí to zle ale nevie pochopiť že to niekedy preháňa a že to nie je človeku prijemne

kittykat22
25. dec 2023

@wildria je to nestastne co pises. Problem vidim aj v tom, ze keby ste mali dieta tak ten si sam ani neprdne - vsetko s matkou do mrtva a co povedala matka, tak bude - ten bude totalne nesvojpravny. Bez rozhodnutia matky ani nenaservirujes blby mrkvovy prikrm. To, ze sa chova ako dieta je prave preto, ze su nonstop v kontakte. Neodstrihol sa od rodiny a nemal sancu dospiet. To co pises, to bude nekonecny pribeh. Na tvojom mieste to ukoncim. Inak boli ma hlava len z toho co pises 🙈 Nedokazem si vobec predstavit, ze by som zila v takom kocurkove.
To, ze u vas rodina prespala nie je problem, problem je, ze vasa komunikacia je neexistujuca. Ide o princip. A povedala by som, ze ty niesi vo vztahu len s partnerom ale aj s jeho mamou a bratom. To sa nezmeni. Sukromie nula, vlastny rodinny zivot nula. To chces 😐

ella1234
25. dec 2023

Z toho co si napisala mi to príde akoby ste boli obaja z inej planéty. On potrebuje nonstop kontakt a nevie byt sam plus je urazliva netykavka.... A ty si asi taky clovek co potrebuje aj svoj klud, pohodu, ticho.
Neviem ale bude sa vam to dat v buducnosti skĺbiť?
Zozaciatku ked si to rozpisovala mi to prislo najskôr mile že muž ma dobry vztah rodinou, ale asi keby ides este viac do hlbky a napises viac podrobnosti asi by sme sa tu dozvedeli všeličo.
Nestrácas s nim čas?

marseillefan
25. dec 2023

@wildria extrovert nikdy introverta nepochopí :(

wildria
autor
25. dec 2023

@kittykat22 áno toho som si vedomá, on je celkovo nesamlstatny čo mu stále vyčítam.je to aj jeden z dôvodov prečo s ním momentálne nechcem dieťa a on to vie. Podľa mňa by mu pomohlo sa len niekde ďaleko od nich odsťahovať aby pochopil...lebo najhoršie čo môže chlap urobiť, sa nasťahovať kúsok k mame...a vadí mi to aj z toho dôvodu lebo on nemá filter keď sa s nimi baví. Hovorí im úplne o všetkom , o našich súkromných veciach ktoré sú fakt že vyslovene len medzi nami, robí si z takých veci pred nimi srandu, smeje sa na tom, robí nevhodné veci, hovorí im fakt nevhodné veci a velarazy musím zasahovať aby bol ticho. Velarazy má fakt strápnil a on sa na tom ešte pristane smeje.. majú neskutočne otvorený vzťah a bavia sa úplne o všetkom. Ale vôbec nevie pochopiť že mňa do toho nemá miešať. Velarazy keď urobím nejakú hlúposť..proste niečo čo má fakt ostať len medzi partnermi 😄 tak len počujem "vieš čo ona dnes urobila???"a už sa smeje ako hlúpy..vždy ho musím zastavovať aby zmlkol...o toto mi ide..

ptvw
25. dec 2023

@wildria tiež by som bola z neho na nervy takže ta chápem....Asi radšej zísť z kratšej cesty prv než bude svadba deti a aj tie bude prevlakat hore dole alebo svokra sa k vám nanominuje ako pomoc s nevyziadanymi radami

wildria
autor
25. dec 2023

@marseillefan tu nejde o to že jeden je extro a druhý intro..v tomto sme obaja rovnaký viac menej. Niečo medzi

cacianka
25. dec 2023

Ako máte porieseny byt? Podnájom alebo kúpený spoločne ?
Vyraz hentoho debila nedozreteho, lebo bude ešte horšie
Prepac za tvrdé slová, ale keď ti to vadí teraz a už si teda riadne z neho na prášky , tak sa o par mesiacov zblazniš. Správa sa ako malé decko, fAkt soplave

kittykat22
25. dec 2023

@wildria problem je, ze on sa odstahovat nechce. On je spokojny. Ma kocurkov, bezpecie, kamaratov, rodinu ... preco by niekam isiel? Keby si ho odstrihla od rodiny bol by velmi nestastny. K comu by to bolo? Vobec by to nezvladal. Je tak nastaveny. Ty chces svojpravneho muza a rodinu - nie stado. Poradila by som ti, aby si tento vztah ukoncila a isla si po svojom. A urcite neries dieta - ved to bude uplne strasne 🤐 Nikdy nedosiahnes rodinu v pare - a to je skoda.
Mas 27 rokov, stale fajn vek na hladanie partnera.

