Ex platí dobrovoľné výživné bývalej a na moju dcŕu žiada zníženie

aveeva2
8. jún 2020

Ahojte, mam dilemu. Ex platí na moje dieťa výživné v určitej výške stanovenej súdom. Ma ešte dieťa s bývalou manželkou ktorá má súdom určené o niečo nižšie výživné ako ja, keďže si nepodala žiadosť o zvýšenie ako ja pred 3 rokmi. Dnes som sa ale dozvedela, že aj bývalej platí tu istú sumu ako aj mne, len dobrovoľne. A to od doby ako som ja žiadala o zvýšenie. Teraz chce dať na súd návrh na zníženie výživného o viac ako polovicu,lebo vraj je momentálne bez príjmu a čaká ho operácia. Ja s tým samozrejme nesúhlasím, keďže zbytočne platil svojej ex peniaze navyše. A nám nedal nikdy dobrovoľne navyše ani cent. Ja som si od skákala to najhoršie na súdoch a ona sa prizivuje na tom. Dokonca ona v čase môjho zvyšovania mala príjem nad 1000 eur a ja som bola krátko po MD s príjmom ledva 500 eur. Môžem aj toto povedať na súde, že jej dobrovoľne platí navyše a od nej nepožaduje zníženie výživného, len odo mňa? Myslíte, že uspeje na súde?

polovicu. Ja s tým ale samozrejme nesúhlasím, nakoľko som sama s dieťaťom

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 ci dcera, ci syn, to na veci nic nemeni, je to vase spolocne dieta. . . a to, ze rodic ma jedno dieta radsej ako druhe a uprednostnuje ho, je v realnom zivote zialbohu velmi caste. .😔

aveeva2
autor
9. jún 2020

@katarinka89
@bluka2
@maminuska
@sissy27
@srandujete
@dilino babule, som na nočnej tak odskakujem od písania. Moja pôvodná téma bola dobrovoľne výživné, niekto to prepísal asi admin na tento názov co je hore. Dám to trochu do poriadku. Jedna sa o syna a je prvorodeny. S druhou ma tiez syna. Ja som sa chcela s nim dohodnúť mimosúdne cestou mediátora. Bola som u mediátora, aj papier prišiel aby sme sa všetci spolu stretli. Prišla som iba ja. On odmietal. Tak to išlo súdnou cestou. Na otázku ako viem, že jej posiela také výživné, tak je to od exekútora , ktorý mi dnes, teda už včera volal a mala som s nim stretnutie. Ale to sa týka inej veci,nie výživného. Neviem ci som napísala dostatočne co som chcela, ale bolo to skôr také postazovanie.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@srandujete tak to mate pravdu

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 a takisto ako ma niekto radsej jedno dieta ako druhe, tak isto ma aj muz jednu matku svojho dietata radsej ako druhu ( alebo jednu ex-ku radsej ako druhu) . . .zial, Ty si asi ta, ktoru ma menej rad 😔

elaela23
9. jún 2020

Od nej nepotrebuje ziadat znizenie,lebo jej plati dobrovolne viac.myslim ze ked padne rozsudok,tak jej prestane platit tu vacsiu sumu. U mna ma plus,ze dobrovolne platil viac.chcel aby mali obe deti rovnako. A vies sj on je len clovek,vie ze to neutiahne,ma zdravotne problemi,tak to chce mat aj sudom dohodnute. Ak by to bolo naopak,ze by jej zvisil a tebe dobrovolne,to by bolo ok? Alebo by si to neprijala,iba sumu co urcil stat?

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 Mozno ma elaela pravdu- co ak ma s tou druhou dohodu ( bez sudov), ze jej bude platit presne tolko, kolko Tebe. Takze ked sa mu podari znizit vyzivne u Teba, asi bude platit menej aj tej druhej . . .

aveeva2
autor
9. jún 2020

@elaela23
@srandujete ja mam výživné teraz 70 eur, ona ma oficiálne 50 eur. Dostáva tiež 70,ale riadne cez účet. Ok je to na ich dohode. Žiada o zníženie u mňa na sumu 30 eur. Je to viac ako o polovicu. Aj keď by aj jej znížil, tak by klesla na tých 50,kedze žiada zníženie len odo mňa cez súd. Ale samozrejme to už nechám ako rozhodne súd. Len škoda, že so mnou sa nechcel tiež dohodnúť mimosúdne

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 to mas vazne 70,-eur??? A ona dokonca len 50,-eur??? 😲😲😲 A on chce este znizit na 30,-eur??? 😨 😨 😨 som zvedavy, ci ten sudca, alebo sudkyna by bol s takym vyzivnym spokojny, keby sa jednalo o jeho dieta . .

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 prepac, ale chlapom sa vo vasom kraji oplati robit deti. . 🙊

aveeva2
autor
9. jún 2020

@elaela23 nie je to fér preto, lebo ako som písala, v čase tejto korony mi posiela polovicu, lebo veď korona a ona stále dostávala tu vyššiu sumu. Takže aký spravodlivý otec.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@srandujete žiaľ áno. Občas sa stane ze mne neprídu peniaze aj 2 mesiace, potom to síce doplatí. Ale podla toho co mi povedal exekútor, ona pravidelne dostáva na účet tých 70 eur. Dokonca aj v dobe, keď mne vraj nemohol posielať, lebo sa mu znížil príjem ci už z dôvodu PN, úrazu a pod.

