Odňatie slobody

1. máj 2021

Mozte mi prosim niekto toto prelozit? Je to vlastne podmienka a ten dlh sa musi za tych 18mesiacov zaplatit,ci staci sa dohodnut so socialnou p.na splacani? Dakujem

autor
1. máj 2021

Pojde ten clovek do vazenia ked to do tych 18mesiacov nestihne splatit?

autor
1. máj 2021

Nikto sa tomu nerozumie?

majusikk
1. máj 2021

Musí to splatiť ak to bolo na súde dohoda o splátkach len s exekútorom no je to podmienka na 18 mesiacu musí ju splatit

vroni
1. máj 2021

No, ja čítam napísané nasledovne:.Odsudzuje sa na tri mesiace s podmienkou na 18. Tj. ak sa v priebehu 18 mesiacov dopustí trestného činu (akéhokoľvek, aj iného), pôjde na tri mesiace sedieť, resp. sa mu k inému trestu pripočítajú aj tieto tri mesiace. Nakoľko podľa napísaného vôbec o dlzobu nešlo, musí si poisťovňa vymáhať dlzobu na civilnom súde. Takže nie, žiadna splatnosť 18 mesiacov tam nie je. Inak, je tu aj právna poradňa, treba to hodiť tam, oni ti to určite zodpovedia správne, my tu môžeme len tipovať a nemusí to byť 100% spravne

majulino
1. máj 2021

Presne ako pise @vroni je tam napisane, ze ma podmienku, cize skusobnu dobu 18 mesiacov, ak spacha akýkoľvek trestný čin/priestupok po dobu 18 mesiacov, pojde do väzenia, minimálne na 3 mesiace(k nim sa prirata aj trest za spáchaný skutok)
Nikde nie je spomenuté, ze má čosi vyplatiť

brezza
1. máj 2021

Ako pise
@vroni
Socialna poistovna sa odkazuje so svojim narokom na civilny proces a tam sa rozhodne. 18 mesiacov je lehota pocas ktorej nesmie spachat odsudeny ziadny trestny cin inak sa podmienecny trojmesacny trest meni na nepodmienecny a nastupuje do vykonu trestu odnatia slobody.