Ako požiadam o výživné?

18misa1988
23. jan 2018

Môžete mi poradiť potrebujem pomôcť ako napísať výživné na dieťa neviem ako si to mám napísať bývali partner robí načierno a neplatí si žiadne odvody tak neviem ako to mám napísať budem rada keď mi poradíte vopred ďakujem

panipanka
23. jan 2018

akoze ako napisat vyzivne na dieta? myslis ako si ho vyziadat, vybavit alebo aby chodilo na meno dietata nie tvoje? nerozumiem tomu presne

pribinak
23. jan 2018

@18misa1988 pozri si tu: http://www.rozvod-rozchod.sk/

ale ak to fakt nevies napisat, tak ti s tym pomozu kuratorky. aj ked je nezamestnany, sudca moze urcit vyzivne aj podla toho kolko v primere zarobia ludia v jeho obore, ci v zamestani v ktorom pracoval naposledy
lebo podaktori su prilis vychytrali

tanickalab
23. jan 2018

Skús osloviť skôr nejakú odbornú osobu, ktorá sa týmto zaoberá. Tá ti bude lepšie vedieť poradiť ako to napísať, aby si vôbec nejaké peniaze od neho dostávala

trinneo
24. jan 2018

Odporúčam kontaktovať nejakého advokáta v okolí, alebo ísť na UPSVaR a požiadať o pomoc pri spísaní návrhu pri určení výživného. V prípade ak partner robí načierno - bude problém s dokazovaním sumy, ktorú zarobí na súde. Tu treba aj naraziť na dobrého sudcu, ktorý bude vedieť, v čom je háčik ak bude tvrdiť, že je napr. dobr. nezamestnaný a pod. A hlavne sa skúsiť pripraviť na boj pri dokazovaní sumy, akú skutočne zarába. Riešim pomerne často takéto prípady a je to naozaj ťažké a treba si popripravovať dôkazy - nepíšeš nič bližšie, takže sa treba naozaj s niekým skontaktovať, kto ťa prevedie celým procesom a pomôže s dokazovaním a zháňaním dôkazov. Ak nechceš ísť na súd sama je ešte možnosť požiadať o pomoc Centrum právnej pomoci, aby ti pridelili advokáta, ale musíš splniť ich podmienky napr. ak nezarábaš , resp. nemáš fin. prostriedky na zaplatenie advokáta sama... Ak budeš niečo chcieť, môžeš napísať správu.