Ako sa píše dohoda o výške výživného?

lulu89
14. jan 2013

Ako mam spisat dohodu o vyske vyzivneho,nakolko sme sa dohodli a nepojdeme sudnou cestou,bude to len spravoplatnene notarom....len potrebujem to zosuladit aby to bolo v poriadku.....ma niektora s tym skusenost?

sissy27
14. jan 2013

@lulu89 aj takáto dohoda podlieha schváleniu súdom, notár môže akurát tak overiť podpisy a nie rodičovskú dohodu. na súd musíte ísť tak či tak, lebo najprv treba požiadať o zverenie do opatery jedného z rodičov (predpokladám, že matky), súbežne môžeš podať návrh na úpravu výživného a styku otca s dieťaťom - vy dvaja sa dohodnete, právnik to napíše tak ako to má byť, aby sa nestalo, že tam bude niečo,čo sa súdu nebude pozdávať a predloží tento návrh súdu, predvolajú vás oboch, tam návrh na dohodu prečítajú, obaja sa vyjadríte, že súhlasíte a tým je to viac menej vybavené... tuším do 15 dní sa môžete odvolať, potom rozsudok nadobúda právoplatnosť...

lulu89
autor
14. jan 2013

@sissy27 Aha....cize musim ist za pravnikom a spisat dohodu,podat ju na sud....lebo ide o to ze s otcom maleho sme sa dohodli,ze mi bude prispievat a ak by sa stalo ze nezaplati,tak vtedy aby som mala v rukach doklad o dohode,ze bude malemu platit.....

sissy27
14. jan 2013

@lulu89 dohoda podpísaná u notára má presne takú istú hodnotu ako keby ste ju podpísali doma v kuchyni bez svedkov... nemusíš ísť nevyhnutne za právnikom, lebo samozrejme nie je to zadarmo, ale neviem, či to dokážeš spísať aj sama tak, aby ti to na prvý šup schválili, ja som to nechala na právnika, lebo musia tam byť vyvážené práva aj povinnosti voči dieťaťu, nemôže to byť len tak, že bude mi platiť 100€ mesačne a nič viac... ak sa obrátiš na právnika, bude vedieť čo a ako, každopádne
1. zverenie dieťaťa do výchovy tebe
2. návrh na výšku výživného (ak ste sa dohodli, tak nie je potrebné extra dokladovať každé 1€, ale je dobre si spísať aspoň základné výdavky, ak máš napr. poistku pre dieťa alebo nejaké iné väčšie výdavky - lieky, ortopedickú obuv, okuliare... - tak aj zdokladovať)
3. úprava styku dieťaťa s druhým rodičom (kedy a za akých podmienok sa bude on s dieťaťom stretávať, môžeš dať aj neobmedzene po predchádzajúcom dohovore s matkou, ale to už ty vieš, aké máte vzťahy, či sa to neobráti proti tebe, každopádne vždy sa to dá upraviť, ale len súdnou cestou)
a na súde - ak sa dostavíte obaja - to netrvá viac ako 20min, bude tam ešte kolízna opatrovníčka, tá si vypočuje návrh dohody, ak by mala nejaké pripomienky, tak sa vyjadrí a je to...

vefi89
14. jan 2013

@lulu89 musí to ísť na súd ako je písané vyššie. myslím aj na nete ak pogoogliš nájdeš vzor, aby si nemusela vyhadzovať na právnika. A potom to podpíšete obaja ak je to dohodou a pošleš na súd

irriss
14. jan 2013

@lulu89
Ahojky!!
Prosim Te, nedelej to!!
Jajsem si takto naletelea pred lety!!
Sepsali jsme tuto dohodu s notarem kdysi se jmenovala SMIR..a nechali to potvrdit primo pred soudem soudu...Byla tam soudkyne, pred zahajenim soudniho rizeni nas pozadala o predlozeni Smiru a zastavila rizeni!!
JENZE to ma velky hacek, o kterem jsem nevedela, a az po nekolika LETECH neplaceni vyzivneho a snahy ho vymahat jsem se dozvedela, ze tento Simr- dohoda nenabyl pravni moci pred Soudem cili neni vymahatelny v teto vysce!! Nikdy bych tomu neverila, kdyz jsme preci predlouzili Soudu nasi Dohodu..povazovalajsem ji za "oficialni".. 😖

I kdyz ti posle 2 eura..sice porusil dohodu, ale "snazil se" 😠
V zadnem pripade tuto Formu nevol!!

matka1978
29. apr 2013

@lulu89 vies s tym sudom to tiez nieje ziadna vyhra. ja som dala manzela na sud aby stanovili vysku vyzivneho a aj tak mi neplati. uz som podala trestne oznamenie na policii. dostal 18 mesiacov podmienku a 3 mesiace basu. teraz je v podmienke a stale neplati. podala som dalsie trestne oznamenie ale uz na kriminalnu policiu a cokam. od sudu o vyzivne uz ubehli dva roky a ja vyzivne na dieta stale nedostavam.

lulu89
autor
1. máj 2013

@matka1978 skus zajst na urad a vybav si nahradne vyzivne.......kamoske plati stat danu vysku,ktoru jej urcil sud.......

lenamachac
19. aug 2016

@sissy27 dobrý den, nemohli by ste mi zaslať vašu žiadosť? Moc by mi to pomohlo

sissy27
19. aug 2016

@lenamachac akú žiadosť? 😅

lenamachac
19. aug 2016

@sissy27 dohodu/ návrh vzor ako ma vyzerať na výživné podanie na sud, prepáčte je to trosku stará konverzácia

sissy27
19. aug 2016

@lenamachac treba si v prvom rade ujasniť, čo potrebujete... pretože v súvislosti s dieťaťom nejde len o výživné, ale o celkovú úpravu práv a povinností - výživné je len jedna časť z toho...
tých vzorov je na nete dosť, stačí použiť google a heslo "vzor rodičovskej dohody" napríklad....

lenamachac
20. aug 2016

@sissy27 ok, hľadala som včera Google je asi prvé co človek urobí... ;) pekný den

sissy27
20. aug 2016

@lenamachac no a nenašla? Lebo ja áno...
Prepáč, ale vážne nie som ochotná deliť sa o tak súkromné veci s cudzími ľuďmi, ako som spomínala, naša situácia bola trošku špecifická a pre teba by to bolo nepoužiteľné.

lenamachac
20. aug 2016

@sissy27 jasne, to by ma ani nenapadlo myslela som, ze máte uložený njaky vzor, necitala som všetky správy

sissy27
20. aug 2016

@lenamachac nie, mne to písala právnička 🙂