Vzťah bol zlý, ale láska zostala

sklamanakanya
12. aug 2015

Ahojte. Chcem sa spýtať....keď bol vzťah zlý, narozprávalo sa veľa zlých vecí, ponižujúcich atď....ale láska zostala, obaja to chceme skúsiť, on sa snaží, chce urobiť čo treba.
Oplatí sa to? Alebo radšej už nie? Môžu parteri ,,rásť" a zmeniť prístup k určitým veciam?

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya to bolo zo srandy 😉 treba trošku odľahčiť túto smutnú tému. Jasné, že dobrý chlap sa nájde, len musíš pozorne vyberať, aby si nedopadla ako ja. Ja si tiež určite časom niekoho nájdem, len to chce čas a nič nejde nasilu. Keď príde, tak príde v tej najnečakanejšej chvíli. A keď nepríde, i tak dobre. Radšej sama, ako žiť s chrapúňom!

A jasné, že opať manipuluje. Ty máš sen o ktorom on vie. A tým, že Ti ponúkne, že Ti tento sen splní Ti dá dôvod, aby si sa k nemu vrátila. Má to dobre premyslené chlapec, treba uznať...

Doprčic, čím viac čítam, tým viac sa on podobá na môjho exa. Prisahááám!!!! Nemá ten tvoj exot nejakého nevlastného brata v Čechách 😀

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa nie veru, nemá brata v ČR. Takže ma naozaj chápeš, aké ťažké to je sa z toho vymotať, vyvliecť a aj keď chceš tak ti to ,,nedovolí".
A ten tvoj z ČR, nevolá sa David? :D Ak áno, padnem na zadok

komplikovana
13. aug 2015

@sklamanakanya, pokiaľ je človek svojprávny tak to, ako sa správa ovplyvňuje iba on sám.
Takým "haluškám- za všetko možeš ty" never !!!!! Dlho mi trvalo kým som to pochopila...
Ak sa dá, zmeň si tč, a ignoruj ho, lebo sa budeš v tom iba viac zamotávať.

cawes
13. aug 2015

Daj si dohromady myslienky sak ty nevies co chces. Na jednej strane na neho utocis ze je krizenec moralneho hoväda atd na druhej strane ho obhajujes. Podla mna z tvojek strany to tiez neni laska ale skor zvyk ja osobne by som o cloveku ktoreho lubin takto rozpravat nedokazala. Za druhe predpokladam ze tak padnuty na hlavu neni a asi vie ze je lepsie v uk ako na sk za 650euro. A co je jednoduchsie ako ofist s tebou sak sa postaras kamos ti vybavuje ubytko pracu a podla teba je akoze ,,velka vec,, odist s tebou do zahranicia kde ma iste ze sa postaras???
Vies co by bola velka vec keby ide ako on prvy a postara sa o teba a nie si prist na hotove
A tie jeho srdcervuce sms emaily joooj vies kolko som si ich ja precitala? Xy a? Nezmenil sa a to som mu teda sancu nedala resp mala som nitlanie sa vratit a to si panko myslel ze je na koni a spraval sa tak ako keby bol stvoritel zemegule. Lutujem ze som sa natolko nechala ponizit a nikdy viac by som take nieco neurobila. Sanca je len jedna! Ak spolu maju dvaja byt stadtny tak si nenadavaju atd resp nedeje sa urcite to co sa deje u teba

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya áno, ten môj je Čech, ale volá sa Martin.

Chápem, aké je to pre teba tažké, no zároveň, ako ťa čítam, uvedomujem si do akých strašných sračiek sa rútiš (prepáč, ale fakt na to iné slovné spojenie nie je). S takýmto typom chlapa nebude nikdy žiadna štastná, možno tak nejaká masochistka, to beriem...iná normálna žena nie!

Znova opakujem on sa nezmení, chvíľu bude hrať chutného a potom opať to isté. Aj tak časom odídeš ver mi....len je na tebe, či teraz slobodná a bezdetná ho kopneš do ......a už ho nemusíš nikdy vidieť!
Alebo rozvedená s dvoma deťmi na krku....a pred sudkyňou budeš ty tá zlá. Lebo on chcel udržať rodinu pokope a to Ty si odišla. Spýtaj sa sama seba, toto ozaj chceš?

