Neplatenie výživného a kontakt s otcom

nikibella
21. jan 2017

Ahojte , môj bývalý neplatí na malého výživné,mám to vymáhané cez exekútora ale nakoľko dal výpoveď v práci, nemajú mu odkiaľ stŕhať. CCa 2 mesiace späť som podala trestné oznámenie . Zásielky si nepreberá. O malého nejaví záujem. Asi pol roka ho nemal. Túto podobnú situáciu sme mali asi pred rokom, tiež si ho prišel zobrať po pol roku a malý s nim nechcel ísť, no prehovorila som ho asi po pol hodine, lebo on by bol schopný ho zobrať nasilu. Nakúpi mu hračky a je ten najlepší otecko na svete. A keď tam po dlhej dobe je, tak ho navádza proti mojému druhému synovi, ktorého mám s druhým partnerom. Myslíte, že by som si mohla dať súdne upraviť styk s otcom, napr. aby sa stretávali v mojej prítomnosti ? Syn má 4 roky

pribinak
21. jan 2017

No skusit to mozes, ale to znamená ťahať dieta po súdnych znalcoch a psychológov
Neviem ci to stoji zato, kedze sa stretávajú raz za cas

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikibella
autor
22. jan 2017

@dzjanetta aj keď si ho inokedy brava pravidelne tak to je raz 6-8 týždňov ....

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikibella
autor
22. jan 2017

@dzjanetta malemu to tiez nerobi dobre ked ani nevie kedy s tatom bude, raz si ho zoberie po 2 mesiacoch, raz po 3, potom po pol roku ... ako to je dobre pre toho maleho, ked stale len vyckava ?

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
23. jan 2017

Nepravidelné stretávanie sa s potomkom nie je dôvodom na to, aby bol nariadený styk v prítomnosti matky.

nikibella
autor
24. jan 2017

@draik a kedy ten dovod je ? malemu to nerobi dobre, ked si ho konecne zoberie a potom ho zase x mesiacov nevidi

draik
24. jan 2017

@nikibella
Obvykle u veľmi malých detí, ktoré nevydržia dlho bez starostlivosti toho, kto ich vychováva. Stretávanie sa s potomkom je právo, nie povinnosť. Ak však dlhodobo nejaví rodič záujem, je možné skúsť okresať určený čas styku.

blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blahowoman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xxxxxnnnnn
21. feb 2017

Kódex správania na stránke

Naším cieľom je, aby sa všetci na stránke Modrého koníka cítili bezpečne a príjemne. Preto je potrebné, aby každý používateľ dodržiaval nasledovné pravidlá:

Rešpektuj ostatné používateľky a pristupuj k nim s úctou.
Osobné útoky, vyhrážky, kyberšikana a obťažovanie sú neprípustné.
Vulgárne a obscénne vyjadrovanie sa je na celej stránke zakázané.
Nezverejňuj osobné údaje iných používateľov (napr. meno, adresa, telefón, email, stav a pod.).
Nezverejňuj príspevky a fotky, ktoré ohrozujú tvoje vlastné súkromie, alebo majú intímny charakter.
Nezverejňuj informácie, ktoré ti iná používateľka zdelila súkromne (napr. obsah internej pošty, príspevky v súkromných skupinách a pod.) alebo si ich získala z iných zdrojov.
Je zakázané vkladať príspevky obsahujúce, podnecujúce alebo obhajujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnej osobe alebo skupine ľudí, či šíriace strach.
Nezverejňuj klamlivé a nepravdivé informácie.
Nespamuj. Nezverejňuj opakovane rovnaký príspevok. Nežiadaj o hlasy do súťaží a ankiet.
Nesponúkaj služby alebo tovar (s výnimkou bazára).
Rešpektuj tím Modrého koníka a jeho rozhodnutia.
Dodržuj právo a zákony. Nevkladaj nezákonný obsah. Rešpektuj autorské práva. Je zakázané neoprávnené použitie registrovaných ochranných známok.
Nezneužívaj vytvářenie viacerých profilov.

Dodržiavanie Kódexu správania berieme veľmi vážne. Proti správaniu a príspevkom, ktoré porušujú Kódex správania, slušné mravy, platné zákony, obťažujú ostatných používateľov alebo narúšajú kľudný chod stránky zasiahneme. Náš zásah závisí od vážnosti prehrešku. Z našej strany môže ísť o upozornenie používateľa, zmenu viditeľnosti jeho príspevku pre ostatných používateľov až po blokovanie prístupu na stránku.

Adminka fóra