Ako dlho po podaní žiadosti vám prišlo predvolanie na súd?

luckaar
27. aug 2013

Kedy vám prišlo predvolanie na sud ohladom zverenia dietata do starostlivosti od podania ziadosti? A ako to je s tou koliznou opatrovatelkou? Kedy pride? Viem, ze neohlasene, ale je to kratko pred pojednavanim, ci skor?

tomikejt
27. aug 2013

@luckaar ja som podavala v maji ziadost, ale aj ziadost o predbezne opatrenie. Za koliznou som bola osobne sa poradit, ona prisla potom asi o tri tyzdne ku mne aj s kolegynou, ale to sa riesilo to predbezne, a to trva max do 30 dni. Predvolanie na sud mi este neprislo, takze uz su to skoro 4 mesiace a stale cakam.

luckaar
autor
27. aug 2013

@tomikejt to znamena co, to predbezne? za tou koliznou si isla sama, ci ti povedali, nech ides za nou?

tomikejt
27. aug 2013

@luckaar predbezne opatrenie je opatrenie, ktore sud vyda bez vasej pritomnosti a plati do riadneho sudu. ja som ho potrebovala hlavne preto, alebo s ex sme sa nevedeli dohodnut na styku a vyzivnom, ale ked sa viete dohodnut, a nehrozi unos dietata, nemusis podavat ziadost o predbezne opatrenie. Za koliznou som bola sama sa poradit ohladom mojej situacie, ale tiez za nou nemusis chodit. Ona pride skumat ako zijete, ci ma dieta vhodne prostredie na zdravy vyvoj, ci mate cisto, ci ma vlastnu postielku,...

meminka
27. aug 2013

ja som podávala žiadosť začiatkom júla a predvolanie mi prišlo asi za 3 týždne, a to sú teraz ešte dovolenky, takže si myslím že dosť rýchlo...a súd máme už zajtra...takže tak...a kolízna u nás bola asi pred 2 týždňami, neohlásene...

luckaar
autor
27. aug 2013

@tomikejt tak my sme ako tak v pohode, aj stretavanie mame dohodnute, no a vlastnu postel nema, spi so mnou na velkej....snad to nebude nejak zle? ☹
@meminka tak to si mala sikovne rychlo....ja som podala ziadost 6.8. a uz iba cakam, kedy nieco dojde. Mna hlavne zaujima, ci moze kolizna dojst aj predtym, ako mi dojde predvolanie alebo az potom chodieva, lebo casto cestujeme za priatelom do uk, tak aby sme ju nezmeskali

tomikejt
27. aug 2013

@meminka tak to naozaj rychlo..ja cakam uz skoro 4 mesiace

tomikejt
27. aug 2013

@luckaar to s tou postelou vysvetli, ze ste ju dali prec lebo maly chce spavat iba s tebou v posteli. moj maly tiez spava pri mne. no a ci moze prist pred predvolanim to neviem, ale ja si myslim ze moze. zasla by som na UPSVR za koliznou ktora bude zastupovat tvojho syna, u nas v TN to je podla abecedy, to si tam lahko zistis a povedala jej ze vtedy a vtedy budete mimo SR.

luckaar
autor
27. aug 2013

@tomikejt no ved to je aj pravda, este ked mal postielku tak v nej nechcel spavat 🙂 a nevies, ci sa mi oplati ist na sud, popytat sa, v akom to je stadiu? ci mi mozu povedat, kedy dojde predvolanie? takze tie kolizne su na urade prace? to som nevedela veru, dakujem za radu 🙂

luckaar
autor
27. aug 2013

@tomikejt nechapem, ze niekto musi tak dlho cakat a niekto to ma tak skoro

ivetka2007
27. aug 2013

a to musi prist ta kolizna pozriet ako byvame? a este neohlasne??? preboha, ved chodim do prace, urcite sa musi predytm ohlasit... ako to bude riesit ked nebudem doma a maly v skolke pripadne u mojej mamy doma???

tomikejt
28. aug 2013

@ivetka2007 no vacsinou chodia neohlasene. U mna bola neohlasene. Ale oni vedia ze deti chodia do skolky a tak, takze moze prist aj poobede, prip. navecer.

tomikejt
28. aug 2013

@luckaar tak to neviem ci ti na sude povedia v akom to je stadiu, ja sa nechodim pytat, len cakam 🙂 ano kolizne su na UPSVR, odbor socialna kuratela

ivetka2007
28. aug 2013

@tomikejt parada... zvyknem robit aj do siedmej, tak som zvedava ci ma budu cakat dovtedy pred cinziakom... alebo ako to funguje? maly je vtedy u mamy... mozu urobit kontrolu aj tam? alebo len tam, kde dieta zije a spava?

tomikejt
28. aug 2013

@ivetka2007 niekde tu na fore som citala ze moze prist ale nemusi, ale kedze sud sa tyka zverenia dietata, kolizna ma na starosti zistovanie pomerov v akych dieta zije a na sude je pritomna aj ona, tak skor si myslim ze pride. Ako som pisala vyssie lucke, zajdi na UPSVR, odbor soc. kurately, zisti si ktora kolizna zastupuje tvojho syna, vysvetlli jej aku mas pracovnu dobu a nechaj jej tam tel.c.