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@cawes ťažko nájsť slová na človeka, ktorý ťa ponižuje. Ja ho mám rada, určitým spôsobom. A asi je aj normálne že som zmätená. A nezastávam si ho, píšem ako veci cítim.
Nie som žiadna svätica, ani baránok boží bez chýb. Nebolo by fér všetko bezmyšlienkovite valiť na neho.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa ja sa k nemu nevrátim. Len som si chcela byť ,,istá". Toto moje rozhodnutie sa trochu pohupuje, nie som bezcitná mrcha a ťažko sa berú slová, ktoré chcem aby boli úprimné, iba za nejaké klamstvá.

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya za tieto tvoje slová by som ti poslala tlieskajúceho smajlíka, keby tu taký bol 🙂

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa veď vieš ako to chodí. Každopádne, posielam poďakovanie 🙂

timea7
13. aug 2015

@sklamanakanya nemám teraz čas čítať, čo ste dnes popísali, večer mrknem, ale napíšem ti, že aj sebavedomá žena môže postupne uveriť tomu, že je chyba v nej. Ak jej podobný blb ako ten tvoj systematicky dávkuje to, že je všetkému na vine, prípadne, že si nikdy nikoho nenájde a podobné nezmysly, napokon prijme jeho názory za svoje. Ak chceš mať od neho pokoj, tak nebudeš brať mobil, na správy nebudeš reagovať a nebudeš sa s ním stretávať. V práci požiadaj kolegyňu, ešte lepšie nadriadeného, aby ho slušne vyhodili, keby prišiel. V práci si na to, aby si pracovala. A s tým odborníkom neváhaj, minimálne ti pomôže zdvihnúť tvoje pošramotené sebavedomie. Drž sa.

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya nemáš za čo. Rada som pomohla 😉 pokiaľ to bude znamenať, že sa tým chruňom už znova nenecháš oklamať, tak naša diskuzia splnila účel 😉 prajem Ti, nech si šťastná 😵 🙂

sissmiss
13. aug 2015

@sklamanakanya cicaaaaaa, utekaj od neho, nereaguj, neries ho, zmen cislo mobilu, mail, vsetko
A neodisla by som hned do uk, lebo to je take sladko romanticke, hlavna hrdinka odchadza a on sa bude trapit a pride za nou a blaaa blaaaa. Mam taky vztah za sebou, urazacky, tak sokujuce ze som sa vzdy snazila vysvetlit ze taka nie som 😀 A tym ma drzal v hrsti. Sama som sa tam drzala. Ked som ho stretla po roku co som ja uz mala normalny, uzasny, skvely vztah s chlapom co je gentleman, nosi ma na rukach, zboznuje ma, tak som bola v soku ako som mohla predtym zit s takym chrapunom, manipulatorom, idiotom...Ako som sa mohla tak velmi nechat ponizovat. Neskutocne. Manipulatori pomaly varia vodu a preto obet nevyskoci, ale pomaly si zvykne na vyssiu a vyssiu teplotu :-/ Ked som sa s nim rozisla, vyplakaval spolocnemu kamaratovi ze taku zenu uz nenajde, dostalo sa mi to a spomenula som to jednej znamej a ona sa rozosmiala, ze ano, taku sprostu...
Tiez som si myslela ze na nasom vztahu je nieco specialne, nieco zvlastne, ba priam osudove, ze to uz nikdy nepocitim...ze nic dobre ma uz necaka...nahodou som narazila na chlapa ktory je tou mojou laskou, tou osudovou. Za predch.vztah som na 1 peknu vec nasla 100 zlych a s tymto na 100dobrych 1 zlu a aj to pride a povie prepac. To co ma drzalo od rozhodnutia rozist sa s byvalym, bol zvyk, strach zo samoty a hlavne klamanie samej seba a velka manipulacia z jeho strany. A v tvojich slovach zial vidno ze ta dost ovlada. Niekto tu nacrtol ze ci cesta do uk nie je prenho vlastne vyhoda a nie nevyhoda, to si aj ja myslim 😉 A ty hned nie, lebo mi povedal blaaaaa blaaaa blaaaaa. Ty veris tomu ze co hovori je pravda 🙄 Ze to mysli v dobrom, posudzujes ho podla seba. Uplne zle. Daj si od neho nacas pauzu. Ale uplnu. Venuj myslienkam nanho ak uz naozaj musis, 5minut denne, ak teda mas to nutkanie, presne od do. Doobeda. Nie vecer, nech ta nezlaka nejaka sila rozmyslat o nom v dobrom. A spominaj si na tie "mile" slova ktore ti povedal, co urobil, nie na to co si myslis ze jeho pohlad znamenal, nedosadzaj si tam romantickeho hrdinu. A fakt psychologicka, psychologicka, psychologicka. Ries svoje sebavedomie, lebo toto je dost o tom. Ty nemas pravo ho opustit, odist, ty mu musis dat druhu (130.) sancu, ty musis toto, ty nesmies hento... To je o sebavedomi

