Neplatenie výživného

10. máj 2022

Ahojte
Chcem sa spýtať, viem že sa veľa z vás toto dotýka a teda určite máte nejaké skúsenosti ako to riešiť. Otec mojej dcéry na ňu neplatí, o 5 dní to bude už suma za 3 mesiace. Bola som teda na polícií a pekne si to spísali, povedali že im mám dať vedieť keby náhodou zaplatil a že oni mu pošlú výzvu a tak.
Lenže on medzitým odcestoval do zahraničia.
Čo teraz, koľko to bude trvať, neviem ako policajti postupujú, či vôbec niečo vyriešia a dokedy čakajú. Máte skúsenosti že po výzvach od polície otec zaplatí? Alebo treba riešiť exekútora? Ak áno, tak ako sa to rieši?
Moc vám ďakujem

pribinak
10. máj 2022

Áno, rieš exekútora + náhradné výživné.

julialc
20. máj 2022

Neviem či máte súdom dane výživné a aj dcérku zverenú do vašej starostlivosti ak áno riešila by som to exekúciou.
Mňe poradila kolegyňa ktorá roky pracovala v oblasti sociálnej práce na úrade práce ....ktorá takéto veci ohľadom výživného na deti tiež riešila.
Môj postup bol taký ,že som šla k pani exekútorke aj s dokladom o potvrdení zo súdu ohľadom sumy za výživné a na papier som napísala mesiace za ktoré nevyplatil výživné , poplatok bol 20€. Po týždni mi poslala na môj email papiere ktoré som si vytlačila. z úradu práce sociálnych veci a rodiny som si vypýtal papier žiadosť o náhradné výživné to som vyplnila a spolu s papiermi od exekútorky a rodným listom dieťaťa som to odovzdala na úrad práce. Potom mi prišlo rozhodnutie o náhradnom výživnom, ktoré by mi mal úrad práce za bývalého partnera platiť keďže on si neplní svoju vyživovaciu povinnosť voči dieťaťu.
Ešte mi prišlo z exekučného úradu že sa začala exekúcia voči môjmu bývalému partnerovi za mesiace ktoré nevyplatil dieťaťu výživné.

cacianka
20. máj 2022

Choď do skupiny Právne poradenstvo( nie poradňa),
Je verejná bezplatná a hneď v úvode máš články od renomovanej právničky, potom mrte tém a diskusií na túto tému,
stačí listovať a čítať, nečakaj že ti to niekto položí na tácke, lebo už to bolo popísané 300x

autor
20. máj 2022

@cacianka keby som to nehladala a nasla, tak sem nepisem. 🤷‍♀️ ale dakujem za milu odpoved.

cacianka
21. máj 2022

Ja som nepísala útočne, ale fakticky. Naozaj je to pretriasane a podrobne popísané mrte x. Tak si asi hľadala zle. Exekútor, policajti, sociálka, všetko podrobne a veľa.