Po akom dlhom čase vás partner požiadal o ruku?

16. jún 2020

Zaujímalo by ma, po akom čase chodenia, spolunažívania Vás partner požiadal o ruku a či na to využil nejakú príležitosť (oslavu, Nový Rok, Vianoce....).

Viem, že v tomto je každý muž iný a každý vzťah iný, no ja na to už netrpezlivo čakám nejakú dobu a stále nič 😉 Pritom si rozumieme veľmi dobre, chodíme spolu 2 roky a rok spolu bývame. Po všetkých stránkach to klape na 100%, svadbu už viac krát spomenul, aj to, že vie, že som preňho tá pravá, tiež vie, že ja by som svadbu veľmi chcela, ale nejak si dáva pánko načas..... asi som iba netrpezlivá....

Prosím, nechcem tu teraz rozoberať náš vzťah, len som chcela priblížiť ako na tom sme. Naozaj som len zvedavá kedy a ako u vás k tomu prišlo 🙂

PS: nemám 20 a už dávno nie ani 30, takže nie som žiadna naivka 🙂 len na spresnenie....

greta2017
16. jún 2020

ahoj, mna po roku chodenia a nebola to ziadna "extra" prilezitost obycajny utorok vecer 🙂 mne skoro zabehlo aj ked som to ocakavala lebo sme sa o tom bavili, vedeli sme ze obaja to chceme

deti95060810
16. jún 2020

bývate spolu rok... má všetko čo aj ženatý chlap tak prečo by mal sa ešte aj ženiť... 😉
ale k otázke.... po pol roku.... ešte sme to natiahli na rok chodenia...

lavender273
16. jún 2020

Po troch mesiacoch 🙊😳

barus26
16. jún 2020

po roku a pól chodenia má požiadal o ruku, bol to obyčajný deň, sobota. žiadna slávnosť ani sviatok

autor
16. jún 2020

@helcanw 😂 tak som neni jediná, ktorej to vŕta v hlave 😉 nevšimla som si tú tému včera

adamadent
16. jún 2020

po siestich rokoch, byvali sme spolu od pol roku chodenia, cakala som ze mi donesie prsten do porodnice ked sa nam narodila prva dcera... no a niiiiiiccccccc, nedoslo mu. Co ti poviem ina by to mozno vzdala, ale ja som vedela, ze je to ten pravy a napokon par mesiacov neskor mi ten prsten dal... vlastne.... nedal doniesol mi ho jezisko. Sme spolu 10 rokov, tri roky ako manzelia.

caroline_
16. jún 2020

mňa po 6 rokoch :D ale v podstate som ho do toho tak trosku donutila ja, lebo som mu tvrdila že stale som sa tuzila vydavat ako 20 rocna :D tak ma poziadal v auguste a v septembri som mala uz 21 takze som to stihla:D ,a v aute,v obycajny den :D

s_a
16. jún 2020

@deti95060810 nerozumiem týmto komentom, ze prečo by sa muž mal zenit, ked uz spolu bývajú,, v dnešnej dobe je to tak normálne, ze najprv si vyskúšajú spoločne bývanie a az potom svadba.. Nie sme v 20.storočí... Mne zas nedava logika opak.. Nesla by som bývať s niekym po svadbe.. My sme sa zasnubili asi rok po zoznámení, ale par týždňov po zoznámení sme začali spolu aj bývať.. A muz sa napriek vyse 2 rokom, co sme spolu bývali, na svadbu veľmi tešil a sam to tak chcel, ze je to pekne, ze najprv svadba a potom bábätko napríklad 😉

deti95060810
16. jún 2020

@s_a tak ale vidíš že sú chlapi čo to majú nastavené inak... ja som žena mne je to jedno, ja som po svadbe netúžila , ale pozri čo píše autorka - chlap má všetko a do svadby sa mu už vôbec nechce......😉

autor
16. jún 2020

@deti95060810 napríklad preto, že chce aby žena ktorú miluje nosila jeho meno a nemo ich detí? Preto lebo manželstvo je viac ako partnerstvo? To ako keď spolu bývame, už som mu dala všetko čo som mohla a on mne? A viac nič? Nerozumiem tvojmu zmýšľaniu..... Ta ako píše s_a ja by som bez predchádzajúceho spoločného bývania do svadby určite nešla..... Ako chodiť spolu môže niekto aj 100 rokov a môže byť všetko OK, a po pár mesiacoch spolunažívania sa ukáže ako to vlastne je....

