Svokra sa pletie do výchovy. Poraďte, ako na ňu

sachmet
18. aug 2006

Zrejme nie som jediná, ktorá žije v domácnosti so svojou svokrou. Svokor ten nás pred nejakým časom opustil a tak nám ostala ona ako najstarší človek v rodine. V každej rodine sú aj také chvíle aj onaké... Ale čo robiť, keď sa vám mieša do výchovy vášho dieťaťa? Počúvam len samé urob toto tak, tamto jej daj hentak, teraz by si mala ísť s ňou von! A to ani nehovorím,koľko ma deptala na začiatku kojenia so slabým mliekom. Vraj malá toľko plače, lebo mám slabé mlieko a je hladná. ....minule sa stalo, že sa s malou hrala, schválne som Sofiu neprikryla, bolo dosť teplo a nie je dobré keď sa spotí. Svokrička videla, že som jej nedala deku, tak ju poriadne poprikrývala larisou! Malá sa nepotila, lialo sa z nej. Niekedy som s nervami v koncoch a odnesie si to len dieťa, lebo to vycíti. Vie niekto poradiť? ☹

jj2202
25. aug 2006

zuzi, ved som jej povedala ze uz mala prilezitost vychovavat svoje deti...

zuz11
25. aug 2006

danii, problem je ze mne manzel mne ledva dovolil bez -ova, dcere nechce dovolit, je to tvrdohlavy chlap a neviem ako ho zlomit 😨 ☹ 😔

lodia
25. aug 2006

ervotoc,

mas to tiez vesele... 😎
ako ju vies umlcat a zastavit, ked stale opakuje tie svoje memoare? ja som sa naucial ju nepocuvat 😝 normalne vypnem sluch a frcim...

danii
25. aug 2006

zuz, treba mu jasne vysvetlit, ze ked uz ty si bez ova, ako to bude vyzerat, ked dievcatko bude s ova?! vsak to je ako ine meno .... 😉 neboj, zlomis ho!

zuz11
25. aug 2006

danii, s tym argumentom som neuspela 🤐 lebo on je nazoru ze baba ma mat -ova 🤐 😔

danii
25. aug 2006

tak to je divne.... boli by ste dve baby v rodine a jedna s takym menom a druha s takym .... dost zvlastne.
nech si pokeca s mojim manzelom, ten mu to vysvetli 🙂 u nas je to totiz jasne a ina alternativa ani neprichadza do uvahy ....

ervotoc
25. aug 2006

hehe tak to mi poradil drahy tiez som mala hlavu jak melon,ohučana hehe a išlo mi to uz na nervy a drahy ze čo sa jedujem,ze mam si z neho zobrať priklad,odpovie na co chce a ked svokruš 😀 už štartuje,začne pozerať do blba,ona si vypráááva a ked jej po chvili dojde ze ju neočuva,ešte sa ho na niečo opyta a on reaguje -čo,ohm,no ,dobre-uplne od veci,ale fakt to funguje,potom sa stiahne svokruš hehe,mne to prišlo surove,nevslušne,nevychovane,ale po čase som od draheho obkukala,bo inak sa naozaj nedalo,ona sa napr,aj opytala na niečo,ale kym som išla odpovedať prebrala xy tém,nepustí k slovu,druheho nepočuva,len to svoje si stale hovori,hm aj to uz sa mi stalo,ze nieco sa opytala mna a vzapeti si sama aj odpovedala 😀 😀 a dalšie riešenie,dllllho tam nejdeme a tááák,inak to žial nejde a ako sa hovori-stareho psa novym kuskom nenaučiš,tak tu to plati 😀

