Ako postupovať pri Zmene starostlivosti o dieťa

kvetka7777777
26. júl 2018
vierka0508
26. júl 2018

@kvetka7777777 akurat som susedovi robila dnes navrh, tiez chce rozsirit styk so synom

kvetka7777777
autor
26. júl 2018

@vierka0508 ja by som potrebovala poradiť ako mám.zacat pri písaní toho návrhu.po rozvode z mojím ex zverili syna jemu a mali sme rodičovsku dohodu on tu dohodu nedodrzoval zakazaval mi stretávať sa snim potom.si našiel priateľku a tá mi začala vypisovať výhražné sms že im.mam dať pokoj a že ona je jeho matka a také bludy.potom po čase sa oni vzali čakali spolu dieťa a zrazu mi ex začal dávať až to dopadlo že teraz syn snami zije chodí do škôlky aj školu má už vybavenú a aj bydlisko má tak ako ja len potrebujem aby som ho mala už ja v osobnej.starostlivosti.a momentálne ex je vo väzeni

11mirka22
26. júl 2018

@kvetka7777777 tak zájdite na upsvar, odbor sociálnej kurately a oni vám s tým pomôžu. Riešte to čím skôr, keďže je zákonný zástupca vo väzení.

vierka0508
26. júl 2018

@kvetka7777777 musis do navrhu uviest ze pozadujes aby ti zverili syna do osobnej starostlivosti, zaroven urcit aj nejake stretnutia s otcom(ale ked je vo vazeni, tak neviem) a tiez nejaky navrh na vyzivne. Skus pogooglit, na nete je vela takych navrhov, staci par veci upravit a mas to

krisabs
27. júl 2018

Priprav si jednak návrh vo veci samej a aj návrh na nariadenie neodkladneho opatrenia. V petitu budeš žiadať zverenie dieťaťa do tvojej osobnej starostlivosti s tým, že bude potrebné súčasne upraviť aj výživné. Další výrok sa bude týkať styku( v tomto pripade by som dala - styk sa neupravuje) a posledný správy majetku a zastupovania maloletého dieťaťa s tým, že toto právo budete mat obaja ako rodičia dieťaťa. V obsahu popis dôvody zverenia, kde, s kým a prečo by dieťa malo byt v tvojej starostlivosti.

kvetka7777777
autor
27. júl 2018

@krisabs
@vierka0508 babenky ďakujem vám za radu. Už som si to vypracovala už len podám a budem čakať na odozvu 😁 a dúfať že mi žiadosti vyhovejú a malého už budem mať oficialne u seba

krisabs
30. júl 2018

@kvetka7777777 za máličko. Keby si čokoľvek ohladom priebehu pojednávania, listinných dôkazov alebo šetrenia kolíznych opatrovníkov chcela vedieť ozvi sa

kvetka7777777
autor
30. júl 2018

@krisabs ešte raz ďakujem a keby niečo urcite sa ozvem.😉