S čím všetkým vám pomáha muž v domácnosti?

teen00
21. jan 2024

Ahojte naozaj ma zaujíma vás názor na to aké úlohy a čo všetko vám muž v domácnosti pomáha .
Som chlap mám 36 rokov a do práce c ráno o 5 aby som mohol byť o 3 doma a venovať sa deťom majú 3apol a rok. Okrem prania a žehlenie robím v domácnosti vsetko, či kúpanie, kŕmenie prebaľovanie vysávanie umyvanie riadov, proste všetko čo treba, po práci sa nikdy nestáva že ľahnem na gauč alebo niečo podobné . Manželka mi stále vyčíta že v domácnosti malo pomáham keď som s deťmi vadí jej že neupratujem keď upratujem vadí jej že som z deťmi naozaj neviem čo robím zle .

roja01
21. jan 2024

No ja by som viac s nou nediskutovala. Len oznamila, ze nemas vestecku gulu a preto nevies co prave ocakava, ani do hlavy jej nevidis. Ak ti nepovie, nech sa nestazuje. A ak by sa stazovala, robila by som si nadalej to, co uznam za vhodne a nediskutovala by som. Prosto by som sa nenechala vtiahnut do hadky. Hotovo.

simsalabim
22. jan 2024

@teen00 moj vzdy robil vsetko, len ked som bola doma, som toho robila viac. Ale teda nikdy sme si nevycitali, ze niekto robi vela, ci vsetko a ze niekto toho nerobi dost...

konikkon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0kristina0
22. jan 2024

Nabuduce jej povedz, ze ked si mysli, ze najde lepsieho nech ho ide hladat. Podla mna tvoja manzelka nezvlada dve deti a starostlivost s tym spojenu. Kapka jej kvalitne na karbid. Chodi starsie dieta do skolky? Mam pocit, ze mas rozmaznanu zenu doma. Ale tak to uz bola tvoja volba.

zara1357
22. jan 2024

@teen00 my fungujeme doma inak ( muz je v praci na turnus), ale susedia kamaráti funguju zhruba takto.
Jeden vstava cca o 4hod., aby stihol do 2 hod. Prist do prace, ked sa cca o 17.00 dostaví z práce, zoberie za každeho pocasia deti von a hra sa snimi- vzdy im vie vymysliet hru( bezne vecer pusta pracku/ susicku, nalozi umyvacku , povysav, utrie prach a ak robi - zveľaduje nieco na dome, aj na to si cas najde). Okrem varenia, robi vsetko . Manzelku necha iba varit. Na nakup chodia spolu.
Druhy si pracovny cas urcuje sam a ten rano a poobede dieta odnesie do MŠ. Cez den poupratuje, da tiez prat/ susit, pradlo posklada, roztriedi do izieb, kuchyňu / kupelky vyglancuje- proste vsetko namiesto manzelky ( ktora je doma). A raz do tyzdna pride upratovacka. Stara sa o zahradu, po MŠ tiez za kazdeho pocasia vonku s dietatom( ak ke vvpraci chodi domov vecer o 19.00 a upratovanie robi vecer). Na nakup tu chodi vylucne muz.

karolinakr
22. jan 2024

no tak ale ked ona velmi nevari - detaily napiš, každy den chodi nakupovat sama, este jej nohy masiruješ, tak asi je nevďačná
že ty maš vediet ...a ona vlastne robi čo zatial? proste ta sekiruje, zrejme si si z nej kraĺovnu vychoval a tu maš vysledok
alebo ma malo sexu a takto si vybija frustraciu; zober ju kazdy deň do spalne, po tyždni sa ani na slovo nezmôže 😀

candii
22. jan 2024

@teen00 ťažko povedať. Čo mu poviem spraví, má dosť fyzicky náročnú prácu. Tak keď príde domov a povie mi že je unavený tak ho naham tak, nech si oddýchne. Ale klasika .. riad, deti osprchuje, on na upratovanie veľmi nie je ale tak pozameta, povysava, pomôže mi s varením s tak. Dopĺňame sa

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akvi
22. jan 2024

@teen00 tiez si myslim, ze tvoju zenu vytaca to, ze ti musi vsetko hovorit, ze nespravis tie veci sam, bez toho, aby ona musela "prosit". Ja to chapem, pretoze ja to mam podobne, resp. mala som, uz som si zvykla a prenastavila som pohlad na vec a zije sa mi lepsie. Mojho muza totiz vacsina veci ani nenapadne, ze treba spravit. V zaciatkoch ma to neskutocne iritovalo, pripadal mi ako slepy alebo blby, ze nevidi, ze treba vylozit umyvacku, ze treba dat oprat a pod.. Lenze on to fakt nevidi. On vie, ze treba prat vtedy, ked mu dojdu trenky.. A toto by mala tvoja zena pochopit, ak to teda takto je.. A ty mozno tiez ani nevies, ze to takto mas, lebo mas pocit, ze robis dost.. Da sa to prirovnat k praci casnika - dobry casnik ma tzv. casnicke oko a ked ide odniest jedlo k jednemu stolu, popri tom si vsima dalsie a tu vezme tanier, tam donesie listok, proste vsima si.. Takze aj v domacnosti by to tak malo byt, ze robim, ked vidim, ze treba.. A nie ked zena povie, reps., ked dojdu ciste trenky..
Ja chapem mojho muza, lebo ja to napriklad tak mam s autom. Ja nevnimam, ze treba nieco spravit, nepocujem, ze klepe v kolese, ani mi netrkne skontrolovat olej, kudne mi dojde benzin a dokonca ma ani neirituju spinave koberceky.. Takze ja mam autovu slepotu. Moj muz ma domovu slepotu.. A staci, ze to vieme o sebe a ja nemam problem mu povedat, ze teraz treba toto spravit a on nema problem to spravit, ked mu to poviem..
Takze u vas doma to moze byt podobne, skus si viac vsimat alebo komunikuj manzelke, ze ta to mrzi, ale naozaj nevies, co mas robit a budes rad, ak ta ona bude ukolovat..