zuz11
25. aug 2006

danii, ok dohodneme im posedenie pri pifku, ok? 😵

lodia
25. aug 2006

ervotoc,

je to az smiesne, ze? 😅
robime si z nich az sradnu, ale svokry su skutocne zvlastny narod...
moja sa zvykne nieco opytat, ja odpoviem a na druhy den sa spyta to iste 😕
sila 😀
aspon je doma zabava, ked pride na navstevu..treba to skutocne vypustat a nebrat prilis vazne, urobim si aj tak po svojom..i ked obcas poziva citove vydieranie..vtedy ma skutocne nasrdi 🙄

barunka
25. aug 2006

zuz, problém je v tom, že ona sa pozve sama. bývame v rodinnom dome a bránu aj dvere máme cez deň otvorené, takže nou problem...
ehm, minule vyšli až na poschodie aj s návštevou a cupitali rovno k nám do spálne... (ešte že mám dobré uši...)

sylvie
25. aug 2006

barun, to by bolo, keby vas akurat vymakla..uz by k vam asi nevkrocila.. 😉 😀

kasis
25. aug 2006

Barunka my sme mali to iste, svokra so doterigala k nam bez ohlasenia len tak vtrhla a ani sa nepytala ci moze. Pritom byvame sami v rodinnom dome a nejak sme sa este nedopracovali k zvonceku a guli na vonkajsich dverach, ideme prerabat vonkajsok ( asi tak za 3 roky🙂)). Vlani nas nasla inflagranti s manzelom v obyvacke. No co sme si vypoculi, ci sa vraj nehanbime za bieleho dna a v obývačke??? ( to sme uz boli manzelia) Manzel na nu tak vybehol, vynadal a povedal jej, ze mi im do hrncov nelezieme a ked chce mat vnuca, nech nas nechodi kotrolovat co kedy robime. Odvtedy vzdy ked ma prist tak dopredu zavola ci sme doma a ci moze dojst, ale predpokladam, ze jej to dlho nevydrzi ked pride male. Asi potom nieco podobne zinscenujeme 😀

barunka
25. aug 2006

sylvie, no začuli sme ich, ale manžel v tom zhone zabudol kondóm na komode... podotýkam, že nezabalený 🙂 😀 😀
inak, kasis, u nás to bolo asi tak ako u vás, a keď sa Simi narodila je to ešte horšie. nielenže sem chodí ona, ale ešte za nás prijíma návštevy a dovlečie ich sem, bez toho, aby sme o tom vedeli. a keď jej manžel vynadal, ešte sa urazila...

sylvie
25. aug 2006

barunka, to si ma pobavila s tim kondomom.. 😀 dufam, ze si to svokra vsimla.. 😉
to je ale ina drzost dotrepat sa aj s navstevou.. 😠

barunka
25. aug 2006

no určite si to všmili, lebo hneď vycúvali zo spálne, že oni idú teda do kuchyne a ja s malou mám dojsť potom za nimi... manžel šiel s nimi 🙂

kasis
25. aug 2006

Ach jaj mam sa na co tesit, asi si predsa len v najblizsie kupime gulu na dvere a zvoncek a asi aj nejakeho psa, tych sa boji. A mam takeho tusaka, ze s tymi navstevami to bude podobne ako u Barunky.Cela dedina sa u nas vystrieda 😠

barunka
25. aug 2006

kasis keď len dedina, je to o.k.
mimochom, u nás už bola návšteva aj o 20,30 a to už vtédy Simi spí. ja som akurát vybehla z kúpelky so strapatými umytými vlasami a len v tričku a nohavičkách... manžel, ten si vydýchol, že aspoň to tričko mám... 😀

anetta
25. aug 2006

,,tak neviem ako to bude u nas,ked sa male narodi,ale to co tu kocky pisete,to je otrasne,takto narusat sukromie,ved to je uz aka drzost,,to sa oni nevedia uvedomi,,a este sa aj urazia,ked im clovek povie 😠

