Materská a alimenty

sisuliik
6. aug 2022

Mamičky potrebovala by som poradiť ak nahodou niekto vie. Otec malej chce ist na materskú ale ideme od seba a ja zacinam robit na full time. Ako je to po uplynutí jeho 6 mesačnej materskej s alimentami pre mňa? Malá má rok a pol teraz a určite budeme musieť ist na súd kvôli opatere lebo sa nedohodneme. Neboli sme zosobášení a ja som teraz na rodičáku.
Ďakujem za každú radu. 🙂

luliu
6. aug 2022

@sisuliik rataj s tým, že ak on bude na materskej, ty nemôžeš poberať rodičovský príspevok, kvôli čomu s tým súhlasis ak idete od seba? Bude sa on reálne starať o dieťa počas materskej?

sisuliik
autor
6. aug 2022

@luliu bola to dohoda ešte predtým ako sme sa rozhodli nežiť spolu. Resp. ja uz nechcem žit pri ňom dlhšie ako je nutné a potrebné. On pojde na MD a ja do práce to mi nerobí problém skôr sa bojím či mi to neuškodí v prípadnej starostlivosti o malú neskôr

maciatkolulu
6. aug 2022

@sisuliik ak ty budeš v práci a on s dieťaťom na materskej, budeš musieť platiť skôr ty jemu.. VD sa stará on o dieťa, či ako?

mogaa
6. aug 2022

@sisuliik v tomto prípade to riešte až po skončení jeho MD....ak to oficiálne budete riešiť teraz, ty môžeš robiť HO a súbežne brať RP a dieťa do jasiel...reálne si neviem predstaviť zverenie dieťaťa do tvojej staroslivosti a o dieťa sa bude celý deń starať otec lebo s ním bude na MD....zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti znamená zároveň že gro starostlivosti je na rodičovi ktorý má dieťa zverené.....

sisuliik
autor
6. aug 2022

@maciatkolulu to je pravda ….

modry1985
6. aug 2022

@sisuliik Ako taká mantra sa sem zobralo že dieťa patrí automaticky k matke....Ak bude na rodičáku on a reálne sa o dieťa bude starať on - dieťa pravdepodobne dostane on do osobnej starostlivosti - a ty mu budeš platiť alimenty.....Ak to začnete riešiť po vysoká pravdepodobnosť že dieťa pojde do SS ( sú prípady kedy aj 18 mesačné deti šli do SS ) keďže preukázateľne sa o dieťa vie postarať......Čo ma však zaráža je , že s jeho pobytom s dieťatom minimálne na čas kedy budeš v práci súhlasiť , no ak už ide o " rozchod " máš to úplne jasné s kým dieťa bude........trošku účelové a na súde ťa dajú do reality....