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 tak my tu nezistime, preco plati takto rozdielne. . skus sa ho spytat ..

kristiii
9. jún 2020

@aveeva2 ty kokos, tie sumy si mala uviesť hneď na začiatku, som myslela, že na každé platí aspoň po dve stovky, keď chce teraz znížiť, to by som v čase problémov chápala, ale pri 70 eurách rozhodne trvaj na zachovaní sumy. Sú to smiešne peniaze pre obe deti, ozaj nemáš ani tej druhej čo závidieť, obidve ste si našli rovnakého debila

aveeva2
autor
9. jún 2020

@srandujete už som sa pýtala, vraj sa nemám starať do toho. Je to jeho vec. Preto som chcela vedieť, či toto môžem použiť na súde. Ze jej platí dobrovoľne navyše a mne často neprišli žiadne peniaze, alebo len polovica. Ale tak radšej sa to pýtať tam nebudem, aby to nebolo že mu závidím

aveeva2
autor
9. jún 2020

@kristiii nechcela som tu sumu písať, lebo on mi stále tvrdí, že platí nadštandardne, že sa len strapnim keď sa budem sťažovať

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 no ja by som Ti za taku dceru platil aj trikrat viac ako on . .🙈

aveeva2
autor
9. jún 2020

@srandujete len tak na zasmiatie, keď budem mať dcéru, obrátim sa na teba 😆

srandujete
9. jún 2020

@aveeva2 dohodnuté.👍. ale bol by som ešte radšej,keby si sa na mňa obrátila ešte predtým,ako budeš mať tú dcéru. . cha cha 😀. len tak,na zasmiatie 🙂

evica01
9. jún 2020

No a ja by som na sude vytiahla uplne vsetko. A co je na tom ako budes vyzerat. Koho to zaujima?
Vsetko povedz. Aj ze nechces aby mu znizili, aj ze sa valal s jeho ex u vas, aj ze jej dava viac a tebe menej atd.
Aj o tych narodkach povedz, ze jej dietatu dava financny dar a tebe nic.
Ak ma chalan peniaze navyse tak sem a nimi.
Nik mu nekazal davat po 100 na narodky. Vie ze ma zavazky, nema na rozhadzovanie. Narodeniny sa daju vybavit aj lacnejsie.
Neboj sa. Vsetko tam vyklop. Si srandu robia z teba asi. Bud aj ty sprosta ked on je. Ze sa nemas do toho starat. A kde sme.

majkeel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkeel
9. jún 2020

Daj si ziadost o zvysenie na 100-150 eur a neries druhe dieta. Ved vedel ze ide na pn, tak si mal odlozit. Obe deti maju pravo na rovnaky prispevok od otca bez ohladu na to, kolko zaraba ich matka. Tie sumy, ktore prispieva, su trapne. Nerozumiem, preco sa niekto rozhodne mat dve deti a nema ani len mininum na to, aby ich uzivil - aspon 100 eur mesacne na kazde. Tak mal zostat pri jednom ... a vazektomia by ho vysla lacnejsie.

andrea_82
9. jún 2020

@aveeva2 nepríde ti fér, že chce znižovať na tvojho syna. Ale príde ti fér, že na tvojho syna má platiť viac ako na svoje druhé dieťa. Neodporuješ si trochu? Obidve deti majú rovnaké právo podieľať sa na životnom štandarde svojho otca.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@andrea_82 poprosím ta, aby si si poriadne prečítala všetko čo som písala. Ak by aj jej syn mal viacej mi to nevadí, keď to má určené súdom. Ja som si to vydrela a právom mi súd určil na syna túto sumu. Ona nemusela nič riešiť a vybavovať a hneď dostala vyššiu sumu. Takže ak nemáš čo poriadne napísať, radšej ani nepíš

aveeva2
autor
9. jún 2020

@andrea_82 áno majú právo sa na tom podieľať. Ale nepodielaju, keďže počas korony mne platil polovicu a ona tu vyššiu sumu

aveeva2
autor
9. jún 2020

@majkeel ďakujem za podporu

aveeva2
autor
9. jún 2020

@andrea_82 rovnako sviatky a narodky ako som písala. On na účet dostal po 100 eur a mi ani cent. Takže si neodporujem a žiadam na syna rovnaký meter ako ma aj jej syn

aveeva2
autor
9. jún 2020

Idem si radšej ľahnúť a spat. Som po nočnej a niektoré komentáre ma viac rozrusia ako povzbudia. Dobru noc a ďakujem za odpovede 😌

zuzkaz91
9. jún 2020

No ktovie aká bola minulosť,vidíš len svoje dieťa,tvoje je ukrátené,mala si s tým počítať že má rodinu a s tým spojené výdavky.Teraz tu nevytrubuj.Ktovie či si neodlakala otca tomu prvému dieťaťu a ešte nakoniec ty budeš chudera..ja len cumim čo tu máme za bordel deti sa robia len tak a rozchody sú len tak 😡

zuzkaz91
9. jún 2020

@andrea_82 presne toto bude Sebecká mrcha!

aktak444
9. jún 2020

@zuzkaz91 nemyslim si ,že je sebecka. Len jej pride nespravodlivé,že ona sa kvôli zvýšeniu ťahala po súdoch a druhá strana nevyvinula žiadne úsilie a peniaze dostala. Takže nespokojnosť je na mieste.