ekira
25. aug 2006

tak baby pridavm sa aj s mojimi skusenostami co sa tyka svokrovcov hned na zaciatku ako som sa snima zoznamila hned mi svokra vletela do kuchyne a zacala rozdelovat kde si mam co dat kukam reku moja mila to je moja kuchyna a ja si ju zariadim tak ako chcem potom ked som doma rodila prisla za mnou a zacala porodnej asistentke vraviet ze dycham zle ze to sa tak nema ona ju normalne vyhodila a ked samaly narodil?ha to bolo ...preco ho mam v perinke(tu v holandsku som nevidela este babo v perinke),ze to sa tu nenosi ze mu mam toto obliekat hento obliekat 😠 😠 😠 stale to iste do kola uz som to nemohla vydrzat povedala som muzovi ze ak este raz povie nieco na maleho ze robim nieco zle tak nemusi ku nam chodit urazila sa ale dosla zasa vtedy byvala 17 km od nas teraz uz 150 ale baby stale tie telefonaty 😠 teraz ked pride pokusa sa zasa ale buzial ma smolu zelam vela stastia

danii
25. aug 2006

barunka a ako si myslim - nejako ju to netrklo, ze by sa mala zdekovat vsak ....
si viem predstavit ulavu tvojho manzela, ked videl, ze aspon to tricko mas .... 😀

bellezza
25. aug 2006

barunka, ja by som ju pozvala ďalej, či sa nepridá...to na margo sylvie 🙂

danii
25. aug 2006

baby, ja odpadnem! 😕 tak to je fakt sila .....
to sa teda ja musim priznat, ze ja svoju svokru vidim len ked chcem. a to musim mat naladu a chut .... cize nie velmi casto 😀

sylvie
25. aug 2006

bellezza, tak to by uz asi fakt nikdy neprisla.. 😀

cat
25. aug 2006

Ježiš Barunka, doteraz sa smejem na tvojich hláškach, a ten kondóm 😀 😀 no musela mať svokruša dosť 😀
Počúvaj, ja mám pre teba dobrý tip: zaobstarajte si zlého /ale vycvičeného psiska/ a svokra vo vlastnom záujme k vám ani nepáchne. U nás to funguje, máme psa ktorý by neohlásenú návštevu roztrhal a zožral😀

danii
25. aug 2006

barunka je taka nasa dobra dusa 🙂 snazi sa nam sprijemnit a rozveselit nas v taky hrozny uprsany a skaredy den 😀

kasis - ty kokso, to je pecka!!! asi by som ju vykopla este by ani neotvorila usta... ale clovek je v prvotnom soku ze 😠 a este ma aj sproste reci ....

barunka
25. aug 2006

cat, mali sme aj takého, ale pohrýzol sestrinho vtedy ešte nie manžela do zadku, lebo ju po ňom plesol... a tým zhasol havinkou život...

bellezza, sylvie, ak by mi to zaručilo pokojný život, aj by som ju prizvala... 😀 😀

dorotka
25. aug 2006

zuz cely moj chlap tiez mi to zakazal dokonca mi neveril ze jeho mam je bez ova lebo na niektore veci jej to s ova samozrejme pisu 😉

danii
25. aug 2006

barunka, no, vytrpis si ..... 😖

snilko7
25. aug 2006

Ahoj Barun - dneska sme ti s Paťkom dali voľno, to na psychické zotavenie 😀 Keďže pršalo nechcelo sa nám von. Práve u nás doma prehrmela búrka...svokor dal Paťkovi zasa sklenený pohár, aj napriek mojim minimálne sto upozorneniam nech mu ich nedáva, že máme umelé...no a Paťko ho rozbil. A ešte starý mu nadával, že čo to urobil...tak som mu vytmavila, že nie na malého má hučať ale na seba, keďže on mu ten pohár dal a nech je rád že sa malý neporezal, to by len uvidel, čo za cirkus by som spravila 😠

bellezza
25. aug 2006

barunka, za pokus nič nedáš 🙂
cat, treba prenajať s textom, zožral mi svokru, ešte mu chutí 🙂