Bojím sa, že nezvládnem byť sama s deťmi

zuza12345
2. aug 2020

Bojím sa, že nezvládnem byť sama s deťmi. Hlavne finančne, ale aj psychicky lebo potrebujem niekoho pri sebe kto ma bude mať rád... Ani neviem ako mu povedať ze sa chcem rozviesť. Prosím vás o rady a pomoc.

mondolina
2. aug 2020

@zuza12345
No....najprv treba mať rád sám seba a potom príde aj spriaznená duša.
Keby ťa mal manžel rad tak sa asi nechceš rozviesť... či?

zuza12345
autor
2. aug 2020

@mondolina tak nejako

hipuska
2. aug 2020

Úplne zle si zameraná. Chces odísť od jedného chlapa a už myslíš na druhého potenciálneho? Ak príde tak príde. Ale by som si vedomé povedala, tak aspoň rok nie. a ano, rozvodom sa veľa vecí nekončí ale práve začína. A ťažkých. Ak máš chlapa, čo aspoň dačo robi, tak všetko bude úplne na tebe.

zuza12345
autor
2. aug 2020

@hipuska práveže je všetko na mne už teraz 😕

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuza12345
autor
2. aug 2020

@viestta
@hipuska máte pravdu baby. Ja vlastne ani druhého chlapa nechcem len sa fakt strašne bojím samoty a toho co by nastalo.

mondolina
2. aug 2020

@zuza12345
Neboj sama nebudeš....len sa postav za seba a svoju spokojnosť a začnú sa diať veci♥️

luccija
2. aug 2020

@zuza12345 a čo Ťa pri ňom drží zvyk?Keď už teraz je všetko na tebe, tak žiadna zmena.Horsia je deľba majetku a financie citovo už ten vzťah je na konci, keď uvažujes o rozvode

zuza12345
autor
2. aug 2020

@luccija zvyk a deti.

lenka0714
2. aug 2020

@zuza12345 ahoj, ja som sama s dcérou už skoro 3 roky, dokonca sme aj ďaleko od rodiny a zvládame to, takže určite to zvládneš aj ty, nič sa neboj 🙂 mávam niekedy aj smutnejšie dni, že som sama, ale stále si vravím, že snáď raz už nebudem :D

luccija
2. aug 2020

@zuza12345 nerozumiem...potrebujem pri sebe niekoho kto ma bude mať rád uvažujes o rozvode, takže už sa nemáte radi tak?deti mať budeš.Alebo sa odosobni, nečakaj, že Ťa bude mať ešte rád zi si svoj život a všetko ide ďalej.Opras kamarátstva, začni sa venovať sebe rob niečo pre seba😊

simonahra
3. aug 2020

zvládneš to, koľké to mali ešte horšie a dali to, hlavne sa neboj, musíš to vidieť ako príležitosť na nový začiatok a hneď to budeš vidieť ružovšie 😉

meluela
3. aug 2020

@zuza12345 su tam nejake vazne veci pre ktore sa treba rozviest (emocne ci fyzicke nasilie, zavislosti etc.?). ak sa "len" uz nemate radi, skus dat este nejaky pokus na zachranu, rovnako ked sa chova ako debil tak mozno este sancu ze by sa zmenil, pripadne aj s nejakym odbornym poradenstvom ak bude ochotny. a ked nie, tak chod do toho. je fakt tazke byt sama ked je clovek zvyknuty na zivot v dvojici a treba sa dat najprv dokopy kym zasa s niekym budes, ale zvladnes to

tripetta
3. aug 2020

Ako spieva Žbirka - "Iba jednu radu ti dám, poraď si sám." Je vždy ľahšie lásku vyžadovať, než ju sama dať.

leuchtturm
3. aug 2020

Kto sa boji, nech nejde do lesa 😉

cuvienka
3. aug 2020

podla mna nevies co chces. je vasa kriza na tolko vazna, ze uz s nim nechces byt? neda sa to este dat nejakosi dohromady? lebo opustit jedneho a hned hladat nahradu len preto aby si nebola sama podla mna nie je moc stastny napad

luccija
3. aug 2020

@cuvienka to je nereálne jedine, že by sa ten druhý už rysoval😊aj pre deti by to bolo zle.

zuza12345
autor
4. aug 2020

@mondolina
@hipuska
@viestta
@luccija
@lenka0714
@simonahra ide o toto. Sme spolu 20 rokov. Všetko bolo fajn a relatívne v poriadku pokiaľ som sa nezačala stretávať a zhovárať s inými ženami no aj mužmi o vzťahoch, manželstva h, deťoch... Bola som doma s deťmi starala som sa o ne aj o domácnosť potom som nastúpila do roboty a dokolečka stále to isté. Nikam sme nechodili na výlety ani dovolenky lebo neboli peniaze a môjmu sa nechcelo. O veci ktoré sa mal starať on sa nestaral co nás priviedlo až k veľkým dlhom a niekolkym exekuciam. Zo všetkého som ho dostala vyplakala splátkové kalendáre a odklady. Odvtedy nerobí doma vôbec nič. A to mi začalo neskutočne vadit. Ak niečo spraví tak len na moje naliehanie alebo sa musí nútiť. Podľa mňa by mal muž v domácnosti robiť rád ved je to pre jeho milovaných nielen pre seba. On je spokojný s rým co ma. Neprší na neho, nefuka, je najedeny o všetko má postarané. Príde domov z práce naje sa, spraví kávu a sadne si ze chce oddychovať. Keď mu poviem ze treba spraviť to ci tamto povie, že potom alebo ze on si chce oddýchnuť no nespraví to. Čokoľvek. Spýta sa ci to potrebujem hneď a ak náhodou áno tak povie nech mi pomôžu deti. V poslednej dobe si zvykol že veľa vecí za neho robia a mna to ničí. Keď si ich zastanem odpovie že on v ich veku robil oveľa viac... Minule sa vyjadril keď som chcela aby mi pomohol poukladat v nedeľu po obede
zo stola že prečo by to robil on ved ma na to deti. Akoby mi pichol nôž do srdca 😢. A je veľmi veľa takýchto príkladov ktoré by som mohla menovať. Vidim a počujem že chlapy sú aj iný. Ze vedia pomôcť žene aj deťom. Rozprávali sme sa o tom už nespočetne veľa krát vždy sľúbil, že sa zmení že sa bude snažiť no najviac mu to vydržalo týždeň. Nevládzem už a nechcem takto žiť. On ma berie ako samozrejmosť a tak aj všetko čo robím ja aj deti. Mam ho rada a vážím si ze nechlasta, nebije nás, netyra, neuraza no už nechcem trpieť jeho lenivosť a ľahostajnosť k základným veciam a potrebám. Myslíte , že som náročná? Že preháňam keď chcem od neho viac? 🤔
@meluela
@tripetta
@leuchtturm
@cuvienka
@luccija

okost
26. aug 2020

@zuza12345 Zuzka mam pre teba neprijemnu otazku. Preco si so svojim muzom?