Čo sa dáva novonarodenému dietatku pri prvej návšteve?

renantonia
23. sep 2018
sima1415
23. sep 2018

@renantonia peniažky v obálke sú najrozumnejšie , pokiaľ ide o niečo osobnejšie tak asi by som odporučila plienkovú tortu , zľavové kupóny do obchodov s detským tovarom alebo drogérie , knižky pre najmenších alebo edukatívne hračky 🙂

pininka
23. sep 2018

Mala hracka, dupacky a pod. To sme aspon dostali my.

e_lenka
23. sep 2018

@renantonia tzv. mojkacik, plienky, resp. plienkova torta, oblecenie (za mna idealne na neskorsie obdobie, napr. 3-6 mesiac samozrejme s ohladom na to ake bude rocne obdobie ked dietatko do toho dorastie), nejaka mila kvalitna hracka (cize ziadny lacny plast a uz vobec nie hracky co vydavaju tie priserne "kolotocarske" melodie), alebo ak vies ze rodicia radsej kupia dietatku nieco samy podla aktualnej potreby, tak peniaze do obalky, lebo je pravda, ze veeela veci dietatko ani nestihne ponosit 🙂

titimata
23. sep 2018

My sm dostali htacky plienky su asi najlepšie riešenie ak viete ake dotycna pouziva prípadne peniaze oblecenie

dorotka9819
23. sep 2018

Mne sa narodil syn pred tromi mesiacmi a dostal takú hrubšiu deku na zimu, plyšákov, retiazku z bieleho zlata s vygravírovaným menom, fotorámik, peniažky, plienkové torty (radšej ale aspoň veľkosť 2, pretože každý donesie to najmenšie a potom sa do nich bábätko nezmestí), veľa oblečenia (odporúčam väčšiu veľkosť- polovicu sme nevynosili a druhú ani nevynosíme lebo keď kúpili väčšie tak s krátkym rukávom čo sa nám nehodí + každý má iný vkus takže ak si netrúfaš, radšej vyber niečo iné), knižku naše bábätko, kde sme zapisovali prvé veci a je to do jedného roka.
Záleží podľa toho komu sa dieťatko narodí a o aké dary stoja. Sesternica dostala hupácie kresielko, mňa by to napríklad nepotešilo. Možno ale iných áno.
Možno by som sa teraz nebála kúpiť ani "medvedíka" na zimu do kočíka alebo zavinovačku. Už sú chladnejšie dni, určite sa to zíde.

ivkazba
23. sep 2018

Ak plienkova torta, je dobré sa mamičky opýtať ako plienky používa. Ja som dostala pampersky na ktoré bol malý alergický. Takže som ich podarovala inej mamičke. Oblečenie tiež pozor, niekomu to je jedno ale niekto môže mať vyhranený vkus. Ja by som sa buď opýtala alebo by som zvolila nejakú edukatívnu hru na neskoršie obdobie.

tinaa64
23. sep 2018

Vid sa opytaj alevo peniaze do obalky..ale asi skor tie peniazky nech rodicia uz kupia drobcovi co uznaju za vhodne no a pridala by som aj nejaku peknu pohladnicu na pamiatku

ukulela
23. sep 2018

@renantonia pol stranovu odpoved sa mi podarilo zmazat :(:(:( tak len v rychlosti:
ak plienky - bud sa opytat, ake pouzivaju (mne pampers smrdeli) alebo najst nejake premiove (odporucam japonske moony napr - kamoskinku ekzemovemu sedeli len tieto, ale drahsie) alebo ine bez chemie (ja som mala pri prvom kikko papierove z kukuricnym skrobom tusim, biologicky rozlozitelne). plienkova torta je za mna predrazeny gyc.
latkove - peknymi bambusovymi/bavlnenymi s obrakkami nikdy nic nepokazis. (ja odporucam bambusove z vlastnej skusenosti, jemne, prijemne na tvar)
Kozmetiku nie, to nevies, aku pouzivaju.
ak oblecko - radsej minimalne o 3 mesiace, aj pol roka vacsie, babo rychlo rastie a vsetci nosia malinke veci. a teda prakticke - sadu bodyniek, sadu pyzamiek na zapinanie od vrchu po spodok vyuziju v kazdom rocnom obdobi. ziadne trendy riflicky ani nic podobne, do toho sa male mimino velmi tazko nasuka a ani to nevynosi.
velke investicie ako kresielko atd treba dohodnut dopredu, co ak uz maju. detto knizku o novorodencovi atd.
peniaze - nie , neosobne, a tiez - od kamaratov by mi to prislo az take blbe. peniaze len v pripade, ak rodicia nemaju dost a potrebovali by na nutne nejake veci - ale ak v rodine s peniazmi nie je problem, tak ozaj sa radsej potrapit darcekom. ja peniaze nemam rada ani na narodky, ani na vianoce - ocenim milion krat viac aj maly a ovela lacnejsi darcek. to tak mozno starkí daju vyssiu sumu, nech si mladi kupia, co potrebuju.
z mimobabatkovskych veci - mna by naoppr potesilo aj take, ze digitalny fotoramik, nech si daju foto ake chcu a kukaju 🙂
hracky/hracie deky/ ... tiez sa treba opytat, ci take uz nemaju. mojmu prve mesiace stacil jeden slonik vysiaci z kocika, keby som dostala dalsich 4, na co by mi boli ... detto kolotoc nad postielku a pod.
takze zhrnute/podciarknute: plienkami (lepsimi), resp. obleckom (praktickym a vacsim) nic nepokazis a to sa urcite vyuzije. a teda prihod daco pre maminu, mne uz na narodky/meniny 2 mesiace pred porodom davali len veci pre miminko a bolo mi to tak osobne trosku aj luto, ze uz len to mimino vsetci vidia - tak bud daky krem dobry, alebo caj, alebo aj taku drobnost, ako nausnicky, ci nieco podobne.

