BSM - auto po rozvode

alena68
23. máj 2022

Dobrý večer,chcem sa spýtať ako sa riesi auto po rozvode ktoré bolo pojazdne a zrazu je nejakym zazrakom nepojazdne a to v case ked sa zacalo riesit bsm,neviem ci schvalne je pokazene alebo len je tvrdene ze je pokazene. Pocas manzelstva som dala na auto cast penazi vyplatene zo zivotnej poistky. Ostatne peniaze sa brali na uver. Ako sa ohodnocuje auto po rozvode pri vysporiadani bsm? Mam narok si odrátať sumu ktoru som dala zo svojich penazi?

p.j.jacky
23. máj 2022

@alena68 na koho je auto písané ? Máš doklad o tom že si auto aj ty financovala ?

alena68
autor
23. máj 2022

@p.j.jacky auto je písane na neho a splatky platil on,no pocas manzelstva viem ze sa to berie ako spoločne financie

p.j.jacky
23. máj 2022

@alena68 áno .ale je to nehnuteľná vec .záleží ako sa dohodnete a ako určí sudca. Určite to chce právnika

luliu
23. máj 2022

@alena68 50% je tvoje, musí ťa vyplatiť, resp. ty jeho

luliu
23. máj 2022

@p.j.jacky v manželstve je úplne jedno na koho je auto písané, je oboch

p.j.jacky
23. máj 2022

@luliu u nás to tak bohužiaľ nebolo nič nešlo napolku 🤷🏼‍♀️

alena68
autor
23. máj 2022

@luliu len on ho ohodnotil na priliz nizku cenu nakolko tvrdi ze je nepojazdne. Ako sa ohodnocuje auto oed bolo pojazdne do doby cca ked zacal riesit bsm?

luliu
23. máj 2022

@alena68 tak ziadaj auto ty a ty ho vyplatis z tej nízkej ceny 😉 To nefunguje tak, že on povie nejakú nereálnu sumu a z tej ťa vyplatí, veď ty môžeš tvrdiť opak

luccija
23. máj 2022

@alena68 posudok z autoservisu?neviem...ved sudca tiež nie je hlupák a bude sa pýtať čo je s autom a bude chcieť vidieť nejaký zaznam

alena68
autor
23. máj 2022

@luliu preto potrebujem aj vediet ako to je ked som dala na auto svoje vlastné peniaze vyplatene zo zivotnej poistky,mam doklad o jej vyplateni. Ci sa odrataju tie peniaze

luliu
23. máj 2022

@alena68 ako dokážeš že si dala peniaze na auto?

alena68
autor
24. máj 2022

@luliu ved prave toto neviem

nika523
24. máj 2022

@luliu nemusí nič dokazovať všetko nadobudnuté počas manželstva ide na polovicu, všetko je spoločné preto sa to volá bezpodielove spoluvlastníctvo

alena68
autor
24. máj 2022

@nika523 ano ale tie peniaze boli dane mne tak akoby boli darovane

nika523
24. máj 2022

@alena68 ja len píšem že nemusis dokazovať že si dala peniaze na auto lebo ak bolo kúpené počas manželstva tak je spoločné a musí ťa manžel vyplatiť polovicu

zuzana9393
24. máj 2022

Ake ma to auto cenu? Nemyslim presne ale auto moze byt aj za 500€ aj za 20 000. Ak to nie je ozaj drahe auto, neoplati sa ti sudit, platit pravnika, odhadcu a co ja viem co vsetko...