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

Tak ty si to zaklincovala ale fakt paradne. Akoby si citala moje myslienky. Aj stym ze ked nieco hovori, tak to beriem ako pravdu---podla seba.
Po nasom 186 rozchode som sa rozhodla chytit prilezitost za pačesy a idem do UK. Co sa tyka tej jeho prace, tomu verim lebo on zmenil pracu a lepsiu nikdy nemal. Ale...moze to byt naozaj aj tah z jeho strany aby som si uvedomila aku obrovsku obetu pre mna robi. Ked on je raz tak, raz tak...raz som to najlepsie, raz to najhorsie. Raz si zasluzim stastie, raz chlapa co ma bude mlatit( to mi napisal...ze keby nebol taky dobrak tak chodim modra)
No moc krasnych veci mi popisal.
Co sa tyka tych zlych, normalne som si vytlacila zoznam tych najvacsich hluposti co narozpraval, porobil a nosim ho v kabelke. Ked mam nutkanie mu napisat alebo mysliet na neho, precitam si to a cuduj sa svete--- chut je prec. Mozno je to detinske, ale zabera to.
Ako ale zabranim aby som na neho myslela? Snazim sa co najviac chodit do spolocnosti, ked uz fakt nemam do coho pichnut tak som aj na PC a citam kadejake clanky o vztahoch a stale sa uistujem ze som urobila spravne rozhodnutie.
Kazdopadne...nechyba mi az tak, ze by som vyplakavala, to uz mam davno za sebou. Chyba mi sex, kedze mi chutil, obcas ma aj to trochu pomyli...

natalym
13. aug 2015

To je super s tým zoznamom zlých vecí. Ty kokos.

barushkaaa
13. aug 2015

"to mi napisal...ze keby nebol taky dobrak tak chodim modra)"

jáááj, ten chlapec je úplný svatec 😀

inak to s tým zoznamom, dobrý nápad 😉 keď to pomáha....účel svatí prostriedky 🙂
@sklamanakanya

sissmiss
13. aug 2015

@sklamanakanya tak ak mas tendenciu nanho mysliet, urci si presnu hodinu a minutu ze kedy budes. Doobeda 10.15-10.20. Pat minut staci. Ak ta napadne myslienka nanho inokedy, normalne si povedz ze tomuto sa teraz venovat nebudem, mozem zase zajtra o 10.15 A hlavne to dodrz. Bez sexu vydrzis nejaku chvilu, hadam to nebude az take akutne, ale zase dobre ze o tom vies, aspon neurobis blbost pod dojmom ze to city a ono to v skutocnosti libido 🙂

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@sissmiss toto neviem...prinutit svoju mysel ze ,,STOP! TERAZ NIE" Aj ked...podarilo sa mi to tento vikend. Ked som bola s babami sa bavit a ma to popadlo a som sa prinutila kaslat na to a za par minut som sa zas bavila.
Mate nejake cvicenie? Lebo moja hlava je ako kurnik :D
Popravde myslim na neho stale, neda sa mi sustredit.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@natalym a pomaha! Lebo niektore zle veci a slova zvyknu vyblednut a zostane len smutok..takto si to pripomeniem.

sissmiss
13. aug 2015

@sklamanakanya no, ono tym ze si nezakazes uplne, ale si dovolis akurat v urcitu presnu hodinu, tak sa to lahsie dodrzi ako nanho nemysliet vobec. Je to bezny postup, overeny, funguje 😉 Neries ci to zvladnes ale to skus. Zadaj si presny cas pat minut, dodrzuj to kazdy den rovnako, ak to presvihnes tak nic, zase az na druhy den.

deguska
27. aug 2015

môj manžel je môj ex, ja som druhýkrát do rieky vstúpila a neľutujem. Rob ako citíš to je najlepšia rada 🙂