Neplatenie výživného v podmienke

7. apr 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, ex mi neplatí výživné, resp už sú tomu dva roky čo mu súd vymeral 50€ na syna, ktorý má teraz 7 rokov. Neplatí a neplatil, nikdy. Neplatil mi ani pred súdom, resp od roku 2017 (som odišla so synom) , ale súdom to máme stanovené od roku 2019. Podala som trestné oznámenie, dostal 8 mesiacov s 2 ročnou podmienkou. Samozrejme neplatí stále. V minulosti bol pol roka vo väzbe, nakoľko sa mi vyhrážal zabitím. Synovi som nepovedala, že je tatinko v base, aby z toho nemal stres. Samozrejme ex mu to pár mesiacov po prepustený povedal, že maminka ho dala zatvoriť, že tam chudáčik nemal čo jesť, že tam skoro zomrel a strašne sa ľutoval. Pri tom mne povedal, že tam bolo super, kopec kamarátov atd.... Syn to vtedy veľmi zle znášal a bol strašne na mna nahnevaný. Riešila to aj sociálka, ale asi viete, že sa nič nevyriešilo, len mu dohovorili a to bolo celé. Teraz je otázka čo robiť, mám podať dalšie trestné oznámenie, ale to by znamenalo, že pôjde do basy, nakoľko je v podmienke a neplní si to, čo má. Najhoršie je to, že zasa budem pred synom ja tá najhoršia, lebo som dala chudáka tatinka zasa zatovriť. Ja som aj synovi hovorila, že musí platiť, že peniaze nám z neba nepadajú a že treba pracovať, on to vie, ale vždy mi povie, že ale veď tatinko nemá pracá, nemá čo papať, nemusí mi posielať, nech si ich radšej nechá na jedlo. To mám biť zasa pred synom ja tá najhoršia :( Ako ste to svojim deťom vysvetlovali ?

elizabet173
7. apr 2021

Trestne, exekutora, su to synove peniaze a je vo veku, ze sa mu uz vysvetlut da, ako je to vo vykone trestu. Tvoj byvaly kalkuluje s tym, ze to neurobis a smeje sa ti za chrbatom. Su to synove peniaze, neries to so synom, ale s exekutorom

simona92101
7. apr 2021

Skus poziadat o nahradne vyzivne,dokladuj odkedy ti neplati.ako pise vyssie,exekutora,budu mu strhat z prijmu aspon nieco

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. apr 2021

Ďakujem za odpoveď, asi to tak aj urobím, cez tú socialku. Dúfam, že to syn pochopí nech sa stane čokoľvek.