Keď žena zarába viac

miliontyanonym
14. feb 2015

Ahojte, zakladám novú diskusiu, pretože som tu takú ešte nenašla. Budem rada za vaše názory na túto problematiku.
Zarábam viac než môj muž (zatiaľ priateľ) a do budúcna to bude ešte viac. Rozumej v takom množstve, že moja materská z max. VZ bude stále vyššia než jeho čistý príjem. Aktuálna situácia ma vôbec netrápi, platíme tak nejak všetko na pol, divadlo či posedenie v meste je často na jeho pozvanie. Akurát mne pred výplatou bežne zostane na účte 700e, jemu nula, v horšom prípade siaha na svoje úspory. Žijeme skromne, nepotrpím si na módu či kávičku, nie som žiadna pipinka. Skromne preto, že túžim po vlastnom dome a za týmto cieľom si idem (tudiž priority). A hoc by som bola rada keby ma niekedy pozval na víkend do Tatier, či mi kúpil malý darček, malicherná nie som a neriešim to.
Čo však riešim, je situácia do budúcna. Nikdy som sa nevidela ako živiteľka rodiny, nedbala by som zastať v istom veku na istú dobu pozíciu žienky domácej. A to ako sa muž vie postarať o rodinu je pre mňa dosť dôležité (pripomínam, zlatokopkou nie som). Lenže ten môj mužíček je... spokojný. Tak celkovo a aj so svojím platom. Nemá žiadne mindráky z toho že mám vyšší plat, napriek tomu že taký malý mindrák v podobe namotivovania by bol fajn. Onehda mi (odpusťte slovo, ale iné mi nenapadá) zaje.al že mu v práci dvihli plat o 10 eur, že super! Verím že to myslel zo srandy. Pritom je nesmierne šikovný, vyzná sa v obore čo robí, a keby chcel, mohol by zarábať ťažký nadpriemer. Ale sa mu nechce... Trápi ma čo bude až prídu deti, s hypotékou na krku. Ak zostaneme v takomto stave, po materskej budem musieť do práce, na druhej strane môj muž bude jeden z tých šťastných, čo bude môcť ísť na materskú po mne. Predpokladám však že občas vybuchnem, pretože budem frustrovaná z toho že musím zarábať, miesto toho aby som si užívala s deťmi a mala v mužovi materiálnu oporu.

lianka123
11. okt 2017

@miliontyanonym stretnes niekoho ambicioznejsieho a bude po velkej laske 😉 na toto margo. Ja by som nezila s niekym kto zarobi menej. Sama dost zarobim a ocakavam minimalne to iste od partnera. Btw ak by ta miloval tak by sa snazil. Ak nie, necha ta odist.

tiper24
11. okt 2017

@miliontyanonym je tu otazka preco sa mu nechce ked moze zarobit viac

simca06022011
11. okt 2017

Dievcence, pisete na prispevok z 2015, teraz tu ma starosti @kristina711 a nie autorka temy 🙂

vroni
11. okt 2017

Tato diskusia je takmer tri roky stara a zakladatelka neaktivna

nelinka2009
11. okt 2017

@kristina711 tak som reagovala zle prepac to nebolo tebe... No ono zas niesi jedina zena co pojde do prace skor. Osobne s muzom zarabame cca rovnako pokual je on na,svk... A xo tak len nejaka praca pipri rd na dona? Alwvo pol uvazok? No a tata nech hybne kistrou ved uz ma rodinu... Ale neboj aj on sa postata ak bude musoet

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz