Som veľmi nepraktická

mamka34
29. dec 2013

Dnes som si uvedomila, že veľa vecí v bežnom živote riešim strašne racionálne. Stále niečo počítam, meriam, porovnávam. Najradšej by som si zostavila rovnicu na veci, ktoré sa nedajú zostaviť. Minule sme niečo také ľudské riešili a ja som sa zamyslela, že odpoveď neviem vypočítať, lebo by som potrebovala nejaký koeficient toho, koľko to druhým prinesie radosti a koľko smútku. Neviem, či ma chápete, ale mne takýto pohľad na svet strašne komplikuje život. Chcela by so mať obyčajný inštinkt, strácať hlavu, robiť také iné, normálne chyby. Lenže moje chyby pramenia z toho, že predpokladám, že v živote riešime problémy ako v matematickom zošite.
Som teoretik, ktorý si nevie rady. Na strednej škole som riešila matematické súťaže, počítam veľmi rýchlo a mám veľký zmysel aj pamäť na čísla, ale neviem šoférovať auto, padám z vleku, takže neviem lyžovať. Okrem toho medzi moje záľuby patrilo čítať čo najhrubšie knihy a zapisovať potom počet strán. Cez prázdniny presiahlo to číslo 4000. Napriek tomu som svoje vedomosti nikdy nedokázala predať a pracujem na úrovni človeka so základným vzdelaním. Pre praktický život som nepoužiteľná. Jediná útecha pre mňa je, keď nachádzam na MK články typu "Mám pomer so švagrom a som tehotná", prípadne "Môj partner začal húliť." Vtedy si pripadám celkom normálna. 🙂 🙂 🙂 Moja mama často používala slovo praktická a vravievala: "taká praktická kabelka, taká praktická sukňa." A to znie, ako niečo, čo sa hodí, niečo čo sa oplatilo kúpiť. Ale počuli ste už, že by niekto chválil niečo ako :"Úžasne teoretickú kuchársku knihu som si kúpila, také teoretické zariadenie bytu, taký teoretický šatník?" Mám pocit, že som niekto, kto sa nehodí na nič. 😒

sissmiss
31. dec 2013

@mamka34 tiez mam problem s pranim a zda sa mi nevhodne prat utierky s uterakmi aj ked je to bavlna, potom uteraky so spodnym pradlom aj ked je to podobne ale zase material iny...a este farby... takze u nas cakaju niektore veci na vypratie dlhsie kym sa rozhodnem 😅
Tiez vsetko zbytocne analyzujem, matika ma bavi, v kuchyni sa dost natrapim ale ked uz najdem svpj sposob som celkom sikovna, aj ked co nerobim pravidelne zabudnem a potom sa zase ucim nanovo. Ale som aj velmi zrucna, mam sikovne ruky, takze som dostala aj tam cosi. Zameraj sa na oblast kde ti to ide a hladaj nieco tym smerom. Mas nejaky dar a nieco ti bolo odoprete ale to neznamena ze musis robit len to co ti nejde zato ze vacsine to ide. Ked spoznas viac ludi podobnych tebe tak budes mat aj vacsi obzor

0silvia0
31. dec 2013

@mamka34
tvoje myšlienkové pochody sa veľmi dobre čítajú, ty vôbec nie si nepraktická. Si zaujímavá, vtipná, nad vecou, inteligentná, originálna 🙂 Myslím, že je čas prestať sa riešiť a porovnávať sa s nudnou väčšinou. Všetko si uvedomuješ, vidíš rozdiely medzi tvojim svetom a svetmi "normálnych" ľudí, ale nemôžem si pomôcť, ty mi pripadáš oveľa normálnejšia ako my všetci dokopy. Fakt to nerieš, užívaj si svoju inakosť, jedinečnosť, a veľmi ti držím palce aby si našla svoju sebarealizáciu v tomto čudnom svete 🙂

mimasimi
31. dec 2013

@mamka34 Vôbec, nie si nepraktická, ani žiadny postih nemáš, ja som niečo podobné a cítim sa fajn ... 🙂. Vieš, všetko závisí aj od výchovy, takže podiel na tom, ako sa správaš a vnímaš, majú aj Tvoji rodičia, a Tvoj život. Bola si nútená sa mladá postaviť na nohy a prežiť, tak si všetko rátala a riešila, to je normálne, a to Ti ostalo. Aj ja rada čítam, a čítam furt, síce, som mala teraz 5 rokov pauzu, lebo moje deti mi to fakt nedovolili. A tiež syna riešim, má síce len dva a pol roka, či nie je autista, lebo nerozpráva, totálna ignorácia, keď chce, tak ma vníma, ked nie, tak nie. Cikať sa nevypýta, len čaká kedy ho dám a keď sa nedočká, tak sa pociká, no a je spokojný. Vraj autista neni, že je tiež ADHD, to podľa mňa je asi už každý ... 😀. No, a Tvoj syn, má aj pubertu, o to je to ťažšie, a ak ešte aj vplyv spoločnosti a kámoši, tak je to jasné. Tak teda, aby som sa i ja pripravovala, na dospievanie ... 🙂 Dcére dám predpísať antikoncepciu hádam rovno s prvou menštruáciou .... 😀. Nie, si nepraktická, si normálna žena, ktorá má svoje záľuby a hotovo ... 😉

maria1989
31. dec 2013

ja zase nie som normálna, a žijem si s tým v pohode, aj môj partner 😉

andula77
19. aug 2014

@mamka34 chcem sa len spytat ci si zacala pisat! Vraj si chcela byt spisovatelkou a ako tu uz vela zien napisalo, naozaj sa dobre cita co si napisala tak mozno skus do toho vlozit svoj talent a seba

mamka34
autor
21. aug 2014

Ďakujem, práve nad tým rozmýšlam, no určite viete, že je hrozne veľa žien aj mužov, ktorí chcú písať. Ale spomenula som si na také pekné príslovie, ktoré hovorí :"Ak Ti povie jeden človek, že si somár, nič si z toho nerob, ak Ti to povedia dvaja, je to OK, ale ak Ti to povedia päťdesiati, je čas poobzerať sa po nejakej stajni." 🙂 Tak idem písať. 😉

mirabelluska
22. aug 2014

@mamka34 až teraz som si to celé prečítala a musím uznať - perfektné čítanie a ty si jednoznačne perfektný človek 🙂

janka_mamka
22. aug 2014

Piš,piš,piš!!!!vsetko daj na papier a medzi prvymi si kupim tvoju knihu ;)

andula77
14. dec 2017

@mamka34 ahoj. Natrafila som na tuto starsiu diskusiu...nastala nejaka zmena u teba odvtedy? Pises? 😉

libawet
14. dec 2017

@mamka34 mne pripadáš ako žena, ktorá nemá vôbec žiadny problém, pretože nebyť športovkyňa a šoférka nie je problém, každý sme na niečo iné. Tiež nešoférujem a ani nešportujem, a čo? Robím kopec iných vecí. Ty mi pripadáš naopak veľmi sčítaná, slovenskú gramatiku ovládaš na 100% ( nikde som žiadnu chybu v Tvojich príspevkoch nenašla a že som na to dosť " háklivá 🙂 ) , číta sa po Tebe veľmi dobre, takže určite začni písať, píšem tiež, krátke poviedky, veľmi mi to pomáha, pretože ja zasa žijem v takom tom svojom svete fantázie...🙂 a pripájam sa aj k @0silvia0, veľmi pekne to zhrnula. Drž sa, nerob sa menejcennou, nemáš na to najmenší dôvod.

bebecookies
Autor odpoveď zmazal
Zobraz