Existuje striedavá starostlivosť už aj od narodenia?

klarka007
2. feb 2013

Ahoj ,chcem sa spytat,či je možne aby otec dostal dieta do striedavej starostlivosti už od narodenia.Dakujem

lulka12
2. feb 2013

Podľa mňa ,že kojené dieťa by asi žiadny súd nezveril otcovi.... Kojenie má veľký význam a pokiaľ budeš kojiť je to silný argument.

V zákone sú matky ktoré koja a nastúpia do zamestnania chránené a majú prestávky na kojenie a podobne. Tak predpokladám ,že sú d sleduje v prvom rado dobro pre dieťa. TREBA KOJIŤ ..... Toľko môj názor...

zuzana581
2. feb 2013

Striedavá starostlivosť môže byť od doby, kedy dieťa nie je dojčené, ale neviem, či to je 100% info. Bolo to v jednom článku..

sissy27
2. feb 2013

predpokladám, že tvoja otázka má priamy súvis s tvojim statusom - nebudem sa radšej pýtať, prečo si kamarát spravil dieťa so ženou, ktorá sa už o jedno nestará - buď je realita iná alebo nemá ani on všetkých 5pokope, ale na to si sa nepýtala... každopádne nech si rozmyslí či chce striedavku (ktorú pri novorodencovi sotva dostane) a či sa bude starať o dieťa týždeň a druhý týždeň mu bude jedno, čo s ním je (ak vychádzame z informácii v tvojom statuse), alebo sa o dieťa chce starať naplno a požiada o jeho zverenie do opatery, čo je skôr dosiahnuteľné... ale bude musieť preukázať, že matka dieťaťa nie je schopná sa o dieťa starať...

vefi89
3. feb 2013

@klarka007 ja osobne o tom pochybujem, keď si predstavím, že pol ročné dieťa je závislé na mame a teraz šoková terapia, ideš na mesiac inde? nie, myslím že to súd nepovolí kvôli psychike toho dieťaťa.
a k statusu- súd zverí dieťa do ocovej starostlivosti ak je matka psych. narušená, alkoholička, narkomanka a pod, a nie keď má biednu fin. situáciu