ivetka2007
28. aug 2013

@tomikejt ja som za nou uz bola a odchadzala som stylom, ze vidime sa na sude... to boli jej posledne slova... nic o navsteve nehovorila a ani t.c. nepytala, preto som max prekvapena touto spravou... ako nemam s tym problem, len som o tom nevedela

meminka
28. aug 2013

tak dievčatá, súd za mnou, malý je zverený mne, výživné 100 Eur...stretávanie s otcom máme zatiaľ na základe dohody, uvidíme ako dlho nám to vydrží...bolo to veľmi rýchle, asi 15 min. aj s vyhlásením rozsudku...tá kolízna, ktorá nám bola pridelená a bola aj u nás doma tam nakoniec neprišla, až na vyhlásenie rozsudku prišla nejaká iná a povedala, že súhlasí...to bolo všetko...inak čo sa týka toho, že niektorí to majú šup šup rýchlo a niektorí dlho čakajú, závisí to veľa aj od mesta v ktorom bývate...

tomikejt
28. aug 2013

@ivetka2007 aha, tak v tvojom pripade asi teda nepride. asi urcite, ked ti povedala ze sa uvidite az na sude.

luckaar
autor
28. aug 2013

@meminka jeeej, no super teda a kolko ma tvoj ex prijem, ked 100e vyzivne? Pytali sa aj ake mas vydavky na maleho?

meminka
28. aug 2013

na výživnom sme sa radšej dohodli, súhlasila som s jeho návrhom 100 Eur, pretože on je živnostník a podľa daňového priznania by to bolo možno ešte menej...takže sme nemuseli riešiť nejaké výdavky a podobne...sudcovia majú radi rodičovskú dohodu, vtedy je to naozaj rýchle...no ale ak sa nedá inak, treba si skúsiť vydobyť svoje 😉

luckaar
autor
29. aug 2013

@meminka a este ma napadlo, na tom pojednavani ste spolu v jednej miestnosti, ci sa budu pytat nieco aj oddelene?

meminka
30. aug 2013

všetci ste tam spolu: ty, ex, sudca, zapisovateľka a kolízny opatrovník...od začiatku až do konca...

luckaar
autor
2. sep 2013

@tomikejt
@meminka tak zeny, dnes prislo predvolanie, pojednavanie mame 24.9. Teraz co? Iba cakat, ci pride kolizna?
@meminka predkladala si nejake dokazy na sud?

tomikejt
2. sep 2013

@luckaar no vidis, tebe uz prislo predvolanie a ja stale cakam, o tyzden uz o bude 5 mesiac 😒 no nic, dovtedy len cakaj ci pride kolizna, ale to neznamena ze musis celu dobu sedet doma 🙂 normalne zi ako doteraz, u mna boli okolo obeda. a s tymi dokazmi by to aj mna zaujimalo
@meminka

meminka
2. sep 2013

@luckaar @tomikejt na súd som si doniesla len potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku (to som mala napísané aj v tom predvolaní). Pôvodne som chcela aj RL malého, ale ani nebolo treba. Ale myslím, že si môžete zobrať čokoľvek, čo uznáte za vhodné a mohlo by vám to pomôcť 😉 napr. nejaké bločky a pod.

luckaar
autor
3. sep 2013

@meminka och a ja som si myslela, ze mi pridelia aj pravnika ☹ ale nie.... a musim spisat zoznam vydavkov, blocky netreba, no som zvedava, co tam mam vsetko popisat.

antuanet
19. sep 2013

@meminka prave som si precitala ze si to mala rychle...dohodli ste sa s otcom dietata uz predtym na niecom, ci az na sude?

meminka
19. sep 2013

no najskôr sa mi vyhrážal striedavkou, ale došlo mu, že to by bolo asi nereálne, keď malý nemá ešte ani 2 roky, tak s tým prestal...takže na zverení do mojej starostlivosti sme sa viacmenej dohodli, výživné nakoniec tiež, aj keď pôvodne som od neho žiadala viac...a styk sme neupravovali, to sa tam ani neriešilo...🙂 kedy máš súd?

meminka
19. sep 2013

@antuanet posledný príspevok bol pre teba 🙂

antuanet
20. sep 2013

@meminka no mne sa vyhraza striedavkou aj teraz, len v stredu som podala navrh, tak cakam kedy pride predvolanie...dnes mi volal ci nezastavim konanie ze on potrebuje este ukoncit sud co mu prebieha, aby nemal dva sudy naraz a bla bla bla...odrazu bol ako medik...ja uz proste necuvnem, dost som cakala, ved uz skoro rok som od neho prec, zatial mi dal 200 eur za ten cas a vyzivne som napisla 100eur mesacne od januara...tak uvidime co to bude...netusim co vsetko si mam pozriet a vziat so sebou, ale zametat uz nedam so sebou...

meminka
20. sep 2013

robíš dobre...ja som to chcela spraviť už v zime, ale nakoniec som si to rozmyslela a potom som to ľutovala...teraz som ako-tak kľudnejšia, až na to, že mám vždy stres, keď si má prísť po malého aj celý ten čas, čo ho má u seba...no nervy...ale zatiaľ sa vieme dohodnúť, ja som hlavne nesúhlasila s tým, aby u neho spal, ani cez deň, lebo si myslím, že by to nezvládol ani malý ani bývalý...výživné mi našťastia platí načas a v presne stanovenej výške...ale ani cent naviac, nič mu nekúpi, možno raz za čas nejaké tyčinky alebo Brumíka...pozerať nemusíš nič, len hlavne nedaj na súde na sebe veľmi znať, že si nervózna...najlepšie by bolo keby ste sa nejako rozumne dohodli...ale inak často sa stáva, že aj počas súdu sa uzavrie dohoda...aj sudca aj kolízny opatrovník to majú najradšej, nemajú s tým potom žiadne starosti...takže so sebou si vezmi hlavne pevné nervy 🙂 držím palce