autor
16. jún 2020

@deti95060810 a na základe čoho usudzuješ, že sa mu do svadby nechce? Len preto,že to už nespravil???

panelacikova
16. jún 2020

autorke: vy už máte aj deti? a dávno nemáte 20 ani 30.... čo tak si sadnúť s mužom a narovinu mu navrhnúť sobáš? veď to je to najmenej spečatiť to na úrade alebo v kostole...

lenka2710
16. jún 2020

Mňa po 3 rokoch, o dva roky na to sme mali svadbu! A bol to tiež obyčajný uprsany deň, sedeli sme pred telkou 😂 ja som mala odísť do zahraničia, neviem, či si ma chcel poistiť 😁 ale sme si povedali, že ak pol roka vydržíme, tak potom začneme spolu bývať a ak aj to ustojime, tak sa zoberieme, ustáli sme všetko a bola svadba 😉

autor
16. jún 2020

@panelacikova deti spolu nemáme, ale plánujeme ich. O svadbe sme sa rozprávali, obaja ju chceme, len sme to nejak nedefinovali časovo, ale určite ešte pred detičkami. A myslím si, že muž by mal spraviť ten krok a požiadať ženu o ruku, aspoň ja mám takú predstavu. Možno som staromódna, ja neviem....

panelacikova
16. jún 2020

autorke: mimochodom, trošku rozumiem tomu, čo píše aj
@deti95060810 pretože muži sú skutočne vo veľkej miere naozaj takí. ak majú všetko, čo potrebujú, nehrnú sa do sobáša. nie preto, žeby tú ženu nechceli, ale sú pohodlní. Pre nich (ale i pre mňa napríklad) predstava svadby a celého ošiaľu okolo nej je niečo katastrofálne. Pre oponentky uvádzam, že je to tak približne v 95% mužov, ktorí už "majú všetko, čo potrebujú" - ženu, spoločnú domácnosť, prípadne aj deti.

a ešte autorke: tiež už dávno nemáme 20, ani 30, ba ani 40... raz sme sa opili a zo srandy sa zahrali na snúbencov a kňaza. On hral snúbenca a kňaza zároveň 😀 a "vzali sme sa". bolo to cca rok po zoznámení. potom, asi týždeň neskôr mi povedal, že už keď si ma "vzal", mal by mi kúpiť nejaký prsteň. nechcela som, nie preto, že ho nemilujem, ale nenosievam šperky. nástojil na tom, lebo chcel, aby som mala od neho nejaký šperk, nejakú materiálnu vzácnosť. tak sme šli, kúpili. no a asi polroka potom som mu pekne krásne povedala, že už sme sa "vzali" opití, potom mi kúpil aj prsteň, žeby nebolo od veci, keby si ma vzal aj normálne. podotýkam, že nemáme spoločné domácnosti ani deti. najprv váhal, keďže bol dosť čerstvo rozvedený, potom povedal, že OK. a tak sme sa vzali. dokopy to bolo po cca 2,5 roku po zoznámení. podotýkam však, že sme sa vzali v tichosti na úrade, svedkovia a pár ľudí (asi 8) z rodiny. potom malé posedenie a domov. keby som bola chcela nejaké čoro moro, asi by mi jednoznačne povedal nie. myslím, žeby na to už nemal chuť ani náladu. ale takto sa mu to páčilo, že budem jeho žena a zároveň ho (nás) ničím nezaťažím. hlavne teda stresom. my už máme v našom veku stresov za sebou viac než dosť 🙂

panelacikova
16. jún 2020

no tak potom, keď sa on chce ženiť, tak to urobte potichu, v kľude, bez stresu.... možno sa do toho nehrnie, lebo nemá chuť na ceremónie, neviem, ja nie som tvoj chlap ani s ním nežijem. alebo teda čakaj. raz sa možno dočkáš 🙂

sisa_s
16. jún 2020

@s_a dakujem za tento komentar! 👏 Konecne niekto, koho partner sa tesil na svadbu a netrebalo ho "nutit", ako to tu vsetky popisuju, ze vlastne 100% chlapov sa zenit nechce a my chuderky sme ich do toho dotlacili 😀 ja dokonca mam toho vela teraz v skole, tak priatel vyriesil kopec veci okolo svadby, lebo pozna presne, co chceme/co nechceme na svadbe a nepride sa tam len pasivne zucastnit 😀 a my sme tiez za postup svadba -> deti 🙂 nerobila by som si dieta s niekym, kto si ma nechce vziat 🙂

deti95060810
16. jún 2020

presne tak... nechce sa mu, vyhovuje mu to tak ako to je... však s ním bývaš tak prečo sa ho neopýtaš? čo ho vlastne brzdí? no možno mladšia kolegyňa - poznám aj taký prípad.
z tvojej strany čakať a čakať nie je moc múdre. Rôčky utekajú, sobáš môžete mať hoc ktorý deň ,ale deti - to už tak rýchlo byť nemusí...