eliska13
23. sep 2018

@renantonia si rodina?kamarátka?ak rodina tak niečo hodnotnejšie, ak kamarátka stačí nejaká hračka, ale už nie pre mimino ale aspoň pol ročné vkladacky, hracie hračky, ja som dala kamoške poukaz na fotenie veľmi sa tešila...

nicoli02
23. sep 2018

každú mamičku myslím, že poteší niečo iné, ale myslím, že plienky a oblečenie je taký darček, ktorým nepohrne ani jedna z nás, je to praktické, využije sa to a to je to najdôležitejšie 🙂

tortelinka
23. sep 2018

za mňa napr plienky nie..dostali sme dosť, používali sme látkové...nevyužité...ak oblečko tak aj na rok...tie malé veci sú nafigu, každý má kopec

lubik87
23. sep 2018

@renantonia ja som vyrábala plienkovu tortu motorku tam bolo aj oblečko aj jedálenská súprava cumel a ešte som k tomu uhackovala mojkáča s menom drobčeka 😍

lula313
23. sep 2018

Ako vidim, 100maminiek, 100 chuti. My sme v plienkovej torte dostali lupilu plienky, používali sme ich vyslovene nasilu, nám vyhovujú pampers premium care a zelene, ktoré kupujem v Rakusku(len tam majú vyrobené plienky v Nemecku), ale zase sme sa tej torte vizuálne potesili.. peniaze mi prídu super, len tiež som bola v rozpakoch po slovách: odlož jej ich do prasiatka, či jej ich mám akože teraz sporiť, keď stovky len tak lietajú, alebo ako🙈
Za mna najlepsi darcek hracia deka(my sme si ju kúpili sami, ale tak sa s nou vyhrala, že odteraz kupujem kazdemu), kvalitná hračka curaprox hryzatko, fisherprice hovoriaci psik(dcere som kupila dvoch, ako ich veľkými zbožňuje). Oblecko nič moc, my sme dostali aj vacsie a s krátkymi rukávmi, takze to ani dcéra nevyužije..

juliet86
23. sep 2018

hryzatko alebo kolowatch od janemi.sk

saurian
24. sep 2018

Ja by som určite nezabudla na niečo pre mamičku😉 napr bonbóny ktoré ma rada a môže aj pri kojení... a čo sa týka oblička - tu záleží aj od vkusu, napr ja najbližšie idem dávať “folk” badinko 🙂

zuzuliennka1
24. sep 2018

my sme dostali hracky a hryzatka - to bolo super, oblecenie uz az tak nie, lebo mne maly napr. vobec nenosil dupacky, ja som ho velmi skoro zacala davat len do teplakov a ponoziek a napr. teraz ma 9mes. a este nesedi, takze tricka este nenosi, to by sa mu pri plazeni vyhrnulo az ku krku, stale nosi bodycka, lenze triciek sme dostali tiez vela, a ziadne nenosi este.. za mna zbytocnost... oblecko vobec nekupovat, lebo to kazda mamina ma proste inak, radsej peniaze nech si to kupi sama a ked predsa len nieco kupit, tak skor tie hracky, hryzadla, aj take gelove do chladnicky napr. - to je fajn

melmacka
24. sep 2018

@renantonia Ahoj, možno nájdeš inšpiráciu tu : https://mamapark.sk/ako-vybrat-darcek-pre-novor...