alenkabaj
22. jan 2024

Síce mám 34 rokov, ale ja som stará škola. Priateľ mi s ničím doma nepomáha. Pracujem 4 dni 11 hodín a ešte potom upratujem a varím. Nevadí mi to. Aspoň berie syna do a zo školy.

aceris
22. jan 2024

@teen00 mne by stacilo keby ten chlap chodil domov o 17 a skakala by som meter dvadsat🤣🙈 keby sa dobrovolne hral s detmi jooooj parada. Ale pozor otazne je, ci to co vravis aj tvoja zena vnima rovnako. Ci sa fakt venujes detom alebo len strazis aby sa nepohlusili a cely cas pritom cumis do mobilu...

Moj chlap nikdy nie je rano pouzitelny. Max vysype vysavacieho robota a vyvenci 15min psa a vynesie smeti. Domov chodi po praci po 19tej. Aj to castokrat az po mojich urgenciach, ze syn nechce ist bez neho ani do vane a mladsia dcera odpadava od unavy. Este raz za cas vari cez vikend, ale to tiez len vtedy, ked sa zahram na strasnu depku. Nic nezaujima a sedim pri detoch a nehnem sa. Len skonstatujem, ze v ten den neobedujeme, nevarim.

nifnea
22. jan 2024

@zara1357 ty brdo to su teda chlapi👏👏👏

rorino
22. jan 2024

@teen00 ona je asi sama kus vládna.Mne manžel v domácnosti nepomáha,obaja pracujeme,nie som žienka domáca,tak keď vidí,povysávať,riad umyje,a ja si zas zmontujem skrinku,nahodíme poistky,vymením žiarovku😉😂

rorino
22. jan 2024

@akvi autova a domova slepota👏👏👏😂😂😂

zara1357
22. jan 2024

@teen00 musí ti domáce práce manželka pripomínat, alebo skrátka bez vyzvania ides a upratujes? ( lebo po vacsine, toto škrie nas ženy).
Detom sa venujes v zmysle, ze oni sa hraju a ty pri nich sedis a pozeras TV/mobil? Alebo realne skladas z kociek vezu, citas knihu, modelujes z plasteliny?
Pretoze mam dalsiu znamu ktorej partner si mysli, ze ked sa dotrepe z kanclu o 18.00 domov, tak v jeho vnímaní sveta si 3 rocneho posadi k sebe na sedacku , zoberie aj maleho na ruky a pozera telku do vecera, popri tom da starsiemu pit a mladsieho prebali. Cize on poklada toto za venovanie sa detom.
Cize muzi maju odlisne nazory, co to je venovat sa detom, upratovat..

prunee
22. jan 2024

Manzel mi nepomaha s nicim, mame kazdy zadelene svoje ulohy v domacnosti, ja napr. vysavam vynimocne, to je na manzelovi, ja zase varim a niektore veci robime obaja alebo spolocne, vratane starostlivosti o syna. Je to o tom, ako si to v domacnosti nastavite, aby ste sa zbytocne nedotahovali, kto toho robi viac.

jozeffezoj
22. jan 2024

@teen00 takej nevyhovies q ja to poznám dobre.
Môžeš sa aj zodriet. Ešte sa stavím ze sexuálny život mate tiež na bide mrazu keďže náladová žena = žiaden alebo málo sexu.
A najradšej mám to ženské ze mal by si vedieť ci treba..
Ty si tak isto sprostý ako ja. N azacostku si ukázala a dal všetko. A to už dnes viem že je chyba. Ale je neskoro vzhľadom k veku. Jedine co môžeš zmeniť je to aby to chápali aj tvoje deti v živote.
Proste čím viac robíš tak z teba neostáva nič. Nakoniec nadobudne pocit ze vlasť e svoju ženu ani nepotrebuješ...

cikada123
23. jan 2024

@teen00 Keď prídeš domov z práce zober ju von aj z deťmi na prechádzku aj ona potrebuje ísť preč a uvoľniť sa a potom poupratujte spolu všetci

petrusa87
23. jan 2024

Mne napriklad muz v domacnosti nepomaha vobec, ale nakupi ked treba. Nevycitam mu, lebo on stale pracuje ci uz v robote alebo mame doma hospodarstvo plus same prerabky este mi aj do prace nosi nejaky tovar, takze je vytazeny kvantum, ze sa obaja ani rozpravat nemame kedy.
Ani ja nemam cas takisto. Su chlapi ktori po praci nepohnu ani prstom doma a to by som asi nestrpela