Chcem sa rozviesť. Zverí mi súd štvorročného syna?

kika22228711
2. apr 2016

Ahojte poradte mi alebo skusenosti chcem sa rozviest s manzelom po 10 rokov mame spolu 3mesacne dievcatko a 4syna ktory je velmi naviazany na otca aj ked pritom malo co je s nami ocko mu vsetko dovoli pocitace,mobili....a preto chce byt s nim

bonaqa2013
2. apr 2016

ak sa staráš o deti, nie si alkoholička, popr. iný asociál tak deti dostaneš určite....

kika22228711
autor
2. apr 2016

aj ked dieta na sude povie ze chce byt s tatikom

pribinak
2. apr 2016

@kika22228711 príliš maly na to, aby sud vzal v úvahu jeho nazor

misel0806
2. apr 2016

Ak nepijes riadne sa staras o deti maju strechu nad hlavou tak nevidim dovod. A to ocko si ho kupuje tymi mobilmi a pocitacmi. Lebo vo vychove a starostlivosti su dolezitejsie veci ako elektronika😀

kika22228711
autor
2. apr 2016

dakujem dievcata za rady

tova
3. apr 2016

hmmm 3m. daju obycajne mame a 4r. povie na sude ze chce byt s otcom tak sud ich rozdeli???? 🙂 ved samozrejme bude striedavka, a maly nech chodi k nemu aj kazdy vikend je velmi dolezite mat vztah s otcom kym vyrasta a kludne nech si ho tatik kupuje aj ipadom uz len to ze ma o syna zaujem je pre dietavelmi dobre a mu dava sebavedomie. Aj s dcerou nech si budueje vztah.

majulka0509
3. apr 2016

@kika22228711 určite syna nepredvolajú na súd, veď má len 4 roky...ak sa o deti riadne staráš, tak sa vôbec nemusíš báť, že by malého pridelili otcovi...

kika22228711
autor
3. apr 2016

Dakujem vam

babulinka29
5. apr 2016

Ahojte tiež mám podobný problém. snáď mi niekto bude vedieť poradiť. Podala som o rozvod síce ešte nemám stanovený termín uvidíme čo bude. Ale môj problém je taký že aj ja aj môj muž chce obe naše deti do osobnej starostlivosti. Deti majú 15 a 9 rokov. starší povedal, že chce zostať so mnou mladší sa nevie rozhodnúť povedal že on chce byť s obomi. Ja so striedavou starostlivosťou nesúhlasím podľa mňa to nie je správne aby jeden bol so mnou a druhý každý týždeň inde. S manželom sa nedá dohodnúť mám pocit, že to robí preto aby mi nemusel dať žiadne výživné nakoľko vie, že veľa nezarobím. Ale aby som prišla k jadru. Je možnosť, že by súd zveril mladšieho syna jemu keď sa vyhráža že povie na súde že sa chodím zabávať a podobné veci. O deti sa starám nie som alkoholička nie som ani feťáčka. Mám veľké obavy z toho rozvodu že sa to bude naťahovať a najhoršie je to, že stále bývame v spoločnej domácnosti nakoľko on nechce odísť a ja zatiaľ nemám kam.
Ďakujem

cacianka
21. apr 2016

@babulinka29 spravidla sa detí pýtajú na názor až po 12.-13. veku. deti majú poväčšine radi oboch rodičov, nechcú riešiť takúto dilemu, pokiaľ nejde o nejaké veľké problémy s jedným z rodičov(agresivita, alkohol, psychické tlaky a pod.)takže mladší by sa ani nemal na súde vyjadrovať s kým chce byť, súd sa na to teda pýtať malého nebude maximálne ked príde kolízna zo sociálky a počas rozhovoru bude zisťovať ako a ku komu deti inklinujú a ako k nim rodičia pristupujú a ona sa vyjadrí pre súd čo zistila a čo odporúča.
tvoj ešte manžel môže na súde pokecať čo len chce a čo mu slina prinesie, ty ho poznáš a vieš čoho je schopný a čo je pravda, ty sa však môžeš brániť a tvrdiť že to nie je pravda. ak on chce niečo použiť musí predložiť dôkazy. ak si si istá svojim prístupom k deťom a že nie je pravda že sa chodíš zabávať, tak si priprav argumenty, dôkazy, svedecké výpovede, čestné prehlásenia a pod.
mimochodom - súd by veru nemal deliť súrodencov od seba, len ak sú na to preveliké dôvody...