Osvojenie dieťaťa manželom matky

lily183
3. máj 2019

Dobry den, prosim Vas su tu maminky, ktore maju za sebou USPESNE osvojenie dietata Vasim manzelom?

mimisram
3. máj 2019

@lily183 čo potrebuješ vedieť? Osvojenie nie je až tak komplikovaný proces, treba podať žiadosť o osvojenie, vyplnený a podpísaný formulár ktorý nájdeš normálne na nete, odovzdáte 🙂

lily183
autor
3. máj 2019

@mimisram my mame za sebou uz uspesny sud 🙂 teraz cakame netrpezlivo na pravoplatnost, ale co ma zaujima je ako to bude mat syncek v RL, bude mat zmenene priezvisko, no co bude uvedene v kolonke "rodeny"? stare priezvisko alebo uz nove po mne a manzelovi?

miska11115
3. máj 2019

@lily183 bude mat mat nove priezvisko po vas

lily183
autor
3. máj 2019

@miska11115 cize bude mat napriklad
Mrkvicka, rodeny Mrkvicka? 😍

miroslava21
3. máj 2019

Dievcata mozte mi prosim napisat ako prebieha taky sud ohladom osvojenia? My to cochvila ideme riesit, bio otec nie je v kontakte od 3 rokov syn uz ma 11 rokov, neplati vyzivne ale suhlasit asi nebude. Sud aj nejakym sposobom lustruje a preveruje osvojitela teda manzela? V tom samozrejme nie je problem, len zo zvedavosti ako to prebieha a naco sa pripravit. A este aky formular aa vypisuje ?

mimisram
3. máj 2019

@lily183 mal by mať normálne po vás meno, neviem či aj to rodený, ale v RL by mal mať to vaše už 🙂

lily183
autor
3. máj 2019

@miroslava21 Dobry den, my to mame cerstve tak aspon u nas to bolo tak, ze...syncek ma 3 roky, mali sme suhlas od bio, manzel napisal navrh na sud, opisal vztah so synom, starymi rodicmi, od kedy sme manzelia, od kedy je so synom, atd...najdete aj na internete, dalsi papier sme si pripravili suhlas matky, suhlas otca s tymto treba ist na matriku alebo k notarovi podpisat a overit podpisy a hned podat na sud aj s RL dietata a sobasnym listom, odovzdavali sme to 4x, potom uz len cakat na pojednavanie a neviem ci Vas chlapcek uz nebude vypocuty ked ma 11 rockov alebo ho bude zastupovat kolizna opatrovnicka, ak kolizna pridu k Vam domov, spytaju sa manzela kde pracuje, aky ma cca plat, v koho vlastnictve je dom/byt, ako dlho spolu zijete, ako dlho ste manzelia a vsimaju si vzťah medzi dietatom a osvojitelom. Ako to je bez suhlasu bohuzial neviem, nam povedali, ze je vzdy lepsie presvedcit bio nejakym sposobom, zvacsa ide o vyzivne... ale ked Vam neplati to znamena ze neprejavuje zaujem, tak myslim, ze by ste mohli uspiet aj tak, velmi velmi drzim palce

miroslava21
3. máj 2019

@lily183 dakujem velmi pekne. A vo vasom pripade ked ste malu suhlas od bio otca tak sudca aj vypocuval vas ako matku a tiez vasho manzela? Alebo to len odsuhlasil kedze bio otec nenamietal? A mali ste aj pravneho zastupcu?

lily183
autor
3. máj 2019

@miroslava21 musi prebehnut aspon ako take vypocuvanie, museli sme sa vsetci dostavit, a sudca este pripomenie ci su si Vas manzel a bio vedomy toho, ze jemu vsetky prava a povinnosti zanikaju a druhemu vznikaju, potom kazdeho, aj Vas, sa opyta ci ste boli pouceni, ci suhlasite, vy trosku opisete vztah aky maju vas syn a manzel, manzela sa zase opytaju podobne otazky ako som pisala vyssie a bio len ci k tomu nema co povedat, ci naozaj suhlasi a hotovo, my sme to chvalabohu mali za 15-20 minut vybavenee. Pravneho zastupcu sme nemali, ak naozaj suhlasi a mate to predom vybavene a poslane k navrhu tak nie je treba, pretoze sud vidi nezaujem, potom je to uz len formalita, ktora sa musi absolvovat, pretoze ide o dobro dietata

miroslava21
3. máj 2019

@lily183 este raz dakujem 🙂

lily183
autor
3. máj 2019

@miroslava21 zamalicko, snad Vam to pomohlo 🙂

miroslava21
3. máj 2019

@lily183 urcite pomohlo, nevedela som ako prebieha takyto sud a co k tomu treba. V najblizsich dnoch to ideme zacat riesit, tak ma zaujala tato diskusia

miska11115
3. máj 2019

@lily183 ano

lily183
autor
3. máj 2019

@miska11115 dakujem ❤️

miriamkitty
8. sep 2020

Ako ma prosím Vás vyzerať písomný súhlas otca ? Žije v ČR tak mi to musí poslať poštou no ja som nikde nenašla nijaký vzor ako by to malo vyzerať. Ďakujem