Neplatenie výživného - postup polície

24. okt 2023

Ahoj. Prosím o radu. Podávala som pred 4 mesiacmi na policii trestne oznamenie za neplatenie výživneho. Išla som rovno na kriminálku keďže ex má ešte podmienku.
Prosím viete mi niekto napísať postup po koľkých mesiacov to mal vyšetrovatel posunúť na prokuratúru a oni na súd ? Ďakujem pekne .

sona272
24. okt 2023

Ahoj, polícia to posunie na prokuratúru a oni keď prípad prevezmú , príde Ti domov oznámenie o tom, plus kto má prípad na starosti

sona272
24. okt 2023

Prípadne kontaktuj vyšetrovateľa ako stojí tvoj prípad

autor
24. okt 2023

@sona272 to viem vsetko . Ale koľko mesiacov to ma mať u seba vyšetrovatel na kriminálke ?? Toto ma zaujíma

alickapusinka
24. okt 2023

Ak je v podmienke a neplatí výživne ide hned do basy. Príde TI domov papier podľa mňa výživne riešia do mesiaca aj skôr.

autor
24. okt 2023

@alickapusinka tak v base neni to viem na 100 %

alickapusinka
24. okt 2023

ale ak ej v podmienke a pôjdeš ho zahlásiť za neplatenie výživného tak ho zatvoria v base bude robiť a budú mu strhávať na výživne a posielať tebe .Ak je podmienka u nejakého človeka a stačí že robí na ulici malú potrebu a prídu policajti ide sedieť tak aj v tom prípade to bude tak.

autor
24. okt 2023

@alickapusinka zahlaseny je a v base neni. A pytala som sa na čosi. Tak ďakujem za odpoveď ktora mi nepomohla