Malá svadba

7. mar 2024

Ahojte. Tie čo ste sa zobrali s muzom “osamote” bez rodiny max svedkovia… ľutovali ste to časom? Ako reagovala rodina, priatelia a blízke osoby?
Sme z naozaj obrovskej rodiny, klasika kresťania (aj ja verím v boha) mame velmk veľa priateľov, najlepšie kamosky a proste mame taký aktivny život čo sa týka rodiny s priateľov, veľmi dobre vzťahy. Každý nás pozyva na svadby dokonca
Sme boli na 3 aj ako svedkovia. Začíname sa pohrávať s myslienkov vziať sa len my dvaja… ale v mojim srdci cítim, že sa mame “odvďačiť?!l” neviem nájsť to správne slovo revanšovať? Vždy sme vraveli o velkej svadbe, aj miesto a počet hosti sme mali, ale posledne dni mame take myslienky ze sami dvaja 🙈
Ľutovali ste to časom? Ďakujem 🫶

slovenka753
7. mar 2024

Mala som mali svadbu, pozvaný boli aj priatelia ale len na obrad. Po obrade večera menšie posedenie s najbližšou rodinou, rozumej 6 ľudí. O týždeň neformálna zábava s priateľmi na horách kde mali komplet servis vrátené stravy a ubytovania na tri noci. Niekto prišiel na jednu, niekto na tri . Sem sme pozývali presne ľudí na ,revanš,. Ja som bola spokojná, bolo to menej stresujúce ako klasická svadba. Nič neľutujem. Mňa presvedčí hlavne cena lebo ak by som robila klasickú svadbu tak by som už chcela zo všetkým, takto sme ušetrili asi 15k . A to sme už mali aj miesto rezervované a všetko naplánované …

hopsas
7. mar 2024

My sme mali svadbu v kostole len s dvomi svedkami čiže štyria ľudia a bolo to veľmi fajn, nemali sme v tom čase peniaze na veľké oslavy a úvery sme si brať nechceli...svadba bola super ale teraz po rokoch mi je možno trošku ľúto že som nemala.taku poriadnu veľku svadbu

lulu1812
7. mar 2024

Tiez riesime takuto dilemu🙈🙈🙈kedze to ma byt moja druha, muz este svadbu nemal. Uz len ked si prepocitam hostinu a vsetko mozne k tomu bez honosnych narokov tak mi je zle🙈🙈chceli sme riesit nejaku chatu len to zas bude a ked pozvem na obrad rodicov, deti+2babky som na 12ludoch...🙈

kikaaa03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
feeewa
7. mar 2024

My sme sa brali 5 rokov dozadu na Hawaii, my + svedkovia, nik z rodiny tam nebol… nelutujem, prave ze som rada s odstupom casu,ze sme si sli za svojim… rodinke sme potom spravili chatu a kamosom druhu 🙂

kapanek1
7. mar 2024

Ja som mala svadbu, len obrad a domov. Prisla cela rodina, dokonca aj z dalsia. Z odstupom casu toho lutujem. Mohli sme este rok dva pockat kym deti podrastu a spravit hostinu aspon pre rodicov a surodencov. 😶

7lenka11
7. mar 2024

Mali sme 90 hostí, lebo sme mysleli, že sme povinní pozvať pomaly každého. Bola to chyba, pri polovici ľudí som sa počas svadby nestihla ani pristaviť a hlavne dnes vidíme, že oni sa k tomu stavajú presne opačne. Nás mnohí ani nepozvali. Nevadí mi to, ale teda my sme si narobili zbytočné starosti a vrásky.
Ak chcete malinku svadbu, zavolajte rodičov a súrodencov. Bodka. Tých 5-10 ľudí na obrade nie je nič, čo by vás nejako limitovalo. A nemusíte robiť žiadnu oslavu, posedenie, nič. Proste obrad a ide sa domov.
Moji rodičia aj svokrovci by to brali veľmi zle, ak by sme sa vzali bez nich.

marianarem
7. mar 2024

Ja som na tom podobne, keby som zacala pozyvat vsetkych, ktorych by som na svadbe chcela, samozrejme aj s rodinami, tak by to bolo urcite vyse 100 ludi, ak nie aj 150, a to este nehovorim o muzovej strane 🙂 Tolko sme za svadbu dat nechceli, tak sme to mali len s uplne najblizsou rodinou, 11 ludi vratane nas. Ostatnym sme o tom ani nepovedali, az dodatocne sme posielali oznamenie. Nelutujem to vobec, ked si predstavim, kolko by to bolo stalo.

autor
8. mar 2024

Ahojte. No u nás ani s najbližšou rodinou by sa nedalo. Nijak znížiť kapacitu. Pretože mame obaja 4 súrodencov a ti súrodenci majú manželky a detičky, najbližšia rodina (rodičia+surodenci by nás bolo 40cm…) 🙈 tak buď všetci alebo nikto. Uvidíme o oeniaze ani nejde ale presne…tie stresy a tradície 😩 potom sa nám každý cuduje preco sa neberieme, možno keď to vysvetlime rodine. Uvidíme

autor
8. mar 2024

Tam nemalo byt cm 😁 neviem preco som to napísala

autor
8. mar 2024

Jaj a u nás najväčšia veda je aj to ze som jedine dievča v rodine…

minenkak
8. mar 2024

Však sa zoberte a nik to nemusí ani vedieť a ak sa chceš odvďačiť tak spravte nejakú žúrku na chate a zabavte sa

natall113
8. mar 2024

Ahoj, mala som takú svadbu a neľutujem len my a svedkovia, rodičia o tom vedeli zobrali to v pohode že je to naše rozhodnutie, rodine sme po obrade rozniesli koláče a tak oznámili že bola svadba, tam už boli reakcie všelijaké, staršie tetky to horšie chápali.
Ja som tie peniaze radšej investovala do domu

thoughtfulweirdo
8. mar 2024

Mali sme sobáš len so svedkami a neviem, čo by som mala ľutovať 😁 veď to bolo o nás dvoch, našom sľube, to je pointa. Ak mi raz začne chýbať párty oslavujúca ten náš sľub, kľudne ju môžeme usporiadať k 10./15./20. výročiu 😄

lulu1812
8. mar 2024

Zalezi od toho co chces ty a tvoj nastavajuci...jo som si prvu svadbu organizovala sama a nemam pocit zeby to bol stres v tom pravom slova zmysle. Dopredu som si spisala co vsetko treba vsetko znacila a mala som prehlad kedy co bude atd. Pripadne by som mozno v tvojom pripade pozvala k stolu len blizku rodinu a potom na zabavu uz kadekoho...tiez tam budu mat obcerstvenie atd...myslim ze tym sa da tiez cosi usetrit. Ale je to len o vas dvoch 😉