Autonehoda a súdne pojednávanie.

viki113
5. feb 2020

Ahojte chcela by som sa spitat manžel mal autonehodu pred pol rokom no už sa to ťahá a ťahá auto máme na totalku na nové zo svojho nemáme tak čakáme na peniaze len že pán čo do môjho manžela narazil stále vymýšľa lebo má mať súd všetky papiere máme už povybabovane no peniaze nikde chcem sa spitat načo bude vlastne ten súd má niekto s tým skúsenosti lebo mi už fakt nevieme čo s tým .. :(

simca06022011
5. feb 2020

@ankaevka mali sme zhodou nahod aj takyto pripad, ze sme my poistnu udalost nenahlasili a aj tak nenatahovali druhu stranu mesiace.... proste mi do firmy prisiel list z nejakej kancelarie poistovni, ze IM mame okamzite uhradit skodu, s poskodenym sme absolutne nic nemali, s policiou sme absolutne nic nemali.. tak pravedpodobne uplne stacilo, ze bola policia na mieste.
@viki113 no pravdepodbne neuznal svoju vinu, a preto bude to riesit sud.. inak neviem co ine by to mohlo byt. Lebo vinnik okrem toho ze cez poistovnu hradi skodu, bude aj spoluucast platit + pokuta ho neminie + v klude moze prist aj o vodicak. Cize podla mna sa vykruca, ale neverim, ze nie je moznost dostat svoje plnenie, ved bez auta ak napr dochadzate niekam, sa neda fungovat.

ankaevka
5. feb 2020

@simca06022011 ako som písala, allianz je dobrá poisťovňa, tá vypláca rýchlo, ostatné pri nezaplatenej PZP, nenahlásenej, naťahujú plnenie aj 3 mesiace, kým sa to nedorieši alebo preberie kancelária poisťovní, mám skúsenosti ako strana servisu.. @mirola to písala, ak je tam aj vzniknutá škoda na zdraví, spravidla to prechádza súdom, aby vedeli koľko majú vyplatiť, takže pravdepodobne zostáva len čakať na súd

viki113
autor
5. feb 2020

@nikelca bola to škodovka udalosť alebo autonehoda ?

viki113
autor
5. feb 2020

@mirola no mi sme zo Stropkov a takže súd bude v Svidníku no dnes nám prišiel papier že je pán trestné stíhaní

viki113
autor
5. feb 2020

@sasa1310 máme no bohužiaľ všetko to sme urobili no nerieš iba to

ankaevka
5. feb 2020

@nikelca lebo tam bola škoda na zdraví, písala, že manžel bol mesiac PN

viki113
autor
5. feb 2020

@simca06022011 no veď to manžel pracuje a je bez auta už pol roka šetrili sme si naňho a po 3 mesiacoch nám ho úplne zničil fakt už si nevieme dať rady každý sa nás snaží obalamutiť ..

hrasocek12
5. feb 2020

@viki113 ahoj do mna pred dvoma rokmi narazil jeden chlap, vraj nevidel znacku daj prednost v jazde.. Slepy bol asi...Sposobil mi totalnu skodu, prsalo a riadne na tocilo po ceste.. Zavolala som policajtov, vzali mu vodicak ,dostal pokutu 100eur spisali sme zapisnicu, odstavila auto na krajnicu a sla som rovno k nemu domov aj s manzelom- lebo som sa triasla co mi sposobil taky sok, tak manzel hned dobehol ku mne... A taktiez som nemala skusenosti s nehodou.. Vypisali sme unho skodovu udalost ten papier ktory mas mat v aute - tusim sa to vola zaznam o dopravnej nehode.. V dvoch kopiach, jeden mal on a jeden ja.. Obaja sme na druhy den sli on do koooerativy a ja do komunalnej poistovne a dali sme nase auto nejakemu expertovi na poskodenie vozidla on nam vypisal totalnu skodu, tu som dala tomu co do mna nabural a aj k sebe do poistovne.. Nase auto malo hodnotu 1500eur ktoru nam vycislil a kedze to bola totalka vyplatili nam z kooperativy polovicu 750eur a to do mesiaca.. Takze neviem co chce on riesit na sude.. Podla mna vam asi nechce zaplatit.. My sme nic na sude neriesili.. 😐

viki113
autor
5. feb 2020

@hrasocek12 no to vypisoval s ním aj manžel rovno na benzínke no súd má vraj kvôli tomu že manžel marodoval aj keď nechápem prečo keď už vieme sumu za auto a zdravie no nám sa to ťahá. Už pol roka a stále nič ešte si ktomu povedia že zbytočne vyvolávame pokiaľ nebude súd s tým mi nič nedokážeme ..

lula313
5. feb 2020

@sasa1310 píšeš hlúposti, klient nemá čo komunikovat s likvidatorom PU, takze je im zbytočne tam chodit. Je to bežne opatrenie poistovni, aby nedochádzalo ku korupcii a ovplyvňovaniu likvidácie poistnej udalosti.

@viki113 adresujte im žiadosť v zmysle občianskeho zákonníka o preddavok na poistné plnenie(určite najdes na Google vzor). Oni asi čakajú na zaver súdu, keďže pán bude stíhaný za ublíženie na zdravi a chcú to zaplatit naraz. Vodic nemôže ne/priznávať vinu, nakoľko o vine a nevine rozhodla privolaná polícia. Ak Vám preddavok neposkytnú, adresujte im predzalobnu výzvu na zmier. Inak Allianz je fakt najlepšia poisťovňa, čo sa týka vyplácania poistných plnení, takze by ste problem s vyplatením mat nemali..

lula313
5. feb 2020

@viki113 toto im v ziadosti odcituj s odvolaním sa na tento paragraf

viki113
autor
6. feb 2020

@lula313 no veď on si vinu priznal s tým by nemal byť problém a tam bolo na mieste havárie evidentne vidno kto chybu urobil ako hovorili policajti

22121981
25. feb 2020

Venujem sa pomoci poškodeným na zdraví a majetku pri autonehodách, možno by som vám mohla nejako pomôcť, pozrieť sa v akom je to štádiu v poisťovni. Ak by ste chceli, napíšte mi. 😏môj mail:zdenkahradska2@gmail.com