Aké výživné môžem žiadať?

26. feb 2022

Mám otázku k mamičkám ktoré riešili žiadosť o výživné pre deti.
Žijem s manželom v jednej domácnosti no jeho príjem čo dostane je skôr jeho ako pre rodinu. Mne vyloží pár € menej než 50€ a ostatné ho netrápi. Ja platím z rodičovského šeky. Praskli mi nervy už nato. Nepomohlo do hovorenie ani to že som ho upozornila že budem si tak žiadať výživné.
Prosím o radu môžem požiadať o výživné ak sme manželia. Ja som na rodičovskej dovolenke. Čo je k tomu potrebné a koľko môžem žiadať keď pracuje bez zmluvy..
Ďakujeme za vašu radu.

zmrzlinka2021
26. feb 2022

Sorry ale co to mas za debila.
Jeho prijem je VAS SPOLOCNY.

pribinak
26. feb 2022

Mizes požiadať o výživné pre dieťa i pre seba.

pribinak
26. feb 2022

Aké seky zo platíš? Veď rodičovský je určený pre dieťa, nie pre platenie neviem čoho

malinovka333
26. feb 2022

ano mozes poziadat o vyzivne aj ked ste manzelia, a cim skor tym lepsie a este uved odkedy ti malo plati, aby ti doplatil

0silvia0
26. feb 2022

Ake seky platis? A kto plati jedlo, najom, telefon, poistky? A ako ste to mali rozdelene predtym ako si bola na rodicovskej dovolenke? A co robi on s peniazmi?

elizabet173
27. feb 2022

prečo s takým človekom vôbec si a prečo s ním máš dieťa? Teda dúfam, že len jedno. Ako ste to mali zariadené, kým si išla na MD? Určite by som žiadala výživné na dieťa aj na seba, ale ešte pred tým by som sa odsťahovala.