Zlé správanie partnera bez zjavnej príčiny

marisola
1. jan 2016

ahojte všetky,
nechápem,prečo je môj partner taký autoritatívny,taký divný,o čo ide,prečo sa zle chová,jeh osprávanie ma strašne udivuje,máva dobré obdobia,kedy je milý celkom,aj zamilovaný atd,ale strašne máva aj obdobia ako napríklad toto ,kedy zase "vyvádza".Mala som dokonca na jesen podozrenie,že ma podvádza,to sa nepotvrdilo,a bolo potom celkom normálne obdobie,mali sme sa radi,mali sme aj veľa toho na sebe atd,ale proste teraz zase cez sviatky sa nevhodne ku mne choval. neprosieva mu evidentne ,že robí so samými chlapmi,síce inteligentnými,ale je stále len v mužskom kolektíve,predtým taky nebol.Nehovoriac o tom,že stále hreší,aj smerom ku mne bez problémov,typické reči,ktorými ma niekedy prekvapí, " čo si mešuge ?tto čo zase mudruješ ?nemudruj,nerob sa mudra,trošku rozumu .."stačí že mám iný názor ako on,strašne chce byť autorittatívny a staršne moc chce byť ako moj tato sa chovať.začína mať take zle chovanie ako autoritatívny chlap a prísny ,bere ma ako decko,ked prídem k nemu stále ma upozornuje,tam toto nedavaj,tam toto daj,nezmyvaj tak podlahu, daj si veci na kopku,nie roztrusene po celom byte,vytaca ma to,nepokladaj tam nadoby,ale inde,nedavaj mokre do poličky,bude plesen a neviem čo,načo toto varíš,vela si toho navarila,dirigovať by chcel strašne,ja taka byt nedokážem,niekedy aj vypadnu mu nejake tie vulgarizmy smerom ku mne,nenadava priamo,ale bežne sa hrubo chová kedže normálne vela hreší a nahradza to bežnymi slovami,tak aj ku mne posledne mesiace nema problémy povedať" kde do P si to dala "...alebo " bo*a ,naco si robila tolko polievky,kto ju zje "? ale inak je to velmi inteligentny chlap,ktorý ma VŠ ukončenú,zaraba nemale peniaze,vie sa o seba postarať,a je fakt vzdelaný chlap,tak nechapem,o čo ide....
a furt na mna vravi,ze som decko a ktovie co ...myslí si,že ma moze dirigovať,aj ja som v minulosti sem tam zahresila na jeho osobu,nemyslela som to ale tak,ale neikedy mu poviem,och ty debilko a tak,ale to nemyslím tak,ja skor vtipne skor to myslím,a on to mysli vazne,ked to hovorí,s vaznostou a aj s hnevom niekedy dokonca...
nechápem,preco sa tak chová...posledne obdobie...prečo ma taketo vystrelky.
kedy sa chová takto chlap ?sme spolu strašne dlhe roky,od puberty,odmala,ale takto sa ešte nechoval,začína vystrkovat orzky sa mi zdá ..
kludne mozete pisat aj sukromnu postu,
a ked sa ho spytam,preco sa tak chová,tak odpovie,že preto lebo ho vytacam,alebo neodpovie že nič ..ze pre nič,ze to sa normalne chová ..ale nevie sa ani ospravedlniť ani nič.

svetluska82
10. jan 2016

@marisola ma ta plne zuby, si jeho poistka, skusa kolko vydrzis...Ak najde lepsiu tak ta odkopne...PS: to ze denne vravi frazu milujem ta, neznamena ze ta miluje. Vies kolko chlapov to tvrdilo mne? a o tyzden uz na to zabudli 😅

timea7
10. jan 2016

@svetluska82 za muža, skutočného muža hovoria činy a nie reči. Reči milujem ťa, sa síce fajn počúvajú, ale v spojení s dennodennou buzeráciou, neúctou teda nič moc. 😒 😒 😒

mimi1237
10. jan 2016

@marisola ako som napisala,kazdu malickost riesis riesis a znova len riesis ,ak ta doma napominaju za neporiadok,zrejme na to nieco bude a nemyslim,ze rvoj priat.to obkukal od tvojej rodiny,mozno ani nejde len nejake popadane vlasy a neviem co este,asi tam toho bude viac ,neber to prosim osobne,nechcem sa ta tymto doktnut,no ked on alergocky na prach,tak sa mu necudujem,aj to si napisala az teraz.
pochop,ze su ludia kt.maju radi doma poriadok,je to uplne normalne,fakt.a ked sa ti nepaci ton hlasu ak ti nieco vraví,tak mu to vysvetli ,tu nevyriesis nic,lebo ty neviem ci chces radu a chytit sa jej,alebo si sa chcela len mozno vykecat.nechcem sa chytat predoslych tem,ale sama si napisala v jednej ,ze to od zaciatku nefunguje.ty potrebujes psychologa,odbornika co ti pomoze.neber to ako urazku,ale ako dobru radu,pomohlo by ti to.

mimi1237
10. jan 2016

@sono2 ved prave,ona pise ze nepozna ani rozdiel,upratane neupratane,neviem,ak je to jedina vec ,kt by na nej chcel priatel "zmenit" zas nepise ,ze by ju koli tomu nejak vyslovene urazal ,nadaval jej,sama napisala,ze ak nieco nahodou vyleje,rozsype a pod,tak to necha tak..ved naco to upratat..

marisola
autor
10. jan 2016

@svetluska82 aj ja keby som si našla lepšieho,tak ho nechám,logicky,to asi každý.
@mimi1237 ja moc neriešim rozdiel urpatané neupratané,pokial nevidím mega smeti na zemi alebo kopku niečoho,tak si to nevšimnem,tak vadí to aj naším,ze som taka lahostajna,možno riešim milion veci,ale mam dovod na rieešenie ...
určite ze je tam toho viac ..z jeho strany ..
ton jeho hlasu mi najviac vadí ...nevadi mi ani tak,ze ma napomína,ked už chce,nech to robí,ale ..skor teda mi vadí to,akym stylom to hovorí.a to som mu už nera povedala,ale bez zemny

mimi1237
10. jan 2016

@marisola tak ked ti tak vadi jeho styl komunikacie,a je to bez zmeny tak mu popraj vsetko dobre a adios.
take nieco,ze kazda keby si.nasla lepsieho ,tak logicky chlapa vymeni ,neexistuje,bud som.spokojna a moze prist aj muz zo zlata a nevymenim!...taketo zmyslanie...porozmyslaj co vlastne chces

sono2
10. jan 2016

@marisola veď dookola píšeš stále to isté, bordel a ton hlasu. Ja už začínam pochybovať o realnosti témy, vieš, že si bordelar, ešte si to aj priznaš, nevadí ti to, dokonca sa až chvališ, že zakopavaš o chaos doma a nevadi ti to, ALE tvoj muž je vadny, ja sa mu začínam čudovať, fakt bez urážky, nechápem, čo riešiš, veď ja, by som sa hanbila tu písať takéto riadky veď WC, je ukážka národa, či ako je to porekadlo. Sa fakt necuduj, že sa ti muž nechce podvolit, veď by musel ochorieť...

marisola
autor
10. jan 2016

@sono2
@mimi1237
ja sa s ničím nechválim,neviem,kde som sa chválila,či to tak vyznelo,ale nechválim sa tým..

mimi1237
10. jan 2016

@marisola vies,ty riesis jeho,ale mala by si seba.

aduuus
10. jan 2016

Ja fakt nechapem preco tu riesite to ci baba je bordelar alebo nie. Pointa otazky je ci je partnerove spravanie v poriadku. NIE NIE JE. Je uplne jedno ci ona je bordelarka alebo nie. Nikto nema pravo druheho osocovat ponizovat urazat a pod. Raz si ju vybral za partnerku tak by ju mal ajceptovat taku aka je! A ak nie tak nech idu od seba. Svet predsa nestoji na tom aky mam doma poriadok. A ak mi vadi ze partner neurobil to alebo obo tak to do frasa urobim sama a som spoko.

jeannna
10. jan 2016

V uvode som sa zmohla len na OMG, lebo tvoj nick ( aj ten duplicitny ), tvoje problemy a styl pisania uz poznam. Bohuzial som sa nesklamala, 7 stran !!! o nicom, detailne veci z vasho zivota, ktore by som sa hanbila pisat. Prosim ta, ty uz dospej, ci uz svojpomocne, alebo s pomocou psychologa.