wildria
autor
25. dec 2023

@ella1234 hej náš vzťah má veľa medzier...a vravím je to dosť na rozpadnutie...stále mu ale vyčítam že je nesamlstatny a s mamou to už preháňa. A toto bolo ozaj také že ma to zarazilo. Asi ozaj ísť každý inou cestou aby pochopil...

wildria
autor
25. dec 2023

@cacianka podnájom, áno správa sa ako decko aj v iných veciach a stále mu to hovorím, ale toto bolo pre mňa fakt také že som sa až pozastavila či to ozaj myslí vážne..ja by som ale strašne rada vedela ako mu to vysvetliť, alebo podať .moj názor bez toho aby sa nejako nahneval alebo urazil, lebo som z toho už unavená...

wildria
autor
25. dec 2023

@kittykat22 ja by som ho neodstrihla, ale keď sme sa sťahovali ma nenapadlo že to že sme išli tak blízko bude mať následky 😄 vtedy bol celkom normálny. A ja mám 25, on má 27 🙂 s tým stádom si to dobre napísala 😄

januska12323
25. dec 2023

Nevysvetlíš lebo on nič zlé nerobí, teda podľa neho. Problém máš ty lebo tebe vadí asi celý chlap. Aspoň nemáte spoločný majetok a bude to jednoduchšie.

kristinka92
25. dec 2023

za mna na zbláznenie. vieš čo by to bolo keď by prišlo ešte dieta do toho? to by ešte len bolo videohovorov a rozoberal by každý prd. veľmi dobre si to rozmysli čo budeš s tým vzťahom ďalej robiť, lebo sa v tom dusíš už teraz

kittykat22
26. dec 2023

@wildria vies co je blbe? Ze ked nebudes ty - nevadi, bude rodina. Preto s tebou teraz neostal, preto nemal potrebu riesit, ake mas pocity. Je problem? Mama s bratom ta zastupia. Je to tak jednoduche. Preco sa snazit, ked moze ist domov a nic neriesit? Ty sa ukludnis a vsetko bude ako predtym.
Predpokladam, ze ked bude dieta tak to bude to iste. Problemy sa riesit nebudu, tvoj muz bude utekat domov. Navzdy dieta 😕 Budes mat doma maleho urevanca a velkeho rozmaznanca.
Inak prekvapuje ma, ze proti tebe mama ani brat nezbroja. Bud si taka v pohode, ze to nedavas najavo dostatocne alebo nemaju pocit ohrozenia. Zajimave, ze v tak narocnej situacii je jeho strana rodiny vysmiata ako leco.

stevvvka
26. dec 2023

Z tvojich slov je jasne vidieť, že toto nemá budúcnosť. Rozchod čím skôr, toto dokopy nedáte. Nie, on sa nezmení, nepochopí, bude to len horšie.

miadi
26. dec 2023

Jednu peknu vec si nanho nepovedala. Prepac ano je otravny ,ale aj ty si stym dookola sa stazovanim, Takyto je a taky bude . Tu nejde o to aby on pochopil co ti na nom vadi . On sa koli tebe ani nikomu inemu menit nebude . Na co cakas ? Na zazrak ? Jediny kto to moze zmenit si ty . Velmi jednoducho rozchodom, Nehodite sa k sebe ide ti na nervy nemate vzajomnu uctu jeden voci druhemu. Nemas ho uz moc rada vtedy cloveku vsetko vadi intenzivnejsie.Zbytocne to natahujes,

hedviga2
26. dec 2023

@wildria prosim ťa načo tu vypisuješ. Tolko ti toho vadí, zabuchni dvere a hľadaj iného!

maciatkoe
26. dec 2023

S tymto keby mas dieta... Tvoja svokricka by bola u Vas non stop, a keby u Vas nebola tak stale by bol video hovor. Boli by rodina svokra, tvoj muz, vase dieta.. A daleko ty a tvoja snaha aby pochopili, ze ty si matka. Utekaj kym dieta nemate.

danica2711
26. dec 2023

pôsobíš rozumne, si mladá, nestrácaj s ním čas. Toto sa nezmení, možno trošiiinku, keď sa budeš veľmi snažiť - ale človek nemá chlapa na to, aby ho vychovával, ale aby mal rovnocenného partnera. Tento to nie je

domkakvet
26. dec 2023

@wildria kazdemu vadi nieco ine, ze budu u vas spat ti mohol oznamit aj skor, ty vyzeras ze ti to vadi maximalne, ak ti toto vadi, casom ti to bude este viac.