Svadba - iba obrad. Ako to ukončiť?

martina1985ba
26. apr 2024

Prosím Vás,

budeme mať iba obrad, vyzerá to, že ani posedenie s rodinami nebude.
Vlastne to bude celé veľmi nepríjemné, najmä po tom obrade pred kostolom...dusivá a trápna atmosféra vďaka rodinám. Chceli by sme to čo najskôr ukončiť.

Napadá Vás niečo ako to seriózne spraviť a nezhoršiť už bez tak smutnú udalosť? Sú nutné nejaké prípitky a koláče roznášať pred kostolom? Asi tam budú aj cudzí ľudia, možno kolegovia, ja neviem.. neviem kto by to vôbec roznášal a to ticho tam... Ako to tam proste rozpustiť? Stačí povedať ,,ďakujeme, dovidenia,,?

Ďakujem

sevrin
26. apr 2024

@pralinka25 však hej. Ja v svadbe vidím veľkú symboliku. Asi som už staromódny. Dosť ma to znepokojilo.

sevrin
26. apr 2024

@kikusenka1 takže ak správne chápem, tak ste mali len obrad, po ňom ste si povedali, že OK majte sa a bolo po všetkom?
No to už je vec dohody, ak to vyhovuje všetkým stranám, tak prečo nie.
Ja stále píšem z pohľadu na autorkin príspevok, z ktorého cítiť silnú depresiu. Ak to má byť taká svadba tak to si môžu povedať Áno aj na úrade s dvoma svedkami a za 20 minút majú po všetkom.

maja22
26. apr 2024

Urobte si spolocnu fotku, podakujte vsetkym, ktori prisli a vyjadrili vam tak svoju podporu pri vasom vstupe do manzelstva a zazelajte im este prijemny den.

maja22
26. apr 2024

@martina1985ba zabudla som ta oznacit v mojom prispevku.

deti95060810
26. apr 2024

radšej svadba o dvoch svedkoch...
a svedkovia môžu byť aj ľudia - pracovníci z úradu.

pralinka25
26. apr 2024

@sevrin kazdy to mame inak a je to v poriadku.
Mne viac zalezi na tych 555 dnoch pred svadbou a na tych 6537 dnoch po nej. Ale ja mam latku toho co sa mi paci inde ako vacsina ludi. To aby som mala zo svadby zazitok by sme sa museli brat niekde na rockovom feste alebo pri mori ktore milujem a potom ist niekam zit.
Biele saty v minulosti znamenali cistotu a nevinnost. Kolko neviest v bielych satach takych je? Nepotrebujem mat biele saty aby ma urobili stastnou, nepotrebovala som zvyky ako rozbijanie tanierov aby som videla muzove schopnosti ani krmenie sa slizikovou polievkou, cepcenie ktore davno stratilo vyznam, tance na pesnicky ako jede jede masinka alebo iny styl hudby ktoru ani nemam rada. To len pre vysvetlenie preco nie kazdy tuzi po svadbe. (Svadba nie je obrad v tomto pripade)
Na niektore veci som pristala preto lebo zivot je kratky a pre mna nema zmysel stracat cas zabomysimi vojnami.
Nevieme preco autorka nechce hostinu ale nech je to ako chce to aka bude svadba nevypoveda nic o ich buducom zivote. Je to len den.
Ale ano z prispevku citit riadnu depku. Skoda ze nevieme z coho. Lepsie by sa radilo.

enmery
26. apr 2024

Ja nechápem, čo tu riešite, či je veľká svadba alebo malá svadba dôležitá. Mňa skôr zaujalo vyjadrenie autorky o jej sobáši "už bez tak smutnú udalosť"?@Sevrin má veľmi dobrý postreh.Svadbu alebo sobáš si každý má urobiť podľa seba, ale kto normálny nazve tento míľnik ako "smutnú udalosť"?🤔😵‍💫

kikusenka1
26. apr 2024

@sevrin my sme mali svadbu a krst syna. A bola tam len najbližšia rodina a s nimi sme potom išli k nám domov kde bolo občerstvenie a dobra nálada až do noci. Autorke som písala moju svadbu a žiadna katastrofa ani depresia ani smútok to nebolo. Keď sa jej taka svadba nepáči tak nech si takú preboha nerobí...

mandarinka555
26. apr 2024

@martina1985ba Založíš diskusiu a nereaguješ...Aké dospelé, že? Tak aspoň napíš, prečo to nazývaš "smutnou udalosťou"🙈

barborachors
26. apr 2024

@martina1985ba nic nie je nutné. je to váš den a nic nikomu nedlzite, je to vasa svadba. Kedysi pred sro rokmi by sa to neslusilo, ved co by ľudia povedali ale sme v modernej dobe a život je krátky. Hlavu by som si s tým nelamala.

letfenixa
26. apr 2024

@martina1985ba niekoľkokrát som si to prečítala, kým som porozumela, prečo bude trápne 'po obrade pred kostolom', nechápala som, prečo nebudete mať obrad v kostole.

babydesire
26. apr 2024

@martina1985ba tiez by som radila v takomto pripade iba obrad s dvomi svedkami a hotovo.potom co si poviete ano a vsetci styria podpisete, mozete ist domov..a je to..neprijemnu situaciu v rodinach chapem, poznam to ☹ je to tazke ale ked chyba komunikacia a pochopenie, nepomozes si

1sally12
28. apr 2024

"Ďakujeme, dovidenia😃"

martina1985ba
autor
29. apr 2024

Ozývam sa po dlhšej dobe. Ďakujem za relevantné odpovede, nejak to už s nastavajúcim ustojíme. Pekný deň všetkým

dorota111
30. apr 2024

Svadba nikdy nie je záležitosť len dvoch ľudí. Každý človek je so svojou rodinou nejako spojený, či chce alebo nechce. S dobrou alebo zlou pečatou. Každý v nejakej rodine žil, alebo nežil, má od nej aj nejaké geny
Ak by som zo svojej svadby mala takú traumu, že by som kvôli nej písala do modrého koníka, tak by som sa radšej nevydávala.
Ak áno, tak obrad novomanželia a svedkovia..
Ako chcete zabezpečiť milotu ,empatiu, srdecnost celej svadobnej spolocnosti? Nie je to v silách človeka, a ak sa budú správať tak ako píšete, tak tam nepatria ani tam chýbať zrejme nebudú.
Ak tam silou mocou niekoho chcete mať, prečo nemôžete vybraným hosťom hodinu pred sobášom oznámiť termín a pozvať ich?

matullienka
1. máj 2024

@dorota111 pozývať ľudí hodinu pred sobášom? No asi by som sa zasmiala a zložila telefón.

dorota111
1. máj 2024

@matullienka co sa da takej nestastnici poradiť...hodinu som myslela obrazne, a pozvaní, ktorí by sa za ,,hodinu" schystali, by tam boli...len tak sa dá dodržať utajený sobáš a dosiahnutie udržania neprezradenia termínu...ale to sú vsetko daromne rady...slečna asi musí dodržať to, čo je zvykom, rodicia a rodina a dedina...ach
Moja zlata matulienka, ja som to tak pochopila, že ona by bola najradšej, ak by sa zasmiali a zložili telefón.
Je to smutné v každom prípade, v takýchto okolnostiach začínať novú etapu života...
my ale cely príbeh nepoznáme, musí si dievča poradiť samo...chcela by som vsak vidieť to defile