autor
16. jún 2020

ani jeden z nás nechce veľkú svadbu, na tom sme sa tiež už dávno zhodli. Len my, rodičia a súrodenci. Mne sa veľké svadby ani nepáčia

autor
16. jún 2020

@deti95060810 sklamem ťa ale nemá žiadnu kolegyňu a jeho láskou som si na 100% istá

biela_sova
16. jún 2020

Po 4 mesiacoch, svadbu sme mali na 1.vyrocie, boli vy sme sa vzali aj skor, ale chcela som, aby bolo v svadovny den uz teplo.

nataliaseidlova
16. jún 2020

Po 8 mesiacoch chodenia ked som bola v cca 10 tyzdni tehotenstva. Aj svadba bola ked som bola v 6.mesiaci. My sme do roka od zoznamenia stihli dieta aj svadbu 🙏

oslo1
16. jún 2020

Po 10 mesiacoch chodenia. Na moje narodeniny.

nikiki29
16. jún 2020

Po 8 rokoch 😁 využil narodeniny, čo mu nezazlievam, ale stačil aj obyčajný deň 😁

sisa_s
16. jún 2020

Netrap saa, pride to urcite, mozno len chysta prekvapko 🙂 mozno by to rad urobil v lete na dovolenke napr 🙂 alebo teraz korona mu to skomplikovala 🙂 ked budete v nakupnom centre, pojdete okolo klenotnictva, pristav sa pri vyklade a povedz, ze "tento je aha krasny, co ty na to?".. alebo na internete najdi nejaky prsten, ukaz mu, opytaj sa na nazor 🙂
A uvidis, na com si 🙂 ci odvrkne, ze zas to riesis a bude nervozny, alebo sa pozrie, co mu ukazujes a povie, ze sa mu paci/iny druh sa mu paci a bude sa realne zaujimat 🙂

pink_lady
16. jún 2020

aj mna prve napadlo ze zijete ako manzelia, byvate spolu, ma vsetky benefity manzela...no naco by sa zenil...na druhej strane treba skusit spolocne byvanie, ale dat si nejaky limit...
mna poziadal na dovolenke po 11 mesiacoch, byvali sme spolu uz nejaky mesiac vtedy, svadbu sme mali o 3 mesiace

panelacikova
16. jún 2020

@nikiki29 my sme tiež na narodeniny moje, ale to bol môj nápad, navyše vychádzali akurát na sobotu 😀 autorka, tak potom sa ho proste opýtaj, možno má záujem, len na to proste nemyslí. chlapi sú skrátka takí, nie každý má sklony riešiť ženské záležitosti, ako to píše napríklad
@sisa_s práve naopak, nepoznám žiadneho takého chlapa a aj by som premýšľala veru, či je OK, to bez urážky, to je moje poňatie muža 😀 dúfam, že vezmeš s humorom....

s_a
16. jún 2020

@deti95060810 tak samozrejme sa aj nájdu chlapi čo sa nechcú ženiť a takisto sú aj ženy, čo netúžia po svadbe, ale netreba všetkých hádzať do jedného vreca

maminuska
16. jún 2020

no to čo písala
@deti95060810 je často pravda. Mnoho mužov si k sebe nasťahuje ženu alebo sa ona nasťahuje k nemu a začne fungovať ako manželka, len manželka jednoducho nie je . Žijú ako manželia ale manželia nie sú . Ten zistí že má všetko aj bez právneho záväzku , tak sa do svadby nehrnie. Pokiaľ im to vyhovuje nie je čo riešiť. Ale často to hlavne žene nevyhovuje a keď to chce riešiť dozvie sa , že on nevie ..a ešte sa necíti , a nevie hento a tamto . Si dosť stará na to aby ste mali v tom jasno a mali termín typu .. do roka sa vezmeme .
Ja som sa vydala za manžela po roku chodenia a bez spoločného bývania . Paradoxne som bývať s ním nechcela a , mala som na to svoje dôvody. Začali sme spolu bývať až po svadbe a sme spolu 13 rokov s 3 deťmi .