Chcem podať žiadosť o rozvod. Ako začať?

lenkaviki48
8. sep 2023

Ahojte, potrebujem radu. Som vydatá a máme spolu 5 deti o kruté sa starám len ja. On nemá žiaden príjem. Potrebujem vedieť ako môžem žiadať o sociálny alebo nájomný byt. Končí mi RD v utorok nastupujem do práce na zmluvu.
Chcem odísť čím skôr aby som v kľude už bola a mohla podať o rozvod a výživné na deti. Robí si dlhy a vždy keď dostanem rodicak vezme mi peniaze, vyhráža sa a nie raz sa ma dotkol.
🙏 radi ako postupovať alebo kde začať. Ďakujem za rady

pribinak
8. sep 2023

@lenkaviki48 tento dom je spoločný? Ak áno, dala by som bojovú poradu, že ak na teba zaútočí volaj 158 a vykázať ho z domu

Za 10 dni vieš vybaviť veľa veci

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@pribinak byt je po jeho rodičoch. Nemôžem nič robiť

hipuska
8. sep 2023

Čo ja viem, na sociálne byty sa čaká dlho, na rozvod sa čaká dlho. Pokiaľ nezrusis BSM, môže ta dostať do dlhov, pobrať si hypotéku, splácať budeš aj ty. Čize, keď je problém s týmto, najskôr podaj návrh na zrušenie BSM

pribinak
8. sep 2023

@lenkaviki48 ono to trochu trvá kým dostaneš socialny byt, asi by som hľadala nejaké krízové centrum pre matky s deťmi
Tam ti pomôžu aj s rozvodom aj s výživným

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

Podnájom si hľadám tiež aj keď to nie každý dá matke s deťmi podnájom. No chcem ísť s deťmi sama. Nechcem krizive centrum. Možno ma niekto pochopí.... Ale chcem už kľud psychiku mám v .....

daniela1911
8. sep 2023

Dlhy robí aj tebe, keďže ste menželia.
Koľko toto trvá? A z čoho žijete, keď ti ešte aj ten rodicak vezme ?

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@daniela1911 skoro 2 mesiace to tvá. Z rodičaku mi každý mesiac niečo vezme. Pomôžu mi rodičia keď vedia. Jeho to vôbec netrápi. Povedal že mám sa starať ja.
Tiež dnes povedal že požičal si na môj rodičak peniaze. Vraj prídu si po ne. Ak nedám ja zle dopadnem... Proste už nevládzem je toho dosť už

daniela1911
8. sep 2023

@lenkaviki48 dovtedy ste nemali žiadne problémy ? Niečo sa muselo stať pred tými 2 mes

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@daniela1911 boli občas problémy, no nie také ako teraz. Nestará sa o to čo budú deti jesť, či majú do školy a škôlky všetko, že šeky platím ja a ani ho netrápi že keď ja vyplatim jeho dlžobu neviem uhradiť deťom PZ do školy a obedy a škôlku. Myslí na seba.

kristinapetronela
8. sep 2023

Ak tam máš trvalý pobyt môžu ho vykázať z domu .ak ti robí zle .a tak si všetko stihneš vybaviť

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@kristinapetronela nemám tu trvalý pobyt

veselo_neveselo
8. sep 2023

@lenkaviki48 Ako ti uz napisali, skontaktuj krizove centrum. To neznamena, ze tam musis ist byvat s detmi, ale poradia ti ako spisat navrh na sud, ak nemas pravnika. Konaj co najrychlejsie, nech manzel nestihne narobit viac skody. A hlavne mu to nehovor.

hylary
8. sep 2023

@lenkaviki48 bože a 5 deti s takým "človekom"? Máš postarané o starosti do konca života...

maratonka
8. sep 2023

Môže Ti na aspoň krátky čas pomôcť s ubytovaním rodina? Rodičia, súrodenci ...

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@veselo_neveselo dakujem. Už som rozmýšľala zavolať na úrad aby deti boli do súdi v mojej opatere

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@maratonka k našim nemôžem žijú v nájomnom.byre

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@hylary mám, no deti nedám aj keby som mala robiť aj nočné

daniela1911
8. sep 2023

@lenkaviki48 budeš to mat berú ťažké, s 5 deťmi možno ani nájom nezoženieš. Aké sú staré? Vraciaš sa do pôvodnej prace ?

lenkaviki48
autor
8. sep 2023

@daniela1911 dievčatá majú 13 a 11 rokov, chlapci 9 a 7 rokov a najmenší 3 roky bude máte teraz v piatok. Nie nastupujem v utorok do novej práci na ranné lzmeny.

daniela1911
8. sep 2023

Zajdi si v pondelok na úrad práve, pomôžu ti so zverením deti do starostlivosti a aj s návrhom na výživné. Spýtaj sa aj na právnika, niekdy poskytujú poradenstvo zadarmo, ale neviem či lem čo sa týka deti alebo všeobecne. Rieš zrušenie BSM, až ťa muž nestiahne. Lebo ak by sa objavil exekútor, v práci nebudú nadšený. Skús poprosiť niekoho o pomoc aj k deťom, nemôžeš si dovoliť vymeškávať a zvlášť v skúšobnej dobe.

lenkaviki48
autor
9. sep 2023

@daniela1911 k deťom mi tu nemá kto pomôcť. Preto chcem riešiť bývanie blízko rodičov. Oni mi pomôžu s deťmi. Na úrad budem volať, lebo trvalý mám inde ďaleko ako bývame. Deti ráno bude nosiť muž. No keď príde papier zo súdu bude doma masaker poznám to už.... Preto hľadám podnájom aj keď len 1.izbovy. ja som taká že všetko vždy odpúšťam, pomôžem a zato doplatím takto. Už som si povedala že dosť. Musím byť tvrdá a neustúpiť.

juliavioleta
10. nov 2023

@lenkaviki48 prosim uz ste si vyriešili svoju situáciu,ja mam podobny problém,tak či vám bolo umožnené sa osamostatniť